Filmy o koniach na Netflix - TOP 14

Data publikacji: 2022-12-26
Dream Horse, fot. Warner Bros

W okresie świąt Bożego Narodzenia na pewno każdy znajdzie chwilę czasu na odpoczynek, który można sobie umilić np. domowymi seansami filmowymi! Przygotowaliśmy dla Was listę tytułów o tematyce jeździeckiej, które są dostępne w internecie, a do tego są dość zróżnicowane. Jest coś i dla najmłodszych, i dla nastolatków, i dla fanów dokumentów czy nieco starszych animacji, ale jest też coś do oglądania z całą rodziną. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym zestawieniem!Zwiastun „Kowboja na betonowej prerii”
1. „Kowboj na betonowej prerii” (tyt. oryg.
Concrete Cowboy)
reż. Ricky Staub, 2020

Historia kowbojów z Filadelfii! Otoczeniem tych miejskich jeźdźców i ich koni nie są rozległe i zachwycające pastwiska czy olśniewające góry – zamiast tego wokół jest tylko beton i jeszcze więcej betonu, czyli po prostu środek miasta. Właśnie tutaj trafia nastoletni Cole (w tej roli Caleb McLaughlin), który ma spędzić trochę czasu u Harpa (Idris Elba), jednego z tutejszych kowbojów i zarazem ojca głównego bohatera. Cole i Harp od dawna nie mieli ze sobą żadnego kontaktu, przez co ich relacje są bardzo trudne, a dodatkowo są jeszcze potęgowane przez to, że nastolatek kompletnie nie odnajduje się w świecie miejskich kowbojów.

Film można zobaczyć tutaj: Netflix.Trailer „Wymarzonego konia”
2. „Wymarzony koń” (tyt. oryg. Dream Horse)
reż. Euros Lyn, 2020 

Zamknięcie kopalni spowodowało, że większość mieszkańców miasteczka straciła swoje jedyne źródło utrzymania. Jan Vokes (w tej roli Toni Collette) – barmanka bez doświadczenia w hodowli koni czy wyścigach – postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, jednocześnie angażując w swój pomysł byłych pracowników nieczynnego już zakładu pracy. Zainteresowani tworzą syndykat, dzięki któremu na świat przychodzi Dream Alliance (Bien Bien – Rewbell/Andy Rew), a dalsze składki pozwalają na opłacenie odpowiedniego przygotowania konia do startu w wyścigach. Brzmi nieprawdopodobnie? Historia zawarta w „Wymarzonym koniu” wydarzyła się naprawdę!

Film można zobaczyć tutaj: Netflix, Premiery Canal+, Chili, Apple TV.Zwiastun filmu „Życie w cuglach. Świąteczny występ”
3. „Życie w cuglach. Świąteczny występ” (tyt. oryg.
Free Rein: The Twelve Neighs of Christmas)
reż. Marek Losey, 2018 

Spin-off popularnego serialu dla młodzieży, który w Polsce jest znany pod tytułem „Życie w cuglach”. Przed przyjaciółkami Zoe (w tej roli Jaylen Barron), Jade (Manpreet Bambra) i Becky (Kerry Ingram) ważne wydarzenie, czyli bal w Bright Fields. Świąteczna zabawa okazuje się szczególnie istotna dla Zoe, która przez przypadek odkrywa rodzinny sekret. 

Film można zobaczyć tutaj: Netflix.Zapowiedź „Koniary”
4. „Koniara” (tyt. oryg.
Horse Girl)
reż. Jeff Baena, 2020

Sarah (w tej roli Alison Brie) zdecydowanie unika towarzystwa ludzi, ponieważ najswobodniej czuje się w swoim własnym świecie, w którym nie brak miejsca dla rękodzieła, koni i seriali z wątkami zjawisk nadprzyrodzonych. Kolejne dziwne sny zaburzają życie codzienne bohaterki, zwłaszcza że wizje zaczynają coraz bardziej zlewać się z rzeczywistością.

Film można zobaczyć tutaj: Netflix.Zwiastun „Drogi do El Dorado”
5. „Droga do El Dorado” (tyt. oryg.
The Road to El Dorado)
reż. Jeffrey Katzenberg i Bibo Bergeron, 2000 

Tulio (w wersji oryginalnej głosu użyczył Kevin Kline) i Miguel (Kenneth Branagh), zaprzyjaźnieni ze sobą drobni złodzieje, stają się właścicielami mapy do El Dorado –  legendarnej krainy, która jest pełna złota. Bohaterowie udają się w drogę pełną zawirowań, w czym towarzyszy im koń Altivo (Frank Welker). Choć od premiery „Drogi do El Dorado” minęły 22 lata, film ani trochę się nie zestarzał!

Film można zobaczyć tutaj: Netflix, Viaplay, Chili, Apple TV.„Nieuczciwa gra” na oficjalnym plakacie
6. „Nieuczciwa gra” (tyt. oryg. Vals Spel)
reż. Annette van Trigt, 2017

Dokument, którego głównym bohaterem jest Ger Visser. Mężczyzna przywłaszczył sobie pieniądze pochodzące od inwestorów, a holenderskie banki wystąpiły w tej sprawie na drogę sądową. Visser robi wszystko, by stracić swojej stadniny.

Film można zobaczyć tutaj: Netflix, Apple TV.
Zwiastun filmu „Życie w cuglach. Walentynki”
7. „Życie w cuglach. Walentynki” (tyt. oryg.
Free Rein: Valentine’s Day)
reż. Marek Losey, 2019 

Drugi spin-off serialu „Życie w cuglach” skupia się na nadchodzących walentykach. Zoe (w tej roli Jaylen Barron) i jej najbliższe koleżanki postanawiają w szczególny sposób uczcić Dzień Przyjaciółek, czyli amerykańskie święto, które obchodzi się 13 lutego – dziewczyny organizują wyprawę, by odnaleźć legendarny Głaz Damy Wysp. Oczywiście poszukiwania są pełne przygód, a gdy bohaterki znajdą się w tarapatach, jak zwykle będą mogły liczyć na Ravena. 

Film można zobaczyć tutaj: Netflix.Zapowiedź „Mistrzowskich genów”
8. „Mistrzowskie geny” (tyt. oryg. Golden Genes)
reż. Annette van Trigt, 2016

Holenderska hodowla koni zdecydowanie wyróżnia się na tle innych, czego dowodem mogą być np. legendarny Nimmerdor (Farn – Ramonaa/Koridon), założyciel stajni VDL Stud, czy Big Star (Quick Star – Jolanda/Nimmerdor), złoty medalista olimpijski (2016). Dokument „Mistrzowskie geny” pokazuje sekrety tamtejszych hodowców, a także wyjaśnia kulisy ich wielkich sukcesów w branży hodowlanej.

Film można zobaczyć tutaj: Netflix.Zapowiedź filmu „Mustang z Dzikiej Doliny”
9. „Mustang z Dzikiej Doliny” (tyt. oryg.
Spirit: Stallion of the Cimarron)
reż. Lorna Cook i Kelly Asbury, 2002

Klasyka, która wzrusza kolejne pokolenia. Mustang (w wersji oryginalnej głosu użyczył Matt Damon) całymi dniami cieszy się swoją wolnością, co niestety kończy się wraz z momentem złapania go przez kowbojów. Potem koń trafia w ręce kawalerzystów, którzy bezskutecznie próbują narzucić mu swoje reguły. Natura głównego bohatera nie pozwala mu zapomnieć o utraconej swobodzie, dlatego mustang cały czas stara się uwolnić, a choć jego doświadczenia z ludźmi nie są najlepsze, na szczęście nie przeszkadza mu to w zaprzyjaźnieniu się z Wartkim Potokiem (Daniel Studi).

Film można zobaczyć tutaj: Netflix, Viaplay, Chili, Apple TV.Zwiastun „Magii dzikich koni”
10. „Magia dzikich koni” (tyt. oryg. Magie der Wildpferde)
reż. Caro Lobig, 2019

Działalność człowieka powoduje, że siedliska dzikich koni stale się kurczą, aż w końcu znikają. Jakie będą tego dalsze konsekwencje? Czy niebawem na świecie nie będzie już żadnych dzikich koni? Dokument jest próbą odpowiedzi na te pytania.

Film można zobaczyć tutaj: Netflix.Trailer filmu „Pędzące serce”
11. „Pędzące serce” (tyt. oryg.
Rock My Heart)
reż. Hanno Olderdissen, 2017

Nastoletnia Jana (w tej roli Lena Klenke) nie jest taka jak wszyscy, ponieważ poważna wada serca stanowi realne zagrożenie, co bardzo niepokoi bliskich 17-latki i wpływa na każdy aspekt jej życia codziennego. Wkrótce dziewczyna zaprzyjaźnia się z koniem, który dotąd uchodził za wręcz niebezpiecznego – duet okazuje się tak zgrany, że Jana postanawia rozpocząć poważne przygotowania do wspólnego startu na hipodromie, gdzie odbędzie się ważny wyścig. Jana doskonale wie, że uprawianie tego sportu może być dla niej nawet zabójcze, ale miłość do jeździectwa okazuje się silniejsza od wszystkiego. Film wzrusza, a do tego pozostawia widza w przekonaniu, by naprawdę nigdy się nie poddawać.

Film można zobaczyć tutaj: Netflix.Zwiastun filmu „My Little Pony: Nowe pokolenie”
12. „My Little Pony: Nowe pokolenie” (tyt. oryg.
My Little Pony: A New Generation)
reż. Robert Cullen i José Luis Ucha, 2021

Wesoła i wartościowa propozycja dla najmłodszych miłośników koni, którzy dzięki tej historii przekonają się o sile przyjaźni i współdziałania. Punktem wyjścia jest tutaj poważny konflikt dotychczasowych mieszkańców krainy Equestria – utrata magicznego charakteru tego miejsca sprawiła, że kucyki ziemskie, jednorożce i pegazy postanowiły zrezygnować z dalszego wspólnego zamieszkiwania tych terenów. Ten smutny podział na poszczególne gatunki skłonił kucyka Sunny (swojego głosu użyczyła Vanessa Hudgens) do podjęcia próby zjednoczenia skłóconych stron, w czym pomaga zaprzyjaźniony jednorożec Izzy (Kimiko Glenn).

Film można zobaczyć tutaj: Netflix.Zapowiedź „Klary”
13. „Klara” (tyt. oryg.
Klara)
reż. Alexander Moberg, 2010 

Co zrobić, gdy wszyscy wokół sprawiają wrażenie wręcz urodzonych w siodle, a samemu jest się laikiem w tym temacie? Z takim problemem mierzy się tytułowa Klara (w tej roli Rebecca Plymholt), która dopiero co przeprowadziła się na wieś, tym samym znajdując się w nieznanym jej otoczeniu. Rówieśnicy z okolicy żyją przygotowaniami do miejscowych zawodów, a budząca się miłość Klary do koni spotyka się ze sprzeciwem rodziców, którzy uważają jazdę konną za zbyt niebezpieczną. Ostatecznie przygotowania dziewczyny do startu odbywają się w tajemnicy, w czym pomaga jej Jonte (Joel Lützow), chłopiec z sąsiedztwa.

Film można zobaczyć tutaj: Netflix.Trailer filmu „Chodzenie, jazda, rodeo”
14. „Chodzenie, jazda, rodeo” (tyt. oryg.
Walk. Ride. Rodeo.)
reż. Conor Allyn, 2019

Amerykanka Amberley Snyder (w tej roli Spencer Locke) jest świetnie zapowiadającą się zawodniczką konkurencji barrel racing, którą wszyscy wokół chwalą za niesamowity talent. Wszelkie plany przerywa jedno wydarzenie z jej udziałem – wypadek samochodowy i jego konsekwencje, czyli częściowy paraliż. Od tego czasu Amberley porusza się na wózku inwalidzkim, a jej codziennością staje się wymagająca rehabilitacja. Pomimo wszelkich przeciwności bohaterka decyduje się zrobić wszystko, by powrócić do siodła i w ten sposób zawalczyć o swoje marzenia. Film jest inspirowany rzeczywistymi wydarzeniami – prawdziwa Amberley Snyder ma dziś 31 lat, a swoją historią dzieli się z innymi jako mówczyni motywacyjna.

Film można zobaczyć tutaj: Netflix.tekst i opracowanie: equista.pl, fot. mat. prasowe