WOŚP 2022 – najciekawsze aukcje o tematyce jeździeckiej (cz. 1)

Data publikacji: 2022-01-30
WOŚP 2022 – najciekawsze aukcje o tematyce jeździeckiej


Już 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 30 stycznia 2022 r., a celem zbiórki będzie tym razem zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci, co w praktyce oznacza zakup m.in. angiografu dwupłaszczyznowego do leczenia siatkówczaka, oftalmoskopów do badania dna oka, urządzeń OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń czy stołów operacyjnych. Wszystko zaczyna się już na początku grudnia, a różnorodność form
przyłączenia się do WOŚP sprawia, że pomaganie jest naprawdę łatwe! Branża jeździecka również angażuje się w zbiórkę, czego najlepszym dowodem jest szereg aukcji charytatywnych na Allegro, z których cały dochód jest przekazywany na konto WOŚP. Oto najciekawsze z nich!


Oficjalny plakat 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy1. Czaprak Torpol z podpisem Małgorzaty Ciszek-Lewickiej 


Zaczynała od WKKW, lecz ostatecznie postawiła na skoki przez przeszkody. Małgorzata Ciszek-Lewicka (POL) jest zawodniczką KJ Czahary Pogorzelica, warto też dodać, że posiada I klasę sportową. Nie tylko sama bierze udział w zawodach, ale też spełnia się jako trenerka, która jest ceniona za umiejętność przekazywania wiedzy i tworzenie miłej atmosfery podczas szkoleń. Amazonka postanowiła wspomóc WOŚP, dlatego wystawiła na aukcję czaprak ze swoim podpisem. 

Link do aukcji: TUTAJ.
2. Unikatowa fotografia z sesji na 100-lecie MTP

To prawdziwa czarno-biała perła. Zdjęcie autorstwa Szymona Brodziaka, z sesji zorganizowanej z okazji 100-lecia Grupy MTP. Odbitka z numerem 1, z podpisem autora i certyfikatem autentyczności. Jak niemal zgodnie mówią ci, którzy widzieli wszystkie powstałe podczas sesji zdjęcia – to najpiękniejsza fotografia z cyklu.

Niezwykła to była sesja, bo i wyjątkowa rocznica. Historia Grupy MTP rozpoczęła się 28 maja 1921 roku, kiedy to z inicjatywy poznańskich kupców zainaugurowano I Targ Poznański. Dziś trudno wyobrazić sobie Poznań bez targów! Grupa MTP, oprócz targów, organizuje też wydarzenia sportowe, kulturalne i megaeventy.

Szymon Brodziak, mistrz fotografii czarno-białej, w cyklu 12 zdjęć opowiedział w sposób niekonwencjonalny o najważniejszych wydarzeniach targowych i miejscach, o historii i przyszłości.

Link do aukcji: TUTAJ.
3. Softshell i koszulka z autografami – Cavaliada Tour 2021/2022

Świat jeździecki razem dla WOŚP

Branża jeździecka wspólnie chce wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w szczytnym celu zbierania funduszy na diagnostykę oraz leczenie wzroku dzieci. W tym celu podczas Cavaliady w Warszawie oraz Poznaniu zawodnicy, trenerzy, właściele firm, dziennikarze, fotografowie i wszystkie osoby zaangażowane to środowisko złożyły podpisy na  softshellu oraz koszulce, które zostały wystawione na licytacje.

Link do aukcji softshellu: TUTAJ.

Link do aukcji koszulki: TUTAJ.
4. Nagrodzona fotografia Łukasza Kowalskiego NATURE PHOTO OF THE YEAR-MONOCHROME AWARDS

Praca znanego na całym świecie polskiego fotografa Łukasza Kowalskiego. Zdjęcie „UP TO ME” zdobyło pierwszą nagrodą w międzynarodowym konkursie MONOCHROME PHOTOGRAPHY AWARDS 2020 w kategorii NATURE!

Fotografia o wymiarach 30 x 40 oprawione passe-part-out w nowoczesnej szaro-matowej ramie 50 x 70cm.

Link do aukcji: TUTAJ.
5. Akwarela autorstwa Dariusza Rauta

Przepiękny obraz galopującego konia, który namalował Dariusz Raut. Artysta użył akwareli na podobraziu papierowym, a całość (z ramą) ma wymiary 50 x 70 cm.

Link do aukcji: TUTAJ.
6.
Czaprak Torpol CSIO Sopot Young Stars

Firma Torpol oraz Hipodrom Sopot – organizator zawodów jeździeckich CSIO5* Sopot oferują na aukcji niezwykły czaprak.

Zaprojektowany przez zwycięzcę konkursu na projekt czapraka, przeprowadzonego przy okazji rozgrywania pierwszej edycji CSIO Sopot Young Stars podczas zawodów CSIO5* Sopot 2021. Po raz pierwszy, obok zawodników światowej rangi, wystartowali najmłodsi zawodnicy na kucach, sprawiając, że edycja CSIO5* Sopot 2021 była jeszcze piękniejsza!

W kategorii artystycznej konkursu zwyciężyła Maja Morawska i to właśnie według jej projektu marka Torpol wykonała czaprak oferowany dla WOŚP.

Link do aukcji: TUTAJ.
7. Fotografia unikat Katarzyny Okrzesik-Mikołajek

Niesamowita okazaja – stań się jedynym posiadaczem unikatowej fotografii „Invisible” oraz poznaj osobiście jego autorkę Katarzynę Okrzesik-Mikołajek.

Fotografia posiada certyfikat autentyczności, potwierdzający, że jest to jedyny istniejący egzemplarz dzieła.

Praca wydrukowana na archiwalnym papierze fotograficznym Hahnemühle FineArt Pearl 285gsm przy użyciu tuszy Canon Lucia Pro. Oprawiona w passe-partout i klasyczną czarną ramę oraz chroniona szkłem z antyrefleksem.

Link do aukcji: TUTAJ.
8. Obraz „Chrapami Malowane” wykonany przez konia

Fundacja Centaurus z wielką przyjemnością przekazała na aukcje 30. Finału WOŚP unikatowy obraz „Chrapami Malowane” wraz z certyfikatem autentyczności. To dzieło namalowane przez podopiecznego fundacji konia Lakusia. Niezwykła pamiątka i nietypowe dzieło sztuki!

Link do aukcji: TUTAJ.
9. Pakiet 8 szkoleń online z zakresu zdrowia koni

Lek. wet. Olga Drewnowska-Szczepakowska (m.in. pracowniczka Instytutu Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Katedrze Chorób Dużych Zwierząt i właścicielka gabinetu terenowego Red Horse Veterinary) zaprasza do licytacji pakietu 8 szkoleń online, które obejmą następujące tematy: kolki u koni, kulawizny koni, rany – typy, postępowanie, opatrunki; stomatologia koni, przyczyny utraty wagi, problemy i choroby oczu koni, choroby układu oddechowego koni oraz zaburzenia wydolności i odporności koni. Zdecydowana większość szkoleń odbędzie się na żywo (5), a pozostałe (3) będą dostępne w formie nagrań.

Link do aukcji: TUTAJ.
10. Obraz pt. „Koń” wykonany przez Lucynę Lipińską


Obraz (olej na płótnie) pt. „Koń” o wymiarach 80 x 100 cm, który namalowała Lucyna Lipińska. Oferta nie obejmuje ramy.

Link do aukcji: TUTAJ.
11. Voucher na jednorazową lekcję jazdy konno w Akademii Jeździeckiej Hubertus


Świetna propozycja dla osób, które chciałyby spróbować jazdy konnej lub sprezentować komuś taką możliwość! Oferowany voucher uprawnia do odbycia jednej lekcji jazdy konnej w Akademii Jeździeckiej Hubertus (ośrodek jest położony w Starogardzie Gdańskim), a co istotne, szkolenie jest kierowane do osób w każdym wieku i o dowolnym poziomie umiejętności, ponieważ trening będzie ściśle dopasowany do potrzeb danego uczestnika.

Link do aukcji: TUTAJ.
12. Voucher na 2 treningi z Żanetą Skowrońską-Kozubik

Gratka dla trenujących ujeżdżenie! Zwycięzca tej aukcji otrzyma voucher na 2 szkolenia z Żanetą Skowrońską-Kozubik (POL) – zdobywczynią szeregu medali podczas mistrzostw Polski, Europy czy świata – które odbędą się na terenie Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakrzowie (woj. opolskie). Uczestnik będzie mógł uczyć się na własnym koniu, jednak nie jest to warunek konieczny, ponieważ w razie potrzeby będzie istniała możliwość odbycia szkolenia na koniu z LKJ Lewada.

Link do aukcji: TUTAJ.
13. Indywidualny plener fotograficzny z końmi


Całodniowy plener fotograficzny dostosowany do poziomu umiejętności fotograficznych uczestnika, zapewniony sprzęt marki Canon (w przypadku braku własnego aparatu), garderoba pełna rewelacyjnych i inspirujących strojów, obecność profesjonalnej modelki Oliwii Kowal oraz końskich modeli Elgoriusza i Peruna KL, a przede wszystkim pomoc Kingi Wnuk, doświadczonej fotografki jeździeckiej ze Szczecina, która ma na koncie m.in. wyróżnienie przyznane w konkursie Grand Press Photo. 


Link do aukcji: TUTAJ.
14. Pakiet 3 sesji treningowych z Magdaleną Jurą 

Jeśli trenować, to najlepiej pod okiem mistrzów! Dresażystka Magdalena Jura (POL) – mistrzyni Polski w kat. Seniorów (2020) – zaprasza do udziału w licytacji pakietu 3 sesji treningowych, które będą mogły odbyć się w terminie od marca do czerwca br.  Warunkiem koniecznym jest posiadanie własnego konia, natomiast w przypadku wyboru miejsca przeprowadzenia szkolenia w grę wchodzą następujące możliwości: przyjazd amazonki do stajni uczestnika (dotyczy Warszawy, Szczecina, Poznania, Zielonej Góry lub okolic tych miast) lub stawienie się zwycięzcy licytacji w stajni Las Cesarski w Gliniku k. Gorzowa Wielkopolskiego (koszty pobytu konia w stajni pokrywa organizator, dojazd wraz z transportem konia należy załatwić we własnym zakresie).

Link do aukcji: TUTAJ.
15. Profilaktyczne badanie krwi konia


Na tę propozycję składają się następujące elementy: pobranie próbek, wysyłka do laboratorium, interpretacja wyników oraz dojazd do konia (bezpłatny w przypadku dojazdu w promieniu 30 km od Kołobrzegu, płatny w razie przekroczenia tego limitu), a sama usługa będzie mogła być zrealizowana do 1 maja br. Przesiewowe badanie krwi obejmie np.: albuminy, AP, AST, chlorki, cholesterol, glukozę, kreatyninę, potas, sód czy morfologię.

Link do aukcji: TUTAJ
16. 3-dniowa klinika z Natalią Czernik w ośrodku Verso La Natura

Aż 3 dni indywidualnego szkolenia pod okiem Natalii Czernik (POL) – członkini kadry narodowej i uczestniczki konkursów klasy Grand Prix z przeszkodami o wys. 160 cm! Klinika odbędzie się na terenie ośrodka Verso La Natura w Warniku (woj. zachodniopomorskie) i terminie ustalonym po zakończeniu licytacji. 

Link do aukcji:  TUTAJ.
17. Dzień dla 2 osób w SK Janów Podlaski


Wycieczka po SK Janów Podlaski wraz z przewodnikiem, obiad w restauracji Bałałajka i przejażdżka bryczką – wszystkie te punkty znajdą się w programie wizyty dla 2 osób w Janowie Podlaskim, która jest przedmiotem tej aukcji. Sponsorem vouchera – ważnego do 31 grudnia 2023 r. –  jest firma Culinaria Adam Kot.

Link do aukcji: TUTAJ.
18. Pakiet 3 dni pobytu w ośrodku Archipp 


Proponowany pakiet obejmuje 3 treningi poprowadzone przez Aleksandrę Kozanecką-Szeliską (POL) – utytułowaną zawodniczkę w skokach i jednocześnie współwłaścicielkę ośrodka Archipp – pobyt konia z pełną obsługą pensjonatową oraz możliwość nielimitowanego korzystania z infrastruktury obiektu.Oferta jest skierowana tylko do jeźdźców z własnymi końmi, ponadto pakiet nie obejmuje zakwaterowania uczestnika. Ośrodek jest położony w Solcu, ok. 27 km od Warszawy. 

Link do aukcji: TUTAJ.
19. Karnet 4 jazd w Akademii Jeździeckiej Verso La Natura 


Na dobry początek swojej przygody jeździeckiej lub w ramach szlifowania swoich umiejętności. Pakiet 4 jazd w Akademii Jeździeckiej Verso La Natura w Warniku (woj. zachodniopomorskie) sprawdzi się w każdym przypadku, zwłaszcza że w grę wchodzą np. treningi rekreacyjne, ujeżdżeniowe lub skokowe. 

Link do aukcji: TUTAJ.
20. Fotografia obrazu Zdzisława Beksińskiego wykonana przez samego malarza 


Gdy Zdzisław Beksiński tylko ukończył pracę nad rysunkiem lub obrazem, zawsze wykonywał fotografie swoich dzieł, tworząc w ten sposób kompletne archiwum. Przedmiotem tej aukcji jest żelatynowo-srebrowa odbitka fotografii obrazu bez tytułu z 1955 r., która na odwrocie zawiera autorską pieczęć i odręczny opis dzieła. 

Link do aukcji: TUTAJ.
21. Seria 3 zabiegów pulsacyjnym polem magnetycznym (BIOMAG VET)


Koń ma ciągle napięte mięśnie albo potrzebuje regeneracji po wysiłku? Jeśli tak, rozwiązaniem będzie poddanie go cyklowi 3 zabiegów z użyciem pulsacyjnego pola magnetycznego niskich częstotliwości, których celem będzie m.in. rozluźnienie mięśni i ścięgien, poprawa ukrwienia tkanek czy zwiększenie natlenienia organizmu. Co ważne, oferta obejmuje też dojazd do konia.

Link do aukcji: TUTAJ.
Pamiętajmy: WARTO POMAGAĆ!

 tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Allegro, mat. prasowe WOŚP