RIDE by FEI: Chloe Philipps-Harris – trenerka koni rasy Kaimanawa

Data publikacji: 2021-12-09
Koni rasy Kaimanawa, fot. FEI


Każda odsłona programu „RIDE” to krótka opowieść o osobie, dla której konie są bardzo ważną częścią życia. W jednym z wcześniejszych odcinków głównym bohaterem był Harry Marshall, były brytyjski żołnierz
zmagający się z zespołem stresu pourazowego (PTSD), w czym pomaga mu m.in. koń Blue, a najnowsza odsłona jest poświęcona Chloe Philipps-Harris – niegdyś WKKW-istce, dziś trenerce dzikich koni rasy Kaimanawa.


Odcinek programu „Ride” z udziałem Chloe Philipps-HarrisTym razem Międzynarodowa Federacja Jeździecka postanowiła odwiedzić nowozelandzką stajnię Chloe Philipps-Harris, by porozmawiać z nią o niezwykłych koniach rasy Kaimanawa. Uważa się, że te zwierzęta są potomkami koni domowych, które wypuszczono na wolność na przełomie XIX i XX wieku, dzięki czemu nabyły wysoką odporność na trudne warunki, ale zachowując spokojne usposobienie. Gdy Chloe wróciła do Nowej Zelandii, postanowiła zbliżyć się do koni Kaimanawa – niektóre z nich bez problemu poddają się treningowi i ponownemu udomowieniu, co można zobaczyć właśnie w tym odcinku. 
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. FEI