Czytelnia Equisty: Blanka Satora, „Hiszpańska szkoła jazdy Tom II”

Data publikacji: 2018-12-20
Czytelnia Equisty: Blanka Satora, „Hiszpańska szkoła jazdy. Tom II”

 

Tytuł: Hiszpańska szkoła jazdy. Tom II

Autor: Blanka Satora

Data premiery: grudzień 2018

Język: polski

Liczba stron: 256

Cena: 268 zł (250 zł cena książki + 18 zł koszt przesyłki), książka do kupienia na oficjalnej stronie internetowej autorki (TUTAJ)

 

Najnowsza książka niezwykłej trenerki i jednej z nielicznych absolwentek słynnej Królewskiej Andaluzyjskiej Szkoły Jazdy w Jerez de la Frontera (więcej informacji na temat szkoły można znaleźć TUTAJ)! Hiszpańska szkoła jazdy. Tom II to kontynuacja poprzedniego tomu, choć bez problemu można je traktować jako osobne publikacje.

 

 

Blanka Satora (ur. 22 maja 1987 r.) jest żywym dowodem na to, że ciężka praca, talent, cierpliwość i wytrwałość w końcu przełożą się na sukces. To właśnie te cechy zaprowadziły ją do Królewskiej Andaluzyjskiej Szkoły Jazdy, gdzie mogła trenować pod okiem największych mistrzów. Nieco wcześniej ukończyła studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Wrocławskiego, dlatego jej wiedza na temat koni jest bardzo szeroka, co oczywiście pozwala na pełniejsze zrozumienie tych pięknych zwierząt. Blanka jest jedyną kobietą, która brała udział w słynnych pokazach Córdoba Ecuestre, a jednym z jej niedawnych osiągnięć jest założenie hodowli koni Pura Raza Española w Sanlúcar de Barrameda (ESP). Polscy miłośnicy pokazów konnych mogli podziwiać jej show np. w ramach Gałkowo Master (nasza relacja z tegorocznej edycji jest dostępna TUTAJ), ale to nie wszystko – wytrenowany przez Blankę Escudero VII wystąpił u boku Cleo w teledysku do piosenki pt. „Zabiorę nas” (więcej na ten temat TUTAJ i TUTAJ).

 

 

Hiszpańska szkoła jazdy. Tom II to propozycja zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych jeźdźców. Wiedza przeplata się z pięknymi fotografiami koni andaluzyjskich. Warto też podkreślić, że książka została wydana w twardej oprawie, którą zdobi ręcznie przyklejana złota ramka – tak pieczołowicie przygotowana książka ucieszy każdego, kto ceni perfekcyjnie wykonane detale, a publikacja będzie dumą każdego, kto zdecyduje się ją zakupić. Jakie tematy tym razem poruszyła Blanka? Oto spis treści:

 

SPIS TREŚCI

I EL ASIENTO / Dosiad
II CLASES DE LA CUERDA / Jazda na lonży
III AYUDAS NATURALES / Pomoce naturalne
IV AYUDAS ARTIFICIALES / Pomoce sztuczne
V CABALLO COMPLETO / Jak wybrać konia hiszpańskiego?
VI TRABAJO CON EL POTRO / Praca z młodym koniem
VII CALENTAMIENTO DE CABALLO / Rozprężanie konia
VIII CONTACTO, FLEXIÓN, REUNIÓN / Kontakt, ustawienie, zebranie
IX TRABAJO EN DOS PISTAS / Ruchy boczne
X GALOPE Y GALOPE TROCADO / Galop i kontrgalop
XI CAMBIOS EN EL AIRE / Lotne zmiany nogi
XII PIRUETA / Piruet
XIII PIAFFÉ / Piaff
XIV PASSAGE / Pasaż

 

Zakres tematów jest szeroki, a każdy rozdział jest skarbnicą wiedzy i inspiracją. Blanka Satora przedstawia czytelnikowi szczegółowe metody stosowane przez hiszpańską szkołę, jak również odpowiada na ważne i interesujące pytania. Jak ćwiczyć technikę jazdy? Co zrobić, by nasz komunikat był zrozumiały dla konia? Co jest najważniejsze podczas rozgrzewki wg Hiszpanów? Jak nauczyć konia tańca i prawidłowego piaffu? Dlaczego Hiszpanie tak bardzo upierają się przy pracy na lonży? Blanka jest praktykiem, doskonale wie, gdzie mogą pojawić się typowe dla danego ćwiczenia błędy, dlatego zapoznanie się z jej poradami będzie bezcenną lekcją. 

 

 

Książka Hiszpańska szkoła jazdy. Tom II (oraz pozostałe tytuły, czyli Hiszpańska szkoła jazdy i Końskie sztuczki) do kupienia na stronie blankasatora.com

 

 

 

 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. www.blankasatora.com/materiały prasowe