WOŚP 2018 – najciekawsze aukcje charytatywne dla miłośników koni!

Data publikacji: 2018-01-03
WOŚP 2018 – najciekawsze aukcje charytatywne dla miłośników koni!

 

Już 14 stycznia odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W tym roku zebrane fundusze zasilą podstawowe oddziały neonatologiczne, by jeszcze bardziej wspomagać leczenie noworodków. Neonatologia już po raz ósmy jest celem zbiórki – ostatnio w 2013 roku podczas 21. Finału. Dla medycyny to ogrom czasu, podczas którego nastąpił szybki rozwój. Wcześniej zakupione sprzęty nie są już nowoczesne, dlatego najwyższy czas na poprawę sytuacji w szpitalach.

 

Nie trzeba czekać na możliwość wrzucenia pieniędzy do słynnych już puszek – w każdej chwili można wziąć udział w specjalnych aukcjach na Allegro! Wśród propozycji znaleźliśmy najciekawsze licytacje, które z pewnością zainteresują miłośników koni. Oto one:

 

1. Trening z Karoliną Ferenstein-Kraśko

 

Dla zwycięzcy zaplanowano moc atrakcji w znanej w całej Polsce Stadninie Koni Ferensteinów w Gałkowie! W programie jest trening z Karoliną Ferenstein-Kraśko (poziom zaawansowania będzie dostosowany do umiejętności jeździeckich zwycięzcy), zwiedzanie stajni oraz kolacja w plenerze. Niepowtarzalna okazja, aby pobyć z celebrytką w niezwykłym miejscu!

Link do aukcji: KLIK

 

 

2. Szczęśliwy medal Mistrzostw Polski Gosi Cybulskiej

 

Tylko 3 tygodnie przygotowań i to na pożyczonym koniu. Czy to mogło się udać? Dla Gosi chyba nie ma rzeczy niemożliwych, bo mimo utrudnień zdobyła medal, który teraz postanowiła oddać na aukcję. Więcej o tej niezwykłej historii:

 

 

Licytujący zawalczą o złoty medal Mistrzostw Polski WKKW z autografem Gosi na szarfie. Wspaniała pamiątka i gratka dla kolekcjonerów oraz miłośników WKKW!

Link do aukcji: KLIK

 

 

3. Czaprak Torpol z podpisami jeździeckich gwiazd

 

Gratka dla wielbicieli jeździectwa i gwiazd! Podpisy na czapraku zbierano podczas zeszłorocznych zawodów CSIO5* w Sopocie (o tych zawodach pisaliśmu TUTAJ), a wśród nich znajdziemy autografy m.in. Laury Kraut (złota medalistka Igrzysk Olimpijskich 2008 w Pekinie), Michaela Whitakera (utytułowany zawodnik z Wielkiej Brytanii, m.in. medalista Igrzysk Olimpijskich), Jarosława Skrzyczyńskiego (aktualny Mistrz Polski) czy Małgorzaty Koszuckiej (złota medalistka Ladies Cup Mistrzostw Polski 2017) i wielu wielu innych. Czaprak ufundowała znana polska firma Torpol o której więcej pisaliśmy TUTAJ.

Link do aukcji: KLIK

 

 

4. Opracowanie indywidualnej dawki żywieniowej dla konia od Optifeed

 

Propozycja dla właścicieli koni na terenie województwa dolnośląskiego, bo właśnie będzie można zrealizować propozycję firmy OPTIFEED, czyli opracowanie programu żywienia dla jednego konia.

Usługa obejmuje dojazd specjalisty, ocenę kondycji i ogólnego stanu zdrowia konia, ważenie, opracowanie diety dostosowanej do potrzeb zwierzęcia oraz zestaw cukierków i akcesoriów o wartości 80 zł. Przyjemne z pożytecznym!

Link do aukcji: KLIK

 

 

5. Trening z Janem Kamińskim Wicemistrzem Polski WKKW

 

Do wylicytowania godzinny trening z Janem Kamińskim – jednym z czołowych zawodników WKKW w Polsce. Zwycięzca będzie mógł wybrać dyscyplinę (ujeżdżenie, skoki lub kros), a prowadzący będzie także czuwał nad ogólną poprawnością techniki jazdy.

Indywidualny trening będzie mógł odbyć się w Kozerkach lub innej stajni znajdującej się w Warszawie lub okolicach.

Link do aukcji: KLIK

 

 

6. Jazda konna w Mniszkowie

 

Aukcja z dużym wyborem, bo każdy znajdzie tu coś dla siebie. Można zdecydować się na spokojny spacer z końmi do ruin zamku Bolczów, 2 godziny lekcji jazdy konnej dla początkujących (w formie zabawy dla młodszych, a dla starszych np. praca z ziemi, jazda bez ogłowia) lub dwugodzinny wyjazd w teren (trasa jest dobierana pod kątem umiejętności jeźdźca).

Zwycięzcy będzie towarzyszył instruktor, a wszystko odbędzie się w Mniszkowie k. Janowic Wielkich (woj. dolnośląskie).

Link do aukcji: KLIK

 

 

7. Kolacja z najsympatyczniejszym Kubą Kreftem

 

Kolacja z utytułowanym Kubą Kreftem (zdobywcą m.in. tytułu Wicemistrza Polski WKKW Młodych Jeźdźców 2017), obietnica miłej rozmowy pełnej serdeczności, żartów i opowieści z życia zawodnika – to kolejna propozycja aukcji. Nie zabraknie dobrego jedzenia, a samo spotkanie może odbyć się w Kołobrzegu albo w mieście znajdującym się w harmonogramie Kuby.

Link do aukcji: KLIK

 

 

8. Trening z Pawłem Warszawskim i nocleg w Baborówku

 

Zwycięzca będzie mógł trenować pod okiem Pawła Warszawskiego, czyli jednego z najbardziej znanych zawodników WKKW. Będzie można wybrać odpowiednią dla siebie dyscyplinę, jak również skorzystać z krosu, który znajduje się na terenie ośrodka jeździeckiego Pałac Baborówko – to właśnie tam organizuje się międzynarodowe konkursy WKKW!

Licytacja dodatkowo obejmuje pokój dla zwycięzcy oraz boks dla konia. W sam raz, by nieco odpocząć po treningu i dniu pełnym wrażeń!

Link do aukcji: KLIK

 

 

9. Koszulka krosowa Mariusza Kleniuka z Mistrzostw Europy

 

Kolejny przedmiot od polskiej gwiazdy WKKW! Mariusz Kleniuk (m.in. wielokrotny medalista Pucharu Polski, brązowy medalista Mistrzostw Polski WKKW Seniorów 2017, zawodnik posiadający jedną z najlepszych stawek koni trzygwiazdkowych) wystawił na aukcję koszulkę, w której występował podczas Mistrzostw Europy WKKW 2017 w Strzegomiu.

Męska koszulka w rozmiarze M jest ozdobiona autografem zawodnika. Warto też zauważyć, że to rarytas, bo koszulka należy do specjalnego ekwipunku Kadry Narodowej Polski i nie da się jej kupić w żadnym sklepie.

Link do aukcji: KLIK

 

 

10. Album „Hucuły. Konie Karpat Wschodnich” z autografem Jurka Owsiaka

 

Pięknie wydany album z fotografiami wykonanymi przez Łukasza Grudysza. Książkę wystawili pracownicy Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki PIB Odrzechowa, a w środku nie zabrakło dedykacji i autografu Jurka Owsiaka.

146 stron albumu zapełniono zachwycającymi czarno-białymi i kolorowymi zdjęciami oraz grafikami. Fotografie cechuje różnorodność – są tu zdjęcia plenerowe (w tzw. systemie tabunowym), jak również zbliżenia, które doskonale ukazują niezwykłą siłę i wytrzymałość tej rasy koni.

Link do aukcji: KLIK 

 

 

11. Rudy Koń – obraz akwarelowy 17 x 27 cm

 

Piękny obraz autorstwa Aleksandy Pierwszej, która użyła techniki akwareli na grubym papierze. Całość zabezpieczono werniksem.

Link do aukcji: KLIK

 

 

12. Przejażdżka dorożką po Warszawie

 

Przyjemna, a przy okazji sprytna aukcja. Dorożka pomieści 4 osoby, zatem można ze sobą zabrać osoby niezbyt zainteresowane końmi – może tak im się spodoba, że przy okazji odkryją nową pasję!

Link: KLIK

 

 

 

Zachęcamy wszystkich do licytowania! 

 

 

fot. materiały prasowe WOŚP/Allegro/Equista, tekst i opracowanie: equista.pl