WOŚP 2021 – najciekawsze aukcje o tematyce jeździeckiej (cz. 1)

Data publikacji: 2021-01-28
WOŚP 2021 – trening na koniu GP z mistrzynią Polski Magdą Jurą, logo WOŚP


Już 31 stycznia odbędzie się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego celem będzie zebranie środków na zakup sprzętu dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy – chodzi o m.in.: endoskopy giętkie, nawigacje optyczne otolaryngologiczne, kardiomonitory, aparaty USG i RTG, lampy operacyjne czy egzoskopy. W Polsce i na świecie zarejestrowano łącznie aż 1362 sztaby, a każdy chętny będzie mógł wybrać najdogodniejszą dla niego formę wsparcia zbiórki.
Wpłata online, SMS czy puszki stacjonarne to tylko część możliwości, ponieważ nie zabraknie też słynnych licytacji. Wśród nich znalazły się też propozycje związane z jeździectwem, dlatego warto im się przyjrzeć!


Plakat wydarzenia1. Obraz namalowany przez konia 

Anonimowy darczyńca otrzymał ten obraz od Fundacji Centaurus, która ma na koncie m.in. 1000 ocalonych koni, a teraz uznał, że wystawi to dzieło na aukcję. 

Link do aukcji: TUTAJ
2. Voucher na jednodniowy rajd konny dla dwóch osób

Całodzienny rajd na trasie Odrzechowa – Rudawka Rymanowska – Odrzechowa to gwarancja wspaniałych widoków i niesamowitych wrażeń! Zwycięzca oraz wskazana przez niego osoba zobaczą ten najpiękniejszy odcinek przełomu Wisłoka z grzbietu hucuła, a całość zakończy ognisko. Sponsorem rajdu jest Stowarzyszenie Hodowców i Miłośników Konia Huculskiego.

Link do aukcji: TUTAJ    
3. Drewniana skrzyneczka z wizerunkiem koni

Urocza skrzyneczka z drewna z wizerunkiem koni na łące – w sam raz na drobiazgi lub prezent! 

Link do aukcji: TUTAJ
4. Drewniany jednorożec na biegunach 

Ten ręcznie wykonany jednorożec na biegunach będzie spełnieniem marzeń każdego dziecka! Grzywę oraz ogon wykonano z włóczki, a siedzisko wypełniono watą, dzięki czemu mały jeździec będzie mógł wygodnie przemierzać kolejne prerie czy bajkowe krainy. 

Link do aukcji: TUTAJ5. Portret karego konia

Rysunek wykonany ołówkami i pastelami, którego autorką jest Monika Syta. Zwycięzca licytacji otrzyma portret oprawiony w białą ramę.  

Link do aukcji TUTAJ
6. Linoryt od Zbigniewa Osenkowskiego 

Rysownik i grafik Zbigniew Osenkowski od lat wspiera WOŚP, a w tym roku przekazał na aukcję linoryt z czarnym koniem. Wśród innych prac artysty warto wymienić ekslibrisy wykonane dla Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza. 


Link do aukcji: TUTAJ
7. Konie wykonane haftem krzyżykowym 

Dziś rękodzieło znów jest w cenie, dlatego tym bardziej warto wziąć udział w licytacji tej pracy (30 x 40 cm) wykonanej haftem krzyżykowym. Autorką przepięknych koni w stajni jest babcia darczyńcy. 

Link do aukcji: TUTAJ
8. Stowarzyszenie RajKonik – 2 h z końmi 

Katarzyna Aranowska ze Stowarzyszenia RajKonik (Dobrzań 13 C, 95-200 Dobrzań) zaprasza dzieci lub młodzież na dwugodzinnne zajęcia, podczas których będzie można zobaczyć stajnię, poznać zasady bezpieczeństwa oraz spróbować jazdy konnej. Rewelacyjny sposób na rozpoczęcie swojej przygody z jeździectwem! 

Link do aukcji: TUTAJ
9. Jazda konna lub hipoterapia w ośrodku Hucułek 

Voucher obejmuje jedną lekcję konną lub zajęcia z hipoterapii dla dzieci w ośrodku Hucułek (Szczerbięcin 14, 83-110 Tczew) – oczywiście uczestnikowi zajęć będzie mógł towarzyszyć rodzic lub opiekun. 

Link do aukcji: TUTAJ
10. Przejażdżka historycznym pojazdem konnym dla 4-8 osób

Całość potrwa 2-3 godziny, ale program jest naprawdę imponujący! Wszystko rozpoczną zajęcia przy koniach, potem przyjdzie czas na zaprzęganie i samą przejażdżkę, a zakończeniem będzie zwiedzanie Muzeum Powozów Galowice (Leśna 5, 55-020 Galowice) i rozprzęganie.

Link do aukcji: TUTAJ
11. Dzień w Stajni Ojcowizna z Mokosz

Kilka godzin spędzonych w Stajni Ojcowizna (Budy Pobyłkowskie 19, 06-114 Pokrzywnica), nowym ośrodku o doskonałym zapleczu technicznym i bardzo dobrym podejściu do zwierząt (tutejsze konie nie są traktowane jak „automaty” do jazdy konnej), z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestnika! W programie nie zabraknie jazdy konnej, obiadu w restauracji, zestawu prezentów oraz towarzystwa Mokosz, która prowadzi kanał MokoszOfficial. 

Link do aukcji: TUTAJ
12. Przejażdżka na kucyku lub koniu + dzień ze zwierzętami

Cały dzień w towarzystwie zwierząt to propozycja złożona przez gospodarstwo Ruda Koza i jednocześnie przepis na świetną zabawę i możliwość odpoczynku na świeżym powietrzu. Oferta obejmuje przejażdżkę na kucyku (w przypadku dzieci do 40 kg) albo koniu rasy fryzyjskiej, opiekę wykwalifikowanego instruktora, degustację serów własnej produkcji, możliwość rozpalenia ogniska lub grilla, jak również obecność kóz i kurek. 

Link do aukcji: TUTAJ  
13. Trening na koniu GP z mistrzynią Polski Magdą Jurą 

Trening pod okiem mistrzyni Polski? To nie wymaga reklamy! Dresażystka Magda Jura zaprasza na szkolenie, przy czym zwycięzca aukcji będzie miał do wyboru aż 3 opcje: trening na własnym koniu w stajni Las Cesarski oraz możliwość spróbowania swoich sił na koniu zawodniczki, to samo, ale na koniu dopasowanym do poziomu umiejętności uczestnika, trening w stajni uczestnika, jeśli odległość na to pozwoli (Warszawa, Poznań, Wrocław, Szczecin, Łódź i okolice). 

Link do aukcji: TUTAJ
14. Przeszkoda Hobby Horse HH/Agility o wys. 120 cm 

Stabilna i solidnie wykonana przeszkoda o wys. 120 cm z możliwością regulacji z pewnością uświetni każdy trening! Guma antypoślizgowa zapewnia dobrą przyczepność na każdym podłożu, a dodatkowym atutem jest też ładny i estetyczny wygląd przeszkody. 

Link do aukcji: TUTAJ
15. Indywidualne konsultacje fotograficzne z Katarzyną Okrzesik-Mikołajek

Katarzyna Okrzesik-Mikołajek to jedna z najbardziej znanych polskich fotografek jeździeckich i laureatka wielu nagród, w tym np. złotego medalu FIAP, której prace pojawiają się w publikacjach wydawanych na całym świecie. Zaproponowane przez nią konsultacje odbędą się w formie online, a zwycięzca licytacji będzie mógł wybrać tematykę (wykład teoretyczny dla początkujących fotografów, przegląd portfolio wraz z oceną i garścią wskazówek lub obróbka zdjęć w programie Adobe Photoshop). 

Link do aukcji: TUTAJtekst i opracowanie: equista.pl, fot. Allegro/WOŚP, mat. prasowe WOŚP