WOŚP 2022 – najciekawsze aukcje o tematyce jeździeckiej (cz. 2)

Data publikacji: 2022-02-01
WOŚP 2022 – najciekawsze aukcje o tematyce jeździeckiej (cz. 2)


Zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci – właśnie to było celem tegorocznego – 30., a zatem jubileuszowego! – finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się 30 stycznia 2022 r. Choć to najsłynniejsze polskie wydarzenie o charakterze charytatywnym najbardziej kojarzy się z wolontariuszami i już kultowymi puszkami, tak naprawdę istnieją
najróżniejsze formy wsparcia, które ruszają już na początku grudnia, a często są dostępne również po wielkim finale. Jedną z nich są aukcje na Allegro, wśród których nie brak licytacji o tematyce jeździeckiej. Pierwsza część zestawienia najciekawszych z nich nie zdołała objąć wszystkich interesujących propozycji, dlatego zapraszamy do zapoznania się z drugim artykułem na ten temat (zobacz też podobne artykuły z poprzednich lat – 2021: cz. 1, cz. 2, cz. 3; 2020: cz. 1 cz. 2, cz. 3)!Oficjalny plakat 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
1. Dzień w Stadninie Koni Ferensteinów w Gałkowie

Status honorowego gościa zawodów Gałkowo Perlage Masters i pomaganie podczas ceremonii dekoracji, trening na koniu ze startami w mistrzostwach Polski i Europy na koncie albo doświadczenie codziennej pracy w stajni, tzn. porannego karmienia czy pielęgnacji – cały dzień w Stadninie Koni Ferensteinów w Gałkowie daje wiele możliwości, a ostateczny wybór będzie należał do zwycięzcy tej aukcji. Ukoronowaniem pobytu będzie ognisko z kolacją o zachodzie słońca oraz z jedynym w swoim rodzaju widokiem na galopujące konie.

Link do aukcji: TUTAJ.

2. Westernowa jazda konna z Danielem Olbrychskim


Wspólna lekcja jazdy konnej z Danielem Olbrychskim to zawsze jedna z najbardziej wyczekiwanych aukcji na rzecz WOŚP! Aktor i wielki miłośnik koni oraz jeździectwa zaprasza na godzinne szkolenie w stylu westernowym, który wbrew pozorom ma wiele wspólnego z… polskimi kawalerzystami i czasami Kmicica czy Skrzetuskiego. Lekcja odbędzie się w towarzystwie bardzo spokojnego konia Master, a dodatkową atrakcją będzie korzystanie z siodła westernowego, będącym prezentem od Bogusława Lindy.

Link do aukcji: TUTAJ.

3. Zaproszenie dla 2 osób do loży VIP podczas poznańskich zawodów 4Foulee


Prestiż, elegancja i wielkie widowisko sportowe z udziałem świetnych skoczków oraz powożących – zmagania 4Foulee na dobre zagościły w kalendarzu ważniejszych polskich imprez jeździeckich, a zwycięzca tej licytacji nie tylko zasiądzie w loży VIP, ale też m.in. zje lunch w towarzystwie organizatora poznańskiej rywalizacji oraz jednego z czołowych zawodników ze stawki. Tegoroczna odsłona zawodów odbędzie się w dniach 17-19 czerwca na terenie Hipodromu Wola, natomiast samo zaproszenie przewiduje obecność zwycięzcy aukcji oraz wybranej przez niego osoby towarzyszącej. 

Link do aukcji: TUTAJ.

4. Trening z Elizą Filipiak i klaczą z 6. miejsca Międzynarodowych Mistrzostw w jeździe bez ogłowia


Szkolenie odbędzie się w stajni pod Łodzią, a poprowadzi je Eliza Filipiak – instruktorka jazdy konnej, dresażystka i właścicielka klaczy, która również weźmie udział w treningu. Program będzie w całości dopasowany do poziomu umiejętności uczestnika, dlatego w grę wchodzi np. szkolenie w siodle (w tym bez ogłowia) lub z ziemi. Wspomniana wcześniej klacz ma 6 lat, mierzy 162 cm, a do tej pory zajęła m.in. 6. miejsce podczas Międzynarodowych Mistrzostw w jeździe bez ogłowia czy 8. miejsce na Mistrzostwach Polski Młodych Koni. 

Link do aukcji: TUTAJ.

5. Sesja fotograficzna z Red Camera oraz koniem Stefanem

Z jednej strony koń Stefan – bardzo doświadczony koński model, który pozował z wieloma gwiazdami internetu, z drugiej strony fotografka Wiktoria Milczarczyk (Red Camera), która zawsze zapewnia miłą atmosferę na planie oraz wykonuje niepowtarzalne zdjęcia. Sesja odbędzie się w miejscowości Koryta (tuż pod Warszawą), a jej efektem będzie 7 profesjonalnie obrobionych fotografii. Uczestnik będzie też mógł skorzystać z garderoby pełnej różnorodnych strojów i rekwizytów, jak również zaproponować swoje własne pomysły na zdjęcia.

Link do aukcji: TUTAJ.  

6. Malarstwo akrylowe – obraz pt. „Głowa konia”

Perspektywa Kurs Rysunku to kurs rysunku, podczas którego uczniowie, prowadzący i asystenci postanowili przygotować i wystawić na aukcję szereg swoich prac, w tym właśnie „Głowę konia”. Ten realistyczny obraz ma 29,3 cm szerokości i 40,4 cm wysokości, a wykonano go farbami akrylowymi.

Link do aukcji: TUTAJ

7. Trening ujeżdżeniowy z zawodniczką Julią Brodziak

Julia Brodziak to trenerka jeźdźców i koni, zawodniczka ujeżdżenia, kilkukrotna mistrzyni Śląska i druga wicemistrzyni Akademickich Mistrzostw Polski. Szkolenia prowadzi w duchu relacyjnego podejścia do współpracy człowieka i zwierzęcia, a ponadto uważa, że udana praca z końmi jest niemożliwa bez przyjaźni i zapewnienia poczucia bezpieczeństwa. Godzina nauki pod okiem Julii Brodziak z pewnością rozwinie umiejętności jeździeckie uczestnika i jego konia (warunkiem koniecznym jest posiadanie własnego konia), natomiast samo spotkanie będzie mogło odbyć się w miejscu położonym w promieniu 50 km od Katowic, Gliwic, Opola lub Wrocławia.

Link do aukcji:
TUTAJ

8. Obraz pt. „Koń” – sztuka więzienna 


Pięknie namalowana głowa konia na niebieskim tle z pewnością ożywi każde wnętrze! Proponowany obraz ma 50 cm szerokości i 70 cm wysokości. 

Link do aukcji: TUTAJ.

9. 2 godziny z końmi ze Stowarzyszenia RajKonik

Aż 2 godziny spędzone z końmi ze Stowarzyszenia RajKonik (Dalików, ok. 25 km od Łodzi) pozwolą odpocząć i nieco oderwać się od codzienności! Plan spotkania – np. spacer, przejażdżka, czyszczenie koni, przytulanie – będzie zależny od woli zwycięzcy licytacji albo wskazanego przez niego uczestnika lub uczestników, a nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników będzie czuwał wykwalifikowany instruktor.

Link do aukcji: TUTAJ.

10. Torcik dla konia 


Słynne już serduszko WOŚP w formie torciku dla konia! Przekąska nie tylko ładnie wygląda, ale przede wszystkim jest zdrowa, ponieważ zawiera m.in.  jabłka, otręby pszenne czy płatki owsiane. Dekoracje wykonano odręcznie, a zalecana dzienna porcja torciku wynosi ok. 100 gramów dziennie. 

Link do aukcji: TUTAJ.

11. Konsultacja fizjoterapeutyczna i zabieg dla konia derką Bemer 

Technologia Bemer została opracowana przez szwajcarskich badaczy, a jej działanie polega na wspomaganiu biorytmu naczyń włosowatych, co przekłada się na poprawę wymiany między płynami ustrojowymi a komórkami ciała. Jeden zabieg trwa maksymalnie 15 min, efekty utrzymują się przez kilka godzin. Uwaga, usługa będzie mogła być zrealizowana jedynie na terenie Warszawy – do 20 km od Bemowa. 

Link do aukcji: TUTAJ.

12. Dzień z końmi z Fundacji Ktoś 


Fundacja Ktoś zajmuje się ratowaniem koni przed rzeźnią, jak również prowadzeniem schroniska dla ocalonych zwierząt. Jeden dzień spędzony wśród podopiecznych tej organizacji pozwoli zrelaksować się na łonie natury i wreszcie odpocząć od trudów codzienności! Program wizyty obejmuje zapoznanie uczestnika z zasadami bezpieczeństwa, karmienie, czesanie i spacerowanie z końmi, a także ognisko. Azyl jest położony w miejscowości Krępa (woj. łódzkie). 

Link do aukcji: TUTAJ.

13. Sesja fotograficzna z koniem

Sesję fotograficzną poprowadzi Izabela Siama, fotografka z 15-letnim doświadczeniem i z kilkoma autorskimi wystawami na koncie, a rezultatem będzie otrzymanie 8 pięknych zdjęć.

Link do aukcji: TUTAJ.

14. Trening z Aleksandrą Grzybkowską 


Trudności w „dogadaniu” się z własnym koniem przez jakieś problemy behawiorystyczne? Chęć spróbowania swoich sił w WKKW albo skokach przez przeszkody? A może podszkolenie już posiadanych umiejętności? Trening z Aleksandrą Grzybkowską będzie ściśle dopasowany do potrzeb uczestnika! Prowadząca jest aktywną zawodniczką (ujeżdżenie – 2 klasa, skoki przez przeszkody – 1 klasa, WKKW – 1 klasa) oraz trenerką, natomiast samo szkolenie będzie mogło odbyć się z udziałem konia zwycięzcy aukcji albo na Czereśni, która ma za sobą udział w np. Mistrzostwach Europy WKKW oraz zwycięstwo podczas Mistrzostw Polski MJ WKKW.

Link do aukcji: TUTAJ

15. Weekend treningowy z Julią Moczak 


Weekend treningowy (lub 2 dni w tygodniu) w stajni Julii Moczak to świetna okazja do poszerzenia swojej wiedzy na temat jeździectwa oraz poprawienia swojego stylu jazdy konnej. Organizatorka zapewnia nocleg oraz wyżywienie – w tym również obiad przygotowany przez jej mamę (chodzą słuchy, że obiad na pewno będzie palce lizać!). Uzupełnieniem wizyty będą drobne upominki od sponsorów Julii Moczak.  

Link do aukcji: TUTAJ

16. Spotkanie z Szymonem Bobrowskim i lekcja jazdy konnej w Dworku Bielin 


Coś dla fanów polskiego kina oraz jazdy konnej! Zwycięzca tej aukcji pojedzie do Dworku Bielin (położonym ok. 85 km od Szczecina), gdzie najpierw spotka się z aktorem Szymonem Bobrowskim („Bokser”, „Chyłka” czy „Lekarze”), a następnie weźmie udział w lekcji jazdy konnej.

Link do aukcji: TUTAJ

17. Lekcja jazdy konnej w KJ In-Tech Świdwin


Po przyjeździe na miejsce uczestnik będzie mógł skorzystać z możliwości spędzenia trochę czasu w towarzystwie koni – mowa nie tylko o lekcji jazdy konnej pod okiem doświadczonych jeźdźców, ale i zobaczenia codzienności w stajni. Ośrodek KJ In-Tech Świdwin jest położony w Bystrzynie k. Świdwina.

Link do aukcji: TUTAJ


18. Wspaniały weekend w Pensjonacie Kupperówka 


Jazda konna w samym sercu Kaszub! Aż 2 dni w Pensjonacie Kupperówka dla zwycięzcy aukcji oraz wybranej przez niego osoby towarzyszącej to świetna propozycja dla kogoś, kto uwielbia przyrodę, piękne widoki oraz spokój, a sama oferta obejmuje 2 doby pobytu, śniadania oraz godzinną lekcję jazdy konnej, która odbędzie się w Stadninie Koni Kolano.

Link do aukcji: TUTAJ.

19. Obraz pt. „Koń” wykonany przez Aurelię Sitek-Juszczak


Praca wykonana przez Aurelię Sitek-Juszczak zachwyca wyrazistymi kolorami oraz estetyką. Wymiary obrazu to 40 cm szerokości i 30 cm wysokości.

Link do aukcji: TUTAJ.

20. Zajęcia z jazdy konnej w Stajni pod Młynem 

Od początkujących aż po zaawansowanych – Stajnia pod Młynem (Wrzeście, ok. 11 km od Słupska) przeprowadzi zajęcia na poziomie dopasowanym do zwycięzcy tej licytacji (lub wskazanej przez niego osoby, jeśli voucher będzie prezentem), przy czym lekcja będzie musiała odbyć się najpóźniej 31 marca br.

Link do aukcji: TUTAJ.
21. Kalendarz jeździecki od firmy Sena 

Kalendarz ułatwi np. zaplanowanie treningów czy startów w zawodach, dzięki czemu na pewno nic nie umknie. To nie wszystko, ponieważ w środku można znaleźć m.in. zdjęcia koni, wygodne rozpiski tygodniowe, ciekawe cytaty czy grafikę z nazwami części ciała konia w języku angielskim. Terminarz to propozycja firmy Sena, m.in. wydawcy magazynu „Planeta Koni”. 

Link do aukcji: TUTAJ.
22. Wydruk zdjęcia koni autorstwa Mikołaja Łukszy

Zdjęcie wydrukowano na płótnie i oprawiono na krośnie, dzięki czemu zajmuje całą powierzchnię, w tym również boczne krawędzie. Wymiary wynoszą 60 x 80 cm.

Link do aukcji: TUTAJ. 

23. Weekend na Kaszubach – treningi z WiochąZochą


Wiejska sielanka dla 2 osób! Na pobyt w Wyczechowie (woj. pomorskie) składają się następujące elementy: 2 noclegi w pięknym apartamencie, 2 treningi jazdy konnej pod okiem WiochyZochy, sesja zdjęciowa z Wapkeriadą oraz ciągłe towarzystwo koni, alpak, psów i kotów.

Link do aukcji: TUTAJ 

 

Zachęcamy do licytacji! :)

 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Allegro