Kalendarze jeździeckie 2024

Data publikacji: 2024-01-24
EQUISTA kalendarze 2023, fot. Jessica Boroń - Fotografia
Jedno ze zdjęć dostępnych w kalendarzu autorstwa Jessica Boroń - FotografiaPlaner w aplikacji na telefon czy laptop być może jest wygodny, ale część z nas wciąż woli sprawić sobie tradycyjny kalendarz na ścianę lub na biurko. Nasze artykuły prezentujące najciekawsze propozycje dla miłośników koni zawsze wzbudzają duże zainteresowanie (2023, 2021, 2020, 2019), dlatego kontynuujemy naszą małą tradycję! Poniżej możecie znaleźć najciekawsze kalendarze na 2024 r.,
dzięki którym każdy dzień nadchodzącego roku będzie udany!

1. Jessica Boroń | Kalendarz konie 2024

Kalendarz wydrukowano w formacie A3 i na papierze wysokiej jakości, a na kolejnych kartach znajduje się łącznie 12 fotografii koni, przy czym większość zdjęć dopasowano do konkretnych pór roku. Fotografie wykonała Jessica Boroń, która w swojej pracy zawodowej działa dwutorowo – z jednej strony wykonuje sesje zdjęciowe, a z drugiej dzieli się swoją wiedzą, organizując np. webinary czy warsztaty dla fotografów.


Możliwość zakupu: TUTAJ.2. National Geographic | Horses 2024 Wall Calendar

Kolejna odsłona kalendarza ze starannie wybranymi fotografiami z archiwum „National Geographic”! We wnętrzu tego 24-stronicowego kalendarza można znaleźć zachwycające zdjęcia koni, które skupiają się na ukazaniu piękna i elegancji poszczególnych ras, w tym np. arabów, Clydesdale czy folblutów. Horses 2024 Wall Calendar jest nie tylko ładny, ale i pomocny w życiu codziennym – umieszczenie każdego dnia roku w obszernej ramce pozwala na bezproblemowe zapisanie np. terminów ważnych spotkań czy uroczystości rodzinnych.


Możliwość zakupu: TUTAJ.3. Emily Cole | Emily Cole Calendar 2024

Wesołe ilustracje, które rozbawią każdego jeźdźca i miłośnika koni – po tym opisie z pewnością jest już jasne, że chodzi o kolejną odsłonę kalendarza autorstwa Emily Cole! W ofercie jak zwykle znajdują się np. tradycyjne kalendarze do postawienia na biurko, duży planer ścienny czy też widoczny na zdjęciu kalendarz naścienny, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.


Możliwość zakupu: TUTAJ.4. Katarzyna Okrzesik-Mikołajek | Horses. 2024 Calendar 

Minimalistyczny kalendarz wydany przez Katarzynę Okrzesik-Mikołajek będzie przydatny nawet po przewróceniu ostatniej strony, ponieważ każde z 13 zamieszczonych tu zdjęć można bez problemu oprawić. Fotografie koni powstały podczas licznych podróży artystki.


Możliwość zakupu: TUTAJ.5. Tony Stromberg | Spirit Horses

Przez 20 lat pracował jako fotograf reklamowy, co jednak nie dawało mu ani radości, ani poczucia spełnienia zawodowego. Poszukiwania innego kierunku zostały niespodziewane zakończone w latach 90., gdy Tony Stromberg po raz pierwszy zetknął się z końmi, które nawiązały z nim więź i następnie pozwoliły mu obserwować ich życie we wspólnocie. Kalendarz zawiera kolejną porcję najlepszych zdjęć tego fotografa, ale także zbiór wybranych przez niego cytatów.


Możliwość zakupu: TUTAJ6. Rachel Flynn | Horses 2024

Najpiękniejsze i najbardziej inspirujące migawki z podróży Rachel Flynn! Kalendarz przygotowany przez tą australijską artystkę jest przewidziany na 13 miesięcy (obejmuje także styczeń 2025 r.), dzięki czemu posłuży on nieco dłużej.


Możliwość zakupu: TUTAJ.7. Tony O'Connor | Equine Art Calendar 2024 

Najlepsze zdjęcia koni i dzikich zwierząt z ostatniego roku pracy tego fotografa, a do tego pomoc w codziennej organizacji, ponieważ przy każdym dniu pozostawiono dużo miejsca na zapiski. Tony O'Connor zadbał też o to, by jego kalendarz mógł dostać drugie życie – fotografie są nienaruszone drucikiem, dzięki czemu każdą z nich można w ramkę.


Możliwość zakupu: TUTAJ.8. Horse and Hunk Calendar 2024

Już 15. odsłona kalendarza, którego pierwsza edycja została wydana przez studentów szkoły jeździeckiej Christelijke Agrarische Hogeschool w Dronten, którzy dostali zadanie przygotowania projektu rozwijającego ich umiejętności biznesowe – wykonany przez nich kalendarz ze zdjęciami przystojnych mężczyzn i wspaniałych koni okazał się strzałem w dziesiątkę! Część zysków ze sprzedaży jak zwykle wesprze organizację charytatywną Brooke Hospital for Animals.


Możliwość zakupu: TUTAJ.9.
Związek Holsztyński | Holsteiner Impressionen 2024 

Na kolejnych kartach tego kalendarza można podziwiać różne konie rasy holsztyńskiej, w tym np. ogiery Keaton (Kannan – Zahara II/Contendro I) czy Deichkind (Don VHP Z – G-La Fenice/Limbus), które są tu prezentowane na dużych i kolorowych zdjęciach. Nazwy miesięcy podano w trzech językach: angielskim, niemieckim i włoskim.


Możliwość zakupu: TUTAJ.10. The Arabian Magazine | 2024 Calendar

Popularność wcześniejszych edycji kalendarza przekonała „The Arabian Magazine” do wydawania kolejnych odsłon, a w tej najnowszej zamieszczono zdjęcia np. klaczy Basmah Albidayer (Fadi Al Shaqab – Bidayer/Emigrant), ogiera QR Marc (Marwan al Shaqab – Swete Dreams/Magic Dream) czy klaczy Empirica (Złoty Medal – Emandilla/Om El Shahmaan).


Możliwość zakupu: TUTAJ

 tekst i opracowanie: equista.pl, fot. mat. prasowe