WOŚP 2019 – wspaniałe aukcje charytatywne dla miłośników koni!

Data publikacji: 2019-01-11
WOŚP 2019 – wspaniałe aukcje charytatywne dla miłośników koni!

 

Już 13 stycznia br. odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale oczywiście wcale nie trzeba czekać na spotkanie wolontariusza ze słynną już puszką w ręce. Znane osoby czy firmy chętnie angażują się w zbiórkę, przekazując przedmioty lub np. propozycje spotkań albo wspólnych kolacji. Na Allegro nie brak też licytacji, które są powiązane z jeździectwem – poniżej można znaleźć najciekawsze z nich (o aukcjach z wcześniejszych lat pisaliśmy tutaj: 2018, 2018 i 2017)! A jaki jest cel 27. Finału? W tym roku wszyscy zbieramy pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

 

 

1. Nauka jazdy konnej u Daniela Olbrychskiego

Daniel Olbrychski zaprasza na godzinną lekcję jazdy konnej w stylu westernowym lub kawaleryjskim! Słynny aktor jest też znany ze swojego zamiłowania do jeździectwa, a jego umiejętności mogliśmy podziwiać w wielu filmach – zainteresowanym tym tematem polecamy dokument pt. „Daniel i konie” (2009) w reż. Darii Galant. Olbrychski oczywiście dostosuje poziom wylicytowanej lekcji do umiejętności zwycięzcy aukcji, a w szkoleniu pomoże też Master, czyli koń aktora.

Link do aukcji: TUTAJ

 

 

2. Kurtyna z podpisami gwiazd od Torpol

To jedyna taka kurtyna na boks na świecie! Podpisy gwiazd były zbierane przez przedstawicieli marki Torpol podczas zawodów CSIO5* w Sopocie (2018), a wśród podpisujących znaleźli się m.in.: Margie Goldstein-Engle (sześciokrotna zdobywczyni Pucharu Świata), Jessica Springsteen (amerykańska zawodniczka w skokach przez przeszkody), Jarosław Skrzyczyński (najlepszy polski skoczek wg Rankingu Longines), Michał Kaźmierczak (srebrny medalista MP), Martyna Wojciechowska (dziennikarka i podróżniczka) czy Katarzyna Sokołowska (jurorka programu „Top Model” i reżyserka pokazów modowych).

Link do aukcji: TUTAJ

 

 

3. Indywidualna klinika z Pawłem Warszawskim

Dwudniowy trening z Pawłem Warszawskim, czyli jednym z najlepszych polskich zawodników WKKW. Zwycięzca licytacji będzie miał zapewnione dwa szkolenia (po jednym dziennie) oraz boks dla swojego konia. Miejscem realizacji oferty będzie Ośrodek Jeździecki Baborówko.

Link do aukcji: TUTAJ

 

 

4. Grafika „ Żołnierz na koniu”

Grafika (31 x 41 cm) autorstwa Antoniego Trzeszczkowskiego. Dzieła tego malarza batalisty nawiązują do twórczości Wojciecha Kossaka, a wystawiony na aukcję „Żołnierz na koniu” zachwyca dynamiką i dbałością o każdy szczegół.

Link do aukcji: TUTAJ

 

 

5. Miesięczny karnet do Cichoń Dressage Academy

Szkółka jeździecka Cichoń Dressage w Radzionkowie (woj. śląskie) zaprasza zarówno amatorów, jak i osoby z pewnym doświadczeniem jeździeckim. Karnet uprawnia do uczestnictwa w ośmiu treningach ujeżdżeniowych, ale to nie wszystko – zwycięzca aukcji będzie miał też zapewnione m.in. konsultacje z Mateuszem Cichoniem czy szkolenia ogólnosprawnościowe pod okiem dra Jacka Świata.

Link do aukcji: TUTAJ

 

 

6. Koszulka z podpisem Simone Blum od Torpol

Simone Blum podpisała koszulkę (rozmiar S) podczas zawodów w Monachium (2018), a przypomnijmy, że jest to pierwsza kobieta w historii, która zdobyła złoty medal na Światowych Igrzyskach Jeździeckich w dyscyplinie skoki przez przeszkody.

Link do aukcji: TUTAJ

 

 

7. Piotr Kraśko – spływ rzeką Krutynią

Dziennikarz i prezenter telewizyjny zaprasza na wyjątkowy spływ z flisakami i dodatkowe atrakcje – kolację z ogniskiem na wodzie (!), pieczenie kiełbasek i płynący rzeką tort. Zwycięzca licytacji uda się do Stadniny Ferensteinów w Gałkowie, a na miejsce spływu zostanie dowieziony bryczką.

Link do aukcji: TUTAJ

 

 

8. Sygnowany rysunek „Koń w galopie”

Rysunek konia na kartonie wykonano węglem, kredą i sepią. Wymiary kartonu – 60 x 90 cm, wymiary czarnego podkładu – 70 x 100 cm.

Link do aukcji:  TUTAJ

 

 

9. Trening z multimedalistką Polski

Do wylicytowania dwa treningi (każdy po ok. 45 min.) pod okiem Żanety Skowrońskiej-Kozubik, wielokrotnej medalistki Mistrzostw Polski. Szkolenie odbędzie się na terenie Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakrzowie (woj. opolskie), a na miejsce można przybyć z własnym koniem.

Link do aukcji: TUTAJ

 

 

10.  Weekendowy pobyt w Pałacu i Stadninie Koni Ciekocinko

Stuletni Pałac Ciekocinko jest prawdziwym wehikułem czasu! Właściciele zadbali o to, by majątek odzyskał dawny blask – podczas renowacji trzymano się wskazówek zawartych w zachowanej dokumentacji, a meble i akcesoria wykonano w latach 20. zeszłego wieku. Miłośnicy jeździectwa doskonale znają to miejsce, ponieważ to właśnie tu odbywają się zawody Baltica Equestrian Tour. Licytacja obejmuje dwa noclegi dla dwóch osób w Apartamencie Prezydenckim, uroczystą kolację, dwie lekcje jazdy konnej i zniżkę na zabiegi z oferty Institut Esthederm.

Link do aukcji: TUTAJ

 

 

11. Dwudniowe konsultacje z Jankiem Kamińskim

Aż dwa dni treningów z Mistrzem Polski! Miejscem realizacji oferty będzie Stajnia Kozerki koło Grodziska Mazowieckiego (woj. mazowieckie), a zwycięzca licytacji będzie mógł wybrać rodzaj szkolenia (ujeżdżenie lub skoki). Oczywiście stajnia zapewnia boks dla konia uczestnika. Na koniec odbędzie się kolacja, podczas której prowadzący szkolenie dokładnie omówi przebieg treningów.

Link do aukcji: TUTAJ

 

 

12. Koszulka z podpisem Jessiki von Bredow-Werndl od Torpol

Kolejna zdobycz łowców autografów gwiazd, czyli marki Torpol. Koszulka w rozmiarze S została uszyta specjalnie na tę okazję, a podpis Jessiki von Bredow-Werndl udało się zdobyć podczas zawodów w Monachium (2018). Niemiecka zawodniczka ujeżdżenia zdobyła m.in. złoty medal w konkursie drużynowym podczas MŚ.

Link do aukcji: TUTAJ

 


 

13. Dzień z Jagodą Dąbrowską i prezent od Fair Play

Dzień pełen uśmiechu i zdobywania wiedzy! Jagoda Dąbrowska jest zawodniczką ujeżdżenia, a w ramach tej oferty opowie o samej dyscyplinie czy swoich koniach, zdradzi też np. sposób wykonania najładniejszych koreczków na zawody. Jeśli zwycięzca licytacji wyrazi taką chęć, będzie mógł pojeździć lub potrenować na jednym z koni zawodniczki. Spotkanie odbędzie się na terenie LKJ Lewada Zakrzów (woj. opolskie), a miłą pamiątką będą też zdjęcia i filmiki z tego dnia, jak również prezent od Fair Play.

Link do aukcji: TUTAJ

 

 

14. Siodło do jazdy konnej Fenix – karbon

Wygodne i bardzo lekkie (ok. 1,2 kg) siodło marki Fenix Endurance Saddles. Ta licytacja to gratka dla zawodników, którzy biorą udział w rajdach długodystansowych, ale jeźdźcy rekreacyjni również dostrzegą zalety siodła. Produkt wykonano ręcznie z tkaniny węglowej.

Link do aukcji: TUTAJ

 

 

15. Trening jazdy bez ogłowia z Joanną Pawlak

Godzinny trening z utytułowaną zawodniczką Kadry Narodowej WKKW – Joanna Pawlak jest m.in. Mistrzynią Polski w jeździe bez ogłowia w skokach (2016) czy Wicemistrzynią Polski Seniorów WKKW (2018). Szkolenie odbędzie się w miejscowości Wojnarowice (woj. dolnośląskie).

Link do aukcji: TUTAJ

 

 

16. Biomag Vet – seria trzech zabiegów magnetoterapii

Szczęśliwy zwycięzca tej aukcji z pewnością uszczęśliwi też swojego konia! Biomag Vet to terapia pulsacyjnym polem magnetycznym niskich częstotliwości, która ma wiele zastosowań – powoduje m.in. łagodzenie stanów zapalnych, rozluźnienie mięśni czy polepszenie ukrwienia tkanek.

Link do aukcji: TUTAJ

 

 

17. Trening woltyżu kozackiego (dżygitówki)

Coś dla fanów sportów ekstremalnych! Dżygitówka to jedyna w swoim rodzaju dyscyplina, polegająca na wykonywaniu rozmaitych ewolucji na koniu podczas galopu. Szkolenie poprowadzi Mateusz Franczak – kaskader konny, który pracował m.in. dla słynnego zespołu kaskaderstwa konnego Cavalcade Mario Luraschi.

Link do aukcji: TUTAJ

 

 

18. Voucher na jednodniowy rajd konny dla dwóch osób

Przepiękne Karpaty, wspaniałe hucuły, rajd z osobą towarzyszącą, a na koniec ognisko – taką propozycję przygotowało Stowarzyszenie Hodowców i Miłośników Konia Huculskiego. Rajd (planowana trasa: Odrzechowa – Rudawka Rymanowska – Odrzechowa) będzie świetną okazją do podziwiania m.in. Ściany Olzy (odkrywki oligoceńskich łupków menilitowych), a także bliższego poznania koni huculskich.

Link do aukcji: TUTAJ

19. Indywidualny trening na koniu z Mistrzostw Świata

Klacz andaluzyjska Carretina bierze udział w konkursach skoków przez przeszkody i ujeżdżenia, a na koncie ma np. dwukrotny start w Mistrzostw Świata w jeździe bez ogłowia. Trening na tym koniu będzie odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych jeźdźców, a konkretna data szkolenia będzie ustalona po zakończeniu licytacji. Lekcja na Carretinie odbędzie się w okolicach miejscowości Góra (woj. dolnośląskie).

Link do aukcji: TUTAJ

 

 

20. Linoryt „Konie”

Linoryt z 1998 r., którego autorką jest Marzena Mirewicz-Czumaczenko. Rozmiary grafiki wynoszą 29,5 x 19 cm, a zwycięzca aukcji będzie mógł zdecydować się na dodanie białego passe-partout (to kartonowa oprawa) w formacie 40 x 30 cm.

Link do aukcji: TUTAJ

 

 

21. Kask Piotra Mazurka

Niezwykły przedmiot od niezwykłego zawodnika! Kask Uvex Perfexxion II „towarzyszył” Mazurkowi podczas przygotowań do Światowych Igrzysk Jeździeckich 2018, dlatego będzie świetną pamiątką dla każdego miłośnika powożenia. Dodatkowym atutem kasku są złożone na nim autografy Piotra Mazurka, Julii Gierałtowicz-Mazurek i Krzysztofa Leszczyńskiego

Link do aukcji: TUTAJ 

 

22. Pakiet VIP zawodów CSI4 Poznań

Zawody CSI4 Poznań, które w tym roku odbędą się 7-9 czerwca na Hipodromie Wola w Poznaniu to jedne z najważniejszych imprez jeździeckich w naszym kraju. Organizatorzy zachęcają do licytacji podwójnego zaproszenia VIP, które uprawnia do udziało w zawodach w specjalnej strefie, zwiedzania kulisów zawodów w towarzystwie organizatorów, oglądania parkuru razem z najlepszymi zawodnikami w naszym kraju i wiele innych.

Link do aukcji: TUTAJ 

 

 

Zachęcamy do licytowania, powodzenia!

  

 

 

 

 

 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. mat. prasowe/WOŚP