WOŚP 2021 – najciekawsze aukcje o tematyce jeździeckiej (cz. 2)

Data publikacji: 2021-01-28
WOŚP 2021 – torcik dla konia, logo WOŚP

Szeroko pojęta branża jeździecka również wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, by w ten sposób przyczynić się do zebrania środków na zakup sprzętu dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy! Pierwszą część najciekawszych licytacji jest dostępna TUTAJ, a poniżej można zobaczyć kolejną porcję. Warto też dodać, że 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 31 stycznia. 


Plakat 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy16. Sesja zdjęciowa z koniem


Coś dla miłośników nie tylko koni, ale i fotografii! Sesja odbędzie się w Wirach pod Poznaniem, a na miejscu nie zabraknie bardzo towarzyskiego i kochanego konia, kawy oraz ciasta, jak również towarzystwa dwóch 17-latek, które wymyśliły tę aukcję. Jedna z nich, Oliwia Chlasta, wykona fotografie (będzie ich nie mniej niż 20), przy czym zwycięzca aukcji będzie mógł zapozować tylko z koniem lub też dodatkowo zaprosić rodzinę lub przyjaciół. 

Link do aukcji: TUTAJ
17. Torcik dla konia

Żaden koń nie przejdzie obojętnie obok tego pysznego tortu, który przygotuje Końska Cukierenka! W składzie tego ręcznie wykonanego smakołyku znajdą się m.in. jabłka, otręby pszenne czy płatki owsiane, a dekoracje zostaną wykonane z białka i masy cukrowej z dodatkiem barwników spożywczych. 

Link do aukcji: TUTAJ
18. Obraz na płótnie pt. „Koń”

Obraz (akryl, 40 x 40) wykonany przez Marka Fronta to z kolei propozycja złożona przez Ochotniczą Straż Pożarna w Potępie (sztab nr 4565). 

Link do aukcji: TUTAJ
19. Nagłe wypadki u koni – szkolenie online (6 h)

Lek. wet. Olga Drewnowska zaprasza na autorskie szkolenie podzielone na 4 webinary (każde po 1,5 h), podczas których omówi następujące tematy: kolkę (9 lutego, godz. 19), kulawizny u koni (16 lutego, godz. 19), pierwszą pomoc w przypadku ran (23 lutego, godz. 19) oraz stomatologię koni dla właścicieli (2 marca, godz. 19). 

Link do aukcji: TUTAJ
20.
Płaskorzeźba z końmi 

Piękna płaskorzeźba (60 x 50 cm) autorstwa Andrzeja Jonarskiego, artysty z Sanoka.

Link do aukcji: TUTAJ
21. Zestaw 5 drewnianych figurek (konie na biegunach)

Ręcznie wykonane figurki z drewna w kształcie koni na biegunach ozdobią każde wnętrze! Organizatorem tej aukcji jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Krzyżu Wielkopolskim (sztab nr 6101), a oferowane przedmioty wykonali uczestnicy Terapii Zajęciowej przy Zakładzie Karnym we Wronkach.

Link do aukcji: TUTAJ
22. Voucher na jazdę konną

Voucher uprawnia do odbycia lekcji jazdy konnej w Stajni Rancho, która dodatkowo przekazała również kalendarz ścienny.

Link do aukcji: TUTAJ
23. Pluszowy konik marki Aurora

Ten pluszowy konik (wys. 12 cm, dł. 20 cm) na pewno uszczęśliwi najmłodszych miłośników koni! 

Link do aukcji: TUTAJ
24.
Lekcja jazdy konnej w ośrodku jeździeckim Amazonka w Bierkowie

Karnet na lekcję jazdy konnej w ośrodku jeździeckim Amazonka w Bierkowie (Grodzka 86, 76-200 Bierkowo), która odbędzie się 1 kwietnia 2021 r. 

Link do aukcji: TUTAJ
25.
Obraz „Koń na mrozie”

Posągowy koń na tle zimowej scenerii to wręcz doskonałe połączenie! Ten piękny obraz (60 x 40) wykonano farbami akrylowymi na płótnie z bawełny. 

Link do aukcji: TUTAJ
26. Kalendarz ścienny z końmi 

Oryginalny kalendarz (50 x 35 cm) z fotografiami rysunków koni. 

Link do aukcji: TUTAJ
27. Voucher na jazdę konną w stadninie Mam pasję

Karnet na 2 godziny jazdy konnej w stadninie Mam pasję (ul. Krakowska 58B, 28-200 Staszów) to z kolei propozycja wystawiona przez sztab w Staszowie (nr 6145). 

Link do aukcji: TUTAJ
28. Spacer konno po lesie

Przepiękna dolina Baryczy to wymarzone miejsce na zorganizowanie przejażdżki na koniach! Oferta stajni w Koniowie sprawdzi się w przypadku zarówno dzieci, jak i dorosłych, a forma spaceru będzie dopasowana do poziomu umiejętności uczestnika (spacer z instruktorem dla początkujących, wyprawa w teren w grupie jeźdźców dla zaawansowanych). Warto wspomnieć, że w stajni organizatora spaceru pielęgnuje się tradycje jeździectwa naturalnego. 

Link do aukcji: TUTAJ
29. Książka pt. „Jazda konna naturalnie!”

„Jazda konna naturalnie!” to książka autorstwa Elżbiety Gródek (Wyd. Multico), która wyjaśnia tajniki jeździectwa naturalnego. W kolejnych rozdziałach poruszono takie tematy jak np. psychika konia, relacje stadne, komunikacja z koniem czy zachowania instynktowne. 

Link do aukcji: TUTAJ
30. Bon na 3 jazdy konne 

Ranczo Gościszów (Gościszów 233, 59-730 Nowogrodziec) zaprasza na 3 jazdy konne w ośrodku rekreacyjno-sportowym, który specjalizuje się w ujeżdżeniu, choć bez problemu można tu też uprawiać pozostałe dyscypliny jeździeckie. 

Link do aukcji: TUTAJ 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Allegro/WOŚP, mat. prasowe WOŚP