WOŚP 2020 – najciekawsze aukcje charytatywne dla miłośników koni!

Data publikacji: 2020-01-07
WOŚP 2020 – najciekawsze aukcje charytatywne dla miłośników koni!


1700 sztabów, 120 000 wolontariuszy rozsianych po całym świecie i łączna kwota w wysokości 175 938 717,56 PLN – tak wygląda krótkie podsumowanie zeszłorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a przecież przed nami już 28. odsłona tego tak wyczekiwanego wydarzenia! 12 stycznia br. będziemy mogli wrzucić datki do słynnych puszek, lecz istnieją też inne formy wsparcia zbiórki: PayU, SMS, wirtualna skarbonka
 czy też aukcje na Allegro. Wśród tych ostatnich nie brak propozycji związanych z jeździectwem, dlatego ponownie zebraliśmy najciekawsze z nich (artykuły z poprzednich lat: 2019, 2018 cz. 1, 2018 cz. 2 i 2017). A jaki jest cel tego finału? 28. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej, ze szczególnym uwzględnieniem chirurgii ogólnej, kardiochirurgii i neurochirurgii.


Oficjalny plakat WOŚP 2020
1. Lekcja jazdy konnej z Danielem Olbrychskim

Znany aktor ponownie postanowił zaproponować wspólną lekcję jazdy konnej w stylu westernowym, w dodatku na jego własnym koniu! 

Link do aukcji: TUTAJ
2. Rysunek ołówkiem pt. „Koń” 

Ten piękny rysunek przedstawia głowę konia, a jego wielkość to mniej więcej format A4. Zwycięzca aukcji otrzyma pracę w antyramie (A3) z passe-partout, dzięki czemu zmiana oprawy będzie bardzo łatwa. 

Link do aukcji: TUTAJ
3. Dzień z Katarzyną Okrzesik-Mikołajek

Coś dla wielbicieli fotografii koni, czyli dzień z Katarzyną Okrzesik-Mikołajek, której prace doceniono np. w Paryżu, o czym pisaliśmy TUTAJ. Zwycięzca będzie miał zapewniony nocleg w Stajni Podolin, a wśród atrakcji nie zabraknie np. lekcji fotografowania i obrabiania zdjęć, a także wykonania pamiątkowej sesji z koniem rasy Gypsy Cob.

Link do aukcji: TUTAJ
4. Weekendowy pobyt w Pałacu Ciekocinko

Pałac Ciekocinko (Ciekocinko 9, 84-210 Choczewo) to miejsce rozgrywania międzynarodowych zawodów, ale nie tylko – jakiś czas temu Katarzyna Tusk wybrała to miejsce na zaprezentowanie swojej nowej kolekcji (więcej TUTAJ). Zwycięzca licytacji otrzyma zaproszenie dla 2 osób, które obejmie m.in. 2 noclegi w apartamencie prezydenckim, śniadania i butelkę G.H. Mumm Brut Cordon Rouge na powitanie. 

Link do aukcji: TUTAJ
5. Statuetka z brązu od Adama Grzegorzewskiego

Adam Grzegorzewski uważa tę statuetkę za najbardziej wartościową pod względem emocjonalnym. Figurka była nagrodą za potrójne zwycięstwo w konkursie Grand Prix Damasławka – Memoriał Angeliki Jach.

Link do aukcji: TUTAJ
6. Woltyż francuski La Pattat MasterClass 2020

Jazda konna w wersji ekstremalnej! Woltyż francuski jest uprawiany przez niewielką grupę kaskaderów, a sama dyscyplina polega na wykonywaniu skomplikowanych ewolucji na galopującym koniu. 2-dniowe zajęcia poprowadzi Mateusz Franczak, kaskader konny i właściciel grupy pokazowej La Pattat.

Link do aukcji: TUTAJ
7. Pamiątkowa flaga FEI ME w Maarsbergen 2019 

Flaga powiewała przez całe Mistrzostwa Europy Juniorów i Młodych Jeźdźców w WKKW (wyniki są dostępne TUTAJ), a później dostała ją Paulina Maciejewska (POL), nasza reprezentantka w kat. Młodych Jeźdźców. Teraz może ozdobić Twój pokój! 

Link do aukcji: TUTAJ
8. Wpisowe na zawody WKKW w Baborówku w sezonie 2020

Całkiem nowy sposób licytowania wpisowego! Oferta dotyczy jednego konia i dowolnie wybranych zawodów krajowych lub CCI2* dowolnego formatu (S lub L). 

Link do aukcji: TUTAJ
9. Kalendarz Konie 2020

12 niepowtarzalnych zdjęć koni wydrukowanych na wysokiej jakości papierze z lakierowaną okładką wraz z dedykacją od autorki. Jest to kalendarz wydany w Niemczech i niedostępny w Polsce, co sprawia, że to bardzo oryginalna propozycja. 

Link do aukcji: TUTAJ
10. Specjalny pakiet VIP na 4Foulee 2020 

Przyjedź na Hipodrom Wola w Poznaniu i poczuj się jak VIP! Pakiet obejmuje zaproszenie na trybunę VIP, zwiedzanie kulis, zestaw gadżetów, oglądanie trasy w towarzystwie jednego z najlepszych zawodników oraz przejazd bryczką podczas parady zwycięzców. Zawody 4Foulee odbędą się w dniach od 5 do 7 czerwca, a podsumowanie zeszłoroczneej edycji jest dostępne TUTAJ

Link do aukcji: TUTAJ
11. Luksusowa figura konia do domu lub ogrodu

Oryginalna ozdoba domu lub ogrodu! Figurę konia wykonano z żywicy epoksydowo-poliestrowej, dzięki czemu nie straszne jej nawet najtrudniejsze warunki atmosferyczne. Istnieje możliwość wyboru koloru, a także dodania logo. 

Link do aukcji: TUTAJ

 


12. Jazda konna w terenie w Zakopanem

Ta aukcja jest kierowana do osób o dowolnym poziomie zaawansowania – na początkujących czeka godzina jazdy na maneżu, ci już jeżdżący będą mogli wybrać się w teren. Zakopiańskie widoki będą wspaniałym tłem!

Link do aukcji: TUTAJ
13. Pamiątkowa koszulka z autografami ekipy WKKW

16 lat oczekiwania opłaciło się! W maju zeszłego roku polska ekipa WKKW wywalczyła awans do Igrzysk Olimpijskich, o czym szczegółowo informowaliśmy TUTAJ. Zawodnicy złożyli swoje podpisy na specjalnie przygotowanej koszulce, a teraz każdy może spróbować zgarnąć ten niezwykły przedmiot.

Link do aukcji: TUTAJ
14. Jednodniowy rajd konny dla 2 osób

Przepiękne widoki, ognisko i obecność niesamowitych koni huculskich! Tak zapowiada się jednodniowy rajd konny dla 2 osób, którego sponsorem jest Stowarzyszenie Miłośników Konia Huculskiego. 


Link do aukcji: TUTAJ

15. Trening z multimedalistką Mistrzostw Polski w ujeżdżeniu 

Możliwość podszkolenia się pod okiem Żanety Skowrońskiej-Kozubik (POL), brązowej medalistki zeszłorocznych Mistrzostw Polski w ujeżdżeniu (wyniki i podsumowanie można zobaczyć TUTAJ), a także kilkukrotnej uczestniczki Mistrzostw Świata i Europy. Realizacja tej aukcji odbędzie się na terenie Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakrzowie.

Link do aukcji: TUTAJ
16. Trening w Stajni Nowina

Stajnia Nowina (Nowina 29A, 64-720 Lubasz) zaprasza na lekcję jazdy konnej albo trening sportowy dla dzieci. Zajęcia poprowadzą doświadczeni trenerzy, dlatego warto zainteresować się tą ofertą. 

Link do aukcji: TUTAJ
17. Kalendarz ścienny 2020 Elite Stallions Poland

Kalendarz ścienny Elite Stallions Poland to propozycja dla osób, które cenią ekskluzywne przedmioty. Fotografie ogierów wydano na wysokiej jakości papierze kredowym, w środku przewidziano miejsce na własne notatki. Edycja limitowana!

Link do aukcji: TUTAJ
18. Kolacja oraz trening z Blanką Satorą + 3 książki 

Mówi się o niej, że to Słowianka z hiszpańską duszą. Amazonka trenowała pod okiem mistrzów z Królewskiej Andaluzyjskiej Szkoły Jazdy, a teraz chętnie dzieli się swoją rozległą wiedzą – książki jej autorstwa (o jednej z nich pisaliśmy TUTAJ) są zawsze ciepło przyjmowane przez czytelników. Ta aukcja to możliwość spotkania się z Blanką Satorą, co będzie niezapomnianym przeżyciem i możliwością potrenowania na koniach Pura Raza Espanola. 

Link do aukcji: TUTAJ
19. Konsultacja z Małgorzatą Cybulską z bonusem

A może konsultacja z Małgorzatą Cybulską (POL), zawodniczką kadry WKKW? Spotkanie będzie mogło odbyć się w okolicach Warszawy (do ok. 100 km od stolicy), a wspomniany bonus to koszulka kadrowa amazonki z ME w Luhmuhlen.

Link do aukcji: TUTAJ
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. materiały prasowe WOŚP/ allegro.pl