WOŚP 2023 – najlepsze aukcje dla miłośników koni

Data publikacji: 2023-01-11
WOŚP 2023 – najlepsze aukcje dla miłośników koni
Paweł Warszawski (POL) & Filer„Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” – właśnie tak brzmi hasło tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się już 29 stycznia br. Sepsa (inaczej posocznica) to zespół objawów wywołanych przez gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie, a co istotne, przebieg tej choroby może doprowadzić do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. Statystyki są bezlitosne – tylko w 2017 r. na sepsę zachorowało 49 mln pacjentów z całego świata, a 11 mln osób niestety przegrało walkę z tą chorobą. Szybka diagnostyka znacznie zwiększa szanse na wyzdrowienie, dlatego zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup np. zautomatyzowanych systemów posiewów próbek mikrobiologicznych, urządzeń do identyfikacji mikroorganizmów metodą spektrometrii masowej typu Maldi TOF czy analizatorów do diagnostyki molekularnej typu multiplex PCR do identyfikacji mikroorganizmów wraz z oznaczeniem lekooporności. Społeczność jeździecka zawsze chętnie angażuje się w kolejne finały, w tym np. poprzez oferowanie przedmiotów czy usług na aukcjach charytatywnych. Equista od lat wspiera aukcje jeździeckie na rzecz WOŚP (artykuły z poprzednich lat: 2022 – cz. 1, cz. 2; 2021 – cz. 1, cz. 2, cz. 3; 2020 – cz. 1, cz. 2, cz. 3; 2019, 2018 – cz. 1, cz. 2; 2017). Poniżej prezentujemy pierwszą część najciekawszych aukcji tego roku!Zapowiedź 31. finału WOŚP
1. Pakiet 10 zdjęć od M&R Photo


Duet fotografów M&R Foto oferuje pakiet 10 cyfrowych zdjęć, które będą mogły być wykonane podczas wybranych zmagań w WKKW (do wyboru: Cavaliada w Sopocie, Cavaliada w Krakowie, Equestrian Festival Baborówko, zmagania w Strzegomiu lub Racocie). To wręcz wymarzona pamiątka dla każdego zawodnika!

Link do aukcji: TUTAJZdjęcia duetu M&R Photo2. Treningi z Pawłem Warszawskim

Zwycięzca tej aukcji będzie mógł skorzystać z porad Pawła Warszawskiego, członka kadry narodowej WKKW i multimedalisty mistrzostw Polski, który skupi się na udoskonaleniu umiejętności jeździeckich uczestnika treningu. Pakiet składa się z: dwóch szkoleń indywidualnych w ośrodku Baborówko Equestrian Center, boksu dla konia na czas pobytu i noclegu dla dwóch osób w Pałacu Baborówko.

Link do aukcji: TUTAJ.Paweł Warszawski & Aristo AZ

Paweł Warszawski (POL) & Aristo AZ (Lordanos x Reval)
3. Trening z Joanną Pawlak

Szkolenie pod okiem olimpijki? Teraz to możliwe! Joanna Pawlak – uczestniczka IO w Tokio, zdobywczyni srebrnego medalu Pucharu Polski i członkini ekipy, która wygrała zeszłoroczny konkurs FEI Eventing Nations Cup w Strzegomiu (2022) – zaprasza do licytacji wspólnego treningu. Co ważne, aukcja jest kierowana również do osób, które nie posiadają własnego wierzchowca, ponieważ amazonka dysponuje własną stawką koni. Wszelkie szczegóły zostaną ustalone po wyłonieniu zwycięzcy licytacji. 

Link do aukcji: TUTAJJoanna Pawlak & Armin de Monsieur

Joanna Pawlak (POL) & Armin de Monsieur (Morawia x Biskwit)
4. Dwudniowa klinika z Jankiem Kamińskim

Nie tylko świetny zawodnik, ale i doświadczony trener, którego podopieczni zdobywają medale np. mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Dwudniowa klinika z Janem Kamińskim odbędzie się w stajni Equikam, a samo szkolenie będzie mogło być crossowe lub skokowe.

Link do aukcji: TUTAJJan Kamiński (POL) & Senior (Rytm x Genius)

Jan Kamiński (POL) & Senior (Rytm x Genius)
5. Fizjoterapia – zabieg masażu dla Twojego konia


Zabieg wykona dyplomowana zoofizjoterapeuta koni, a sama wizyta będzie w 100% dopasowana do potrzeb danego zwierzęcia (obejmie np. ocenę konia w ruchu, masaż, ocenę stopnia dopasowania sprzętu). Uwaga! Przy tej aukcji trzeba wziąć pod uwagę ograniczenie związane z dojazdem do pacjenta – wizyta będzie możliwa przy zachowaniu odległości do 20 km od miejscowości Niedrzwica Kościelna (woj. lubelskie).

Link do aukcji: TUTAJ.


6. Naszyjnik ze złotym koniem

Coś dla osób, które lubią błyskotki! Naszyjnik ze złotym koniem będzie pięknym dodatkiem, który idealnie uzupełni codzienne stylizacje. Długość łańcuszka wynosi 45 cm, a oferowana biżuteria nie zawiera niklu.

Link do aukcji: TUTAJ


7. Koń – maskotka rękodzieło, handmade

Ta szydełkowa maskotka to wręcz idealny prezent dla młodszego miłośnika koni! Zabawkę zrobiono ręcznie, do jej wykonania użyto włóczki YarnArt Jeans (bawełna – 55%, akryl – 45%), kulki silikonowej (wypełnienie) i bezpiecznych oczek. Wysokość maskotki w jej najwyższym punkcie wynosi 26 cm.

Link do aukcji: TUTAJ.


8. Voucher na trening indywidualny lub teren

Stajnia Płaszew w Kobylnicy (woj. pomorskie) oferuje voucher na trening indywidualny lub w terenie. Wszelkie szczegóły zostaną ustalone ze zwycięzcą aukcji.

Link do aukcji: TUTAJ.
 

Pamiętajmy: WARTO POMAGAĆ!

 

 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. M&R Photo, Dava Palej Timeless Photography, Allegro/WOŚP