Mistrzostwa Świata Herning 2022: SUV-y, siłownia i ekologia

Data publikacji: 2022-07-21
Ekologia w Herning, fot. mat. prasowe


Aż 200 tys. kibiców na miejscu, transmisja prowadzona dla ok. 200 mln widzów oraz 1,1 tys. dziennikarzy i fotografów. Nadchodzące Mistrzostwa Świata Herning 2022 (ECCO FEI World Championships Herning) będą największą imprezą jeździecką, jaką kiedykolwiek przeprowadzono w Danii, dlatego nie powinno dziwić, że organizator robi wszystko, by wydarzenie było niezapomniane i perfekcyjnie przygotowane. Zmagania w kilku konkurencjach odbędą się w dniach 6-14 sierpnia na terenie imponującego kompleksu sportowego MCH Arena, który składa się z m.in. 11 aren (największe z nich to Stutteri Ask Stadium, Jyske Bank Boxen oraz BB Horse Arena), a nawiązanie współpracy z różnymi sponsorami i partnerami zaowocowało powstaniem wielu ciekawych atrakcji czy rozwiązań.  


Reklama Mistrzostw Świata w HerningSUV Z PRYWATNYM KIEROWCĄ

Nawiązanie współpracy z firmą Ejner Hessel A/S – największym w Danii certyfikowanym dystrybutorem marek Mercedes-Benz, Renault i Dacia – było nieco ułatwione ze względu na to, że spółka swój oddział w Herning. W trakcie rozmów obie strony pomyślnie ustaliły zasady partnerstwa, czego efektem jest zaplanowanie bardzo ciekawej i odrobinę nietypowej atrakcji. Pod głównym wejściem do centrum targowego EquiPark (jest położone pomiędzy Stutteri Ask Stadium a BB Horse Arena) pojawi się 25 SUV-ów z napędem hybrydowym plug-in, z których będą mogli korzystać wszyscy sponsorzy, partnerzy, jeźdźcy oraz goście ze strefy VIP. Prywatni kierowcy zawiozą ich np. do hotelu, co z pewnością będzie dla nich bardzo wygodnym rozwiązaniem. 

WYJĄTKOWY WIDOK NA ARENĘ 

Śledzenie przebiegu tych mistrzostw z całą pewnością będzie niezapomniane, lecz nie ma  żadnych wątpliwości, że najlepszy widok będą mieli widzowie, którzy zdecydowali się na wykupienie miejsc w strefach First Class i Business Class. Ich sponsorem jest marka Hööks Hästsport, specjalizująca się w sprzedaży sprzętu i dodatków dla jeźdźców, koni i psów – firma zatrudnia ok. 400 pracowników i prowadzi sklep internetowy oraz 61 sklepów stacjonarnych (można je znaleźć w Finlandii, Norwegii, Szwecji i Danii), dzięki czemu cieszy się statusem wiodącego sprzedawcy akcesoriów jeździeckich w całej Skandynawii. Wspomniane strefy będą zlokalizowane w Stutteri Ask Stadium, a ich goście będą tam wręcz rozpieszczani – na miejscu będzie zapewniony świetny catering, poza tym każdy z obecnych otrzyma torbę wypełnioną ekskluzywnymi gadżetami z logo wydarzenia. To właśnie tutaj będzie można oglądać zmagania z kieliszkiem wina lub filiżanką doskonałej kawy w ręce! 


WYPOCZYNEK WE WŁOSKIM STYLU

Włoska marka Prestige Italia to światowy lider w produkcji i dystrybucji różnorodnych akcesoriów jeździeckich, w tym np. siodeł (w katalogu znajdują się m.in. skokowe, ujeżdżeniowe, rajdowe czy do hipoterapii), popręgów, strzemion, kantarów i wielu innych. Firma istnieje od 1974 r. i od początku stawia na tworzenie komfortowych, innowacyjnych i perfekcyjnie dopracowanych sprzętów, nad czym od zawsze czuwają najbardziej doświadczeni rymarze. Marka zaprezentuje całą swoją ofertę podczas tutejszych targów  (stoisko będzie można znaleźć w EquiPark), lecz to nie wszystko, ponieważ firma Prestige Italia przygotuje też specjalną strefę wypoczynkową dla zawodników (Riders Lounge Presented by Prestige Italia), która powstanie tuż przy Stutteri Ask Stadium. Jeźdźcy będą mogli tu nieco odpocząć, spędzić trochę czasu w swoim gronie czy zapoznać się ze smakami Włoch, a ponadto strefa będzie też stanowiła spokojnie miejsce spotkań zawodników z np. właścicielami ich koni. Chwila relaksu przy włoskiej kawie brzmi bardzo zachęcająco! 

ZAWODNICY ZAWSZE W FORMIE 

Jeśli jeździec nie jest w formie, nawet najbardziej utalentowany i wysportowany koń nie zdoła odnieść zwycięstwa samodzielnie. Dbanie o kondycję i zdrowie to podstawa, dlatego organizator zawodów postanowił wydzielić trochę miejsca na salę fitness dla zawodników. Od początku zdawano sobie sprawę z tego, że większość uczestników zawodów będzie miała do dyspozycji siłownie hotelowe, lecz to w niczym nie przeszkadza, ponieważ „mistrzowska” siłownia będzie naprawdę bezkonkurencyjna! Powstanie na terenie areny Jyske Bank Boxen, a o jej wyposażenie zadba duńska firma Fitness Engros A/S, prowadząca sklep z profesjonalnym sprzętem sportowym. Jeźdźcy będą mogli tu skorzystać z bieżni czy rowerków stacjonarnych, cały czas pozostając na terenie zawodów.  

MISTRZOSTWA SIĘ SKOŃCZĄ, A LAS POZOSTANIE 

Otrzymanie statusu organizatora mistrzostw świata to ogromne wyróżnienie, dlatego nic dziwnego, że Międzynarodowa Federacja Jeździecka miała do wyboru wielu mocnych kandydatów. Co zdecydowało o postawieniu na niewielką Danię? Ponieważ przeprowadzenie tak dużego wydarzenia wyemituje mnóstwo CO2, Duńczycy od razu zadeklarowali chęć wielotorowego zadbania o planetę, co ostatecznie zapewniło im nadanie statusu gospodarza zawodów. Punktem wyjścia było tu oszacowanie wielkości śladu węglowego, który będzie „pozostałością” po przeprowadzeniu zmagań w Herning (ok. 4 tys. ton CO2), a następnie znalezienie ekologicznych rozwiązań, prowadzących do uczynienia imprezy w miarę neutralną dla środowiska. Co wymyślono? M.in. sortowanie śmieci, kupowanie rzeczy wykonanych z materiałów z recyclingu (przykładem mogą być zamówione budki sędziowskie), jak również wypożyczanie sprzętu, gdy tylko jest to możliwe. Na samym początku organizator podjął też współpracę z gminą Herning, czego efektem jest zasadzenie na tym terenie aż 20 ha lasu – jeszcze w tym stuleciu wszystkie te drzewa pochłoną aż 12 tys. ton CO2
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. herning2022.com