WOŚP 2020 – najciekawsze aukcje dla miłośników koni (cz. 2)

Data publikacji: 2020-01-10
WOŚP 2020 – najciekawsze aukcje dla miłośników koni (cz. 2), fot. Julia Świętochowska


28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami, a jedną z form wsparcia zbiórki jest możliwość wylicytowania niezwykłych przedmiotów czy spotkań – wśród nich nie brak aukcji związanych z jeździectwem, dlatego postanowiliśmy przedstawić najciekawsze z nich (artykuły z poprzednich lat: 2019, 2018 cz. 1, 2018 cz. 2 i 2017)! Pierwsza część jest dostępna
TUTAJ, poniżej prezentujemy kolejne. Przypomnijmy, że w tym roku zbieramy fundusze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.20. Sesja z Julią Świętochowską


Wyjątkowa sesja z Julią Świętochowską! Zdjęcia powstaną przy współpracy ze sklepem jeździeckim GNL, który zadba o stylizację oraz marką Black Horse, która nie tylko zapewni odpowiednią pielęgnację dla końskiego modela ale również podaruje pokaźny zestaw kosmetyków. Sesja zdjęciowa może odbyć się na terenie całej Polski, zwycięzca nie musi posiadać swojego wierzchowca, ani mieć doświadczenia w modelingu - o wszystko zadba fotografka :)


Link do aukcji: TUTAJ


21. Kurtyna z autografami i personalizowany czaprak od marki Torpol

Taka kurtyna na boks to marzenie wielu fanów jeździectwa – swoje podpisy złożyli m.in.: Kristaps Neretnieks, Maksymilian Wechta, Wojciech Wojcianiec (aktualny mistrz Polski w skokach), Gudrun Patteet, Pieter Devos, Filip Lewicki, Niels Bruynseels czy Karolina Ferenstein-Kraśko. Dodatkiem jest tu też czaprak z możliwością personalizacji (można dodać np. imię i nazwisko oraz logo klubu) i zestaw gadżetów od marki Torpol.

Link do aukcji: TUTAJ
22. Torcik WOŚP dla konia od Końskiej Cukierenki

Dowód na to, że pomaganie ma słodki smak, choć w tym przypadku przekona się o tym koń osoby, która wygra tę licytację! Torcik w kształcie serduszka WOŚP to przepyszny, zdrowy i niepowtarzalny smakołyk, przygotowany z naturalnych składników i ręcznie zdobiony. W składzie znajdują się m.in.: jabłka, olej sojowy, otręby pszenne, płatki owsiane czy lukier.

Link do aukcji: TUTAJ
23.
Dwudniowe konsultacje z Janem Kamińskim

Trening pod okiem reprezentanta Polski w WKKW! Jan Kamiński wystawił na aukcję możliwość przyjechania do jego stajni i spędzenia z nim 2 dni, w trakcie których zostaną poruszone różne tematy, w tym m.in. gimnastyka skokowa, doskonalenie dosiadu czy jazda krosowa. Jeśli uczestnik przyjedzie z własnym koniem, oczywiście będzie też zapewniony boks na jedną noc.

Link do aukcji: TUTAJ
24.
Siatka na siano od Your Lucky Farm

Lista zalet takiej siatki niemal nie ma końca, ale wystarczy podać choć kilka przykładów: to rozrywka dla konia, pomoc w utrzymaniu czystości, poprawa zdrowia (np. w przypadku koni otyłych lub zmagających się z tkaniem albo innymi nałogami) czy zmniejszenie zapylenia, co jest kluczowe w przypadku koni z alergiami. Siatka wystawiona przez firmę Your Lucky Farm zmieści jedną kostkę siana.

Link do aukcji: TUTAJ
25.
5 godzinnych jazd w stajni Koń na Biegunach w Glaznotach

Koń na Biegunach mazurskie gospodarstwo agroturystyczne i stajnia, które jest położone w Glaznotach. Jak można opisać to miejsce? Np. tak: „Jestem miejscem, gdzie konie miękko stąpają po mchu w porannej mgle. Jestem miejscem, gdzie żurawie klangorem obudzą Cię o świcie. Jestem miejscem, gdzie koncert żab i mruczenie kota ukołysze Cię do snu”. Jazda konna w takich warunkach musi być prawdziwą przyjemnością, a licytacja dotyczy aż 5 godzinnych jazd.

Link do aukcji: TUTAJ
26.
Limitowana edycja strzemion Safe Riding 

Te biało-czerwone strzemiona Safe Riding były nagrodą za zwycięstwo podczas zeszłorocznych Mistrzostwach Polski Młodych Jeźdźców, a teraz mogą stać się własnością każdego zainteresowanego.

Link do aukcji: TUTAJ
27.
Trening jazdy konnej z Joanną Kilczewską

Dzień pełen jeździeckich atrakcji! Joanna Kilczewska zaprasza na trening, który odbędzie się w Klubie Jeździeckim Strzała w Krubiczowie (50 km od Warszawy). Poziom zaawansowania nie ma znaczenia, ponieważ amazonka dostosuje szkolenie do umiejętności zwycięzcy licytacji. Propozycja obejmuje także odwiedzenie rocznej Caselle (to córka klaczy Caramby, która także weźmie udział w lekcji jazdy konnej) oraz profesjonalna sesja zdjęciowa (fotografie wykona Paula Maciak).

Link do aukcji: TUTAJ
28. Masaż dla konia

Każdemu należy się chwila relaksu! Zwycięzca tej aukcji będzie mógł wybrać rodzaj usługi fizjoterapeutycznej dla swojego konia (np. ozonoterapię, elektroterapię, masaż leczniczy lub sesję magnetoterapii), a punktem startowym do umówienia się ze sprzedawcą na realizację jest Gdynia.

Link do aukcji: TUTAJ
29. Tabliczka na boks dla konia 

Lakierowana tabliczka ze sklejki o wymiarach 19 x 29 cm nie pozostawi żadnych wątpliwości, jak nazywa się koń przebywający w tak ozdobionym boksie.

Link do aukcji: TUTAJ
30.
Dzień i trening z Just Cherry i Pauliną Misior

Aukcja obejmuje cały dzień z Pauliną Misior, zawodniczką skoków przez przeszkody i uczestniczką np. Cavaliady czy zawodów z cyklu Polskiej Ligi Jeździeckiej. Najważniejszym elementem będzie trening w towarzystwie doświadczonej klaczy Just Cherry, który odbędzie się na terenie Akademii Kucania w Dawidach k. Warszawy, a wszystko zostanie uwiecznione na fotografiach przez Klaudię Hatałę. Uzupełnieniem będzie zestaw gadżetów od różnych firm (m.in. Silwear czy Końska Cukierenka).

Link do aukcji: TUTAJ
31.
Sesja zdjęciowa w plenerze od Hexenkamera

W przypadku tej aukcji można wylicytować sesję zdjęciową w plenerze – wybór miejsca będzie należał do zwycięzcy. Może np. w stajni, w trakcie lekcji jazdy konnej albo przejażdżki po okolicy? Efektem sesji będzie minimum 10 zdjęć w wersji cyfrowej do pobrania i tyle samo fotografii wywołanych w formacie 10 x 15 cm.

Link do aukcji: TUTAJ
32.
Kask jeździecki Samshield Shadowmatt

A może kask marki Samshield Shadowmatt z logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Właśnie na taki pomysł wpadł sklep jeździecki Equishop! Po zakończeniu licytacji będzie można wybrać rozmiar, a także podać imię i nazwisko, które pojawi się na pasku podbródkowym. Dodatkowe dane: model – Shadowmatt, top: Shadow Glossy Metallic Black, trim: Matt Red, blason – Black chrome.

Link do aukcji: TUTAJ
33.
Trening jazdy konnej z wicemistrzynią świata

Maja Słowikowska to wicemistrzyni świata w jeździe bez ogłowia (2017), a lista przygotowanych atrakcji obejmuje pokaz jazdy bez ogłowia wraz z omówieniem, zaprezentowanie pracy z koniem na różnych płaszczyznach w naturalny sposób i prezent od Silesia Jeans. Trening jest kierowany do osób o dowolnym poziomie umiejętności, jedynym warunkiem jest to, by uczestnik ważył maksymalnie 80 kg.

Link do aukcji: TUTAJ
34.
Magnetoterapia Biomag VET – seria 3 zabiegów

Magnetoterapia Biomag będzie pomocna w przypadku koni cierpiących na różne dolegliwości (m.in. stany zapalne, choroby skóry, problemy z układem krążenia, stres) czy też sportowców (zabieg przyspieszy regenerację tkanek). W odpowiednim dobraniu programu pomoże konsultacja, a oferta zawiera 3 terapie pulsacyjnym polem magnetycznym niskich częstotliwości.

Link do aukcji: TUTAJ
35.
Wizyta w stajni, w której konie żyją wolno oraz sesja HAE

Jak w praktyce wygląda chów bezstajenny? O tym przekona się osoba, która wygra tę aukcję, choć na wizytę w miejscowości Równe (ok. 60 km od centrum Warszawy) będzie można zaprosić rodzinę lub przyjaciół (maksymalnie 8 osób). Wspólne podglądanie życia koni w wolnowybiegowej stajni z pewnością zdziwi, wzbudzi emocje i skłoni do refleksji. Ciekawym dodatkiem będzie też sesja rozwojowa – tutaj nauczycielami będą… konie!

Link do aukcji: TUTAJ
36.
Podkładki z rysunkiem koni 

5 podkładek Ashdene of Australia na stół, które ozdobią każdy stół.

Link do aukcji: TUTAJ
37.
Profesjonalny trening jazdy konnej

Godzinny trening z Klaudią Trzebiatowską będzie wartościowy zarówno dla początkującego, jak i zaawansowanego jeźdźca, a głównym omawianym zagadnieniem będą tajniki prawidłowego dosiadu. Miejscem realizacji będzie toruńska Stajnia pod Szybowcem.

Link do aukcji: TUTAJ
38. Nauszniki dla konia

W zasadzie można powiedzieć, że to jedyne takie nauszniki na świecie – ich niepowtarzalność wynika z wykonania na szydełku, a oferowany model jest w rozmiarze COB.

Link do aukcji: TUTAJtekst i opracowanie: equista.pl, fot. materiały prasowe WOŚP/ allegro.pl, zdjęcie główne Julia Świętochowska