Koń bohaterem nowego teledysku Cleo!

Data publikacji: 2015-12-30
Cleo & Escudero VII

 

30 grudnia miała miejsce premiera najnowszego teledysku Cleo, promującego singiel Zabiorę Nas. Dlaczego postanowiliśmy o tym napisać? A dlatego, że obok piosenkarki, jego bohaterem jest koń rasy PRE - Escudero VII, któremu podczas kręcenia klipu towarzyszyła trenerka - Blanka Satora.  

 

 

Zabiorę Nas to pierwszy solowy singiel Cleo. Artystka dotychczas występowała razem ze znanym producentem - Donatanem, od pewnego czasu pracowała jednak nad własnym projektem i w 2016 roku na rynku pojawi się debiutancka płyta, której wydawcą jest Universal Music Poland. 

Klip promujący piosenkę jest bardzo efektowny. Jego producentem jest Donatan, a reżyserem Piotr Smoleński. Dla lepszego klimatu jego twórcy zdecydowali, że będzie on czarno-biały. Postanowiłam na chwilę zrezygnować z kolorów na rzecz monochromatycznego spokoju i harmonii - powiedziała wokalistka . Poza Cleo w teledysku występuje wspaniały Escudero VII - ten sam koń zapozował wraz z piosenkarką do zdjęć promujących singiel. 

 

Cleo & Escudero VII

 

Escudero VII - koń artysta

Nas oczywiście najbardziej zaciekawił koń wystęujący w teledysku. Jest nim siwy, hiszpański ogier rasy Pura Raza Espaniola - Escudero VII. Śmiało można rzec - koński artysta. Urodzony zimą 2003 roku Escudero VII  od kilku lat przebywa w Polsce, a jego właścicielką i trenerką jest Blanka Satora. Polskiej publiczności para jest znana z efektownych występów prezentowanych w trakcie największych wydarzeń jeździeckich. 

Jak czytamy na oficjalnym fanpage Escudero: (...) Pochodzi z linii koni andaluzyjskich które występują w spektaklach Krolewskiej Szkoły Jazdy - Fundacion Real Escuela Andaluza del Arte Ecuestre. Szkoła znajduje się z sercu Andaluzji - Jerez de la Frontera skąd został przywieziony do Polski.

Wyselekcjonowany przez profesorów Real Escuela, znanych na całym świecie, cechuje się doskonałym ruchem typowym dla andaluzów, wysoką akcją nóg, miękkością i sprężystością, dzięki czemu jest tak wygodny pod siodłem, zapewniając uczucie głebokiego dosiadu. Choć jest pobudliwy i wrażliwy na najdelikatniejsze pomoce, w obejściu i szkoleniu wykazuje się spokojem, zrownoważoną psychika i łatwoscia uczenia. Dzieki temu nadaje się dla każdego jeźdźca. Escudero wykonuje najtrudniejsze elementy Hiszpańskiej Szkoły Jazdy takie jak Cabriole i Levady, ale takze elementy tresury takie jak klękanie. Przeszedł próby ogierów w Hiszpanii i jest sprawdzonym reproduktorem. Ma 165 cm wzrostu.

 

fot. materiały prasowe