WOŚP 2020 – najciekawsze aukcje dla miłośników koni (cz. 3)

Data publikacji: 2020-01-12
WOŚP 2020 – najciekawsze aukcje dla miłośników koni (cz. 3)


To właśnie na dziś zaplanowano wielki finał tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jednak niekoniecznie trzeba będzie liczyć na spotkanie wolontariusza z charakterystyczną puszką w ręce – istnieją też inne formy wsparcia zbiórki, np. licytacje na Allegro. Wśród tych aukcji specjalnych nie brak takich, które są związane z jeździectwem, dlatego postanowiliśmy przedstawić najciekawsze z nich (artykuły z poprzednich lat: 2019, 2018 cz. 1, 2018 cz. 2 i 2017). Za nami już pierwsza (TUTAJ) i druga (TUTAJ) część listy, a poniżej można zapoznać się z kontynuacją. Przypomnijmy, że w tym roku celem zbiórki jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.


Oficjalny plakat 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
39. Trening ujeżdżenia z Isabell Werth (GER)

Szkolenie pod okiem aktualnej mistrzyni Europy w ujeżdżeniu brzmi jak bajka, ale dla kogoś stanie się to rzeczywistością! Zwycięzca tej aukcji pojedzie do Rheinbergu w Niemczech, gdzie będzie mógł zwiedzić stajnię amazonki, ale gwoździem programu będzie oczywiście trening, który poprowadzi sama Werth. 

Link do aukcji: TUTAJ

40. Klinika z mistrzem Olimpijskim Rodrigo Pessoa (BRA)

Multimedalista olimpijski i wielokrotny zdobywca medali najważniejszych zawodów świata (m.in. Światowych Igrzysk Jeździeckich, Mistrzostw Europy czy finałów Pucharu Świata) zgodził się odwiedzić stajnię Verso La Natura w Warniku, by przeprowadzić swoją pierwszą klinikę w Polsce. Aż 3 dni treningów, zapewniony boks dla konia uczestnika, a przede wszystkim możliwość podszkolenia się u światowej gwiazdy skoków – czego chcieć więcej? 

Link do aukcji: TUTAJ

41. Piotr Kraśko – tygodniowy obóz jeździecki

Piotr Kraśko i Karolina Ferenstein-Kraśko zapraszają na tygodniowy obóz, który odbędzie się na terenie Stadniny Ferensteinów w Gałkowie – oferta jest skierowana do jednej osoby dorosłej, organizator zapewnia wyżywienie, nocleg i uroczystą kolację. 

Link do aukcji: TUTAJ

42. Kalendarz z autografami amazonek Cavaliada Future

Cavaliada Future to zawody w skokach przez przeszkody dla najmłodszych, które są organizowane we wszystkich cavaliadowych miastach (ostatnie spotkanie odbyło się w Poznaniu, a pod koniec stycznia przyjdzie czas na Lublin). Grupa amazonek z tegorocznej odsłony zmagań postanowiła zrobić coś dobrego („My spełniliśmy marzenia dostając się na Cavaliadę, teraz chcemy pomóc spełnić marzenia innym dzieciom”), czego efektem jest wystawienie kalendarza ze zdjęciami i autografami 16 uczestniczek CF.

Link do aukcji: TUTAJ

43.
Trening na Pascalu lub Dingo oraz niespodzianka

Anna Wojtkowska – zawodniczka ujeżdżenia, medalistka Mistrzostw Polski i blogerka jeździecka – zaprasza na trening w Stajni Aleksandria, która jest położona blisko Żyrardowa. Uczestnik będzie mógł wybrać konia (Pascala albo kuca Dingo), a uzupełnieniem wizyty będą m.in. rozmowy o kulisach zawodów na poziomie międzynarodowym oraz niespodzianka. 

Link do aukcji: TUTAJ

44. Ogłowie anatomiczne Balotade Halifax od sklepu dobresiodla.pl 

Sklep dobresiodla.pl wystawił na aukcję anatomiczne ogłowie z lakierowanym nachrapnikiem oraz naczółkiem. Produkt podszyto białą skórą i ozdobiono złotymi kryształkami, a całość jest zaprojektowana w taki sposób, by końska potylica nie była obciążona. 

Link do aukcji: TUTAJ


45.
Trening z Karoliną Karwowską oraz niespodzianki 

Miejscem realizacji będzie podwarszawska Stajnia Iskierka, a jednym z efektów będzie… ból brzucha spowodowany śmiechem, ponieważ sympatyczna Karolina Karwowska wręcz zaraża swoim pozytywnym podejściem. Paraolimpijka (IO 2016) poprowadzi trening, a później przyjdzie czas na wspólną sesję fotograficzną – o ubrania modeli zadba marka Cavalleria Toscana, natomiast zdjęcia wykona Claudia Żyżylewska z Artemis Photography. 

Link do aukcji: TUTAJ

46. Jazda konna w Stajni 127 w miejscowości Kietrz

Półgodzinna lekcja jazdy konnej to propozycja wystawiona przez Stajnię 127, która jest położona w miejscowości Kietrz. Jedynym warunkiem jest odpowiedni wiek ucznia, tzn. mimimum 7 lat. 

Link do aukcji: TUTAJ

47. Trening pod okiem Martyny Rynkiewicz na koniu Nela

Zwyciężczyni wielu krajowych i międzynarodowych konkursów do 145 cm zaprasza na trening w towarzystwie Neli. Termin i miejsce realizacji zostaną ustalone po zakończeniu aukcji (do końca czerwca klacz będzie dostępna w Trójmieście, później w okolicach Mrągowa), a przebieg lekcji będzie zależny od poziomu umiejętności uczestnika – amazonka prosi jednak o wzięcie pod uwagę tego, że Nela jest temperamentną klaczą sportową. 

Link do aukcji: TUTAJ

48. Weekend w KJ Grodno-Dwór (treningi i nocleg) 

Świetny pomysł na aktywny odpoczynek i nabranie pozytywnej energii! Weekend w KJ Grodno-Dwór dla jednej osoby obejmie nocleg, śniadania oraz codzienne treningi (poziom zaawansowania zwycięzcy licytacji nie ma znaczenia). 

Link do aukcji: TUTAJ

49. Trening z wielokrotnym mistrzem Polski w reiningu

Jeśli trening, to tylko u najlepszych! Bogdan Czarnik jest wielokrotnym mistrzem Polski w reiningu, uczestnikiem Światowych Igrzysk Jeździeckich oraz finalistą NRHA (National Reining Horse Asociation) Futurity, dlatego szkolenie pod jego okiem będzie bardzo cenne. Spotkanie odbędzie się na terenie ośrodka jeździeckiego Jumper Ranch Buczków. 

Link do aukcji: TUTAJ

50. Dzień i trening z Roksaną Oczki i High Five

Influencerka i zawodniczka zaprasza do Stada Ogierów w Gnieźnie, by tam spędzić dzień w jej towarzystwie. Program obejmie sesję zdjęciową (fotografie wykona Matylda Strzyżewska), niespodziankę od firmy Yosin Equestrian, a przede wsystkim trening na wałachu High Five BB Z, który jest wnukiem Heartbreakera (Nimmerdor – Bacarole/Silvano)!

Link do aukcji: TUTAJ

51. Bajkowa sesja zdjęciowa wraz z makijażem do sesji

Poczuj się jak postać z najpiękniejszej bajki! Zadaniem zwycięzcy aukcji będzie podjęcie decyzji o typie sesji (np. kobieca, rodzinna czy dziecięca), a potem pozostanie już tylko ładnie zapozować, ponieważ makijażem i doborem stylizacji zajmie się organizator. Pamiątką będzie 10 cyfrowych i wydrukowanych zdjęć, które zostaną zapakowane z ozdobne pudełko. Realizacja odbędzie się na terenie Biskupca i okolic.

Link do aukcji: TUTAJ

52.
3 dni treningów w stajni We Can & We Will oraz sesja 

Tutaj to koń jest zawsze na pierwszym miejscu! Stajnia We Can & We Will jest położona w okolicach Żukowa w województwie pomorskim, a proponowane treningi będą bogate w wiedzę. Nie zabraknie m.in. podstaw pracy z młodym koniem czy nauki pracy z ziemi, zwycięzca licytacji może też przyjechać z własnym koniem.

Link do aukcji: TUTAJ

53. Obóz letni w Ośrodku Jeździeckim Evido

Jak czuje się koń, który ma na grzbiecie zdenerwowanego jeźdźca? O tym na własnej skórze przekona się zwycięzca tej licytacji, a przecież będzie to dopiero początek! Program proponowanego obozu obejmie naukę jazdy konnej zgodnej z biomechaniką ruchu i naturą koni, a wśród ćwiczeń pojawi się np. poruszanie się z… jajkami w dłoniach, co pomoże w nabraniu delikatności i nie tylko. Mnóstwo wiedzy i duża dawka śmiechu! 

Link do aukcji: TUTAJ

54. Fizjoterapia i rehabilitacja koni Physio Equicare

Badanie pod kątem fizjoterapii i masaż dla konia, który wykona dyplomowany fizjoterapeuta. Usługa będzie mogła być wykonana w Bielsku-Białej lub w innym miejscu, lecz w takim przypadku trzeba będzie opłacić koszty dojazdu. 

Link do aukcji: KLIK

55. Trening z Aleksandrą Lesner na Force

Propozycja zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych dresażystów. Doświadczenie Aleksandry Lesner robi wrażenie (jest medalistką m.in. Mistrzostw Polski, Akademickich Mistrzostw Polski czy Halowego Pucharu Polski), dlatego bez problemu dostosuje trening do potrzeb zwycięzcy licytacji. Szkolenie odbędzie się w stajni Pegaz w Redzie.

Link do aukcji: TUTAJ

56. Trening ujeżdżeniowy na Dexterze

11-letni Dexter stacjonuje w województwie opolskim, jest wyszkolony ujeżdżeniowo (klasa P) i często bierze udział w zawodach. Trening z wałachem jest propozycją dla osób z doświadczeniem, wymaganiem minimalnym jest posiadanie umiejętności na poziomie Brązowej Odznaki.

Link do aukcji: TUTAJ

57. Dwudniowy pobyt razem z Kingą Czekaj i Magdą Mękal 

Kinga Czekaj (@koniareczkakinga) i Magda Mękal (@lalasatan) stały się rozpoznawalne dzięki swojej działalności na Instagramie, co postanowiły wykorzystać w dobry sposób, oferując dwudniowy pobyt w ośrodku Zordina w ich towarzystwie. Lista atrakcji obejmuje m.in. wyjazd w teren, trening jazdy konnej, nagrody ufundowane przez zaproszone do współpracy firmy (Tack Shop, Clover, Kingmal oraz Końska Cukierenka) oraz wykonanie sesji zdjęciowej.

Link do aukcji: TUTAJ

58. Trening z Małgorzatą Falewicz w OJ Zamek

Najpierw Małgorzata Falewicz dobierze konia do poziomu umiejętności uczestnika, a zaraz potem rozpocznie się trening. Spotkanie z amazonką odbędzie się na terenie Ośrodka Jeździeckiego Zamek w Grodźcu Śląskim.

Link do aukcji: TUTAJ
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. materiały prasowe WOŚP/ allegro.pl, zdjęcie główne Beata Wieczorkowska