„Free Rein”, czyli Netflix kusi miłośników koni

Data publikacji: 2018-07-24
Zoe & Raven; kadr z serialu

 

W tamtym roku na Netflixie pojawił się serial dla młodzieży, który podbił serca miłośników koni. Z tego względu powstała też 2. seria – premiera odbyła się na początku lipca 2018 r. Mowa o „Free Rein”, który w Polsce jest też znany jako „Życie w cuglach”. Widzowie od początku pokochali Zoe i Ravena, czyli główną bohaterkę i jej wspaniałego, początkowo tajemniczego, rumaka. Co ciekawe, w serialu gościnnie pojawiła się też jedna z najlepszych brytyjskich amazonek.

 

 

„Free Rein” powstał wg pomysłu i scenariusza Vicki Lutas i Anny McCleery, a zdjęcia powstawały w brytyjskim hrabstwie Shropshire. Na początku serialu poznajemy 15-letnią Zoe (graną przez Jaylen Barron), która na czas wakacji opuszcza Los Angeles i udaje się do domu rodzinnego swojej mamy w Wielkiej Brytanii. Lato spędza na angielskiej wyspie, gdzie – nie bez trudności – zaprzyjaźnia się z koniem o imieniu Raven. 

 

 

 

W serialu pojawiają się zagadki i tajemnice, są tu też elementy komediowe, a najważniejsza jest oczywiście przyjaźń – zarówno ta z ludźmi, jak i zwierzętami. Choć nie brak głosów, że „Free Rein” ukazuje okiełznanie dzikiego konia jako stosunkowo proste i możliwe do wykonania przez osobę bez doświadczenia, serial ma wielu fanów, a także nagrody na koncie (np. Daytime Emmy Award czy nominację do NAACP Image Awards).

 

Oczywiście najlepiej samemu zapoznać się z „Free Rein” i wyrobić sobie opinię, a dodatkową zachętą może być to, że w serialu gościnnie wystąpiła Charlotte Dujardin, brytyjska zdobywczyni dwóch złotych medali olimpijskich w ujeżdżeniu (amazonka pojawiła się w ostatnim odcinku 1. serii). Całe „Życie w cuglach” (do dziś powstały 2 sezony, każdy po 10 odcinków) można zobaczyć TUTAJ.  

 

 

 

 

fot. Netflix, tekst i opracowanie: equista.pl