Kalendarze dla miłośników koni na 2023

Data publikacji: 2023-01-24
kalendarze 2023, fot. Rachel Flynn Equine Photography
fot. Rachel Flynn Equine Photography
Planery dostępne jako np. aplikacje na telefon może i ułatwiają sprawną organizację codziennych spraw, ale wielu z nas wciąż ceni sobie kalendarze w tradycyjnej formie, w tym np. do powieszenia na ścianie czy postawienia na biurku. Po publikacji naszych wcześniejszych list najlepszych kalendarzy dla miłośników jeździectwa i koni (
2021, 2020, 2019) otrzymaliśmy od Was wiele sygnałów, że takie zestawienia są potrzebne nawet w erze smartfonów, dlatego z przyjemnością prezentujemy garść propozycji na nadchodzący rok!1. Związek Holsztyński | Holsteiner Impressionen 2023
Cechą wyróżniającą ten kalendarz są przepiękne zdjęcia koni, wśród których można znaleźć fotografie np. ogiera Vigado (Vigo d'Arsouilles – Goya/Vigo d'Arsouilles), czempiona Korungu Związku Holsztyńskiego (2020), czy ogiera Million Dollar (Plot Blue – Gin Tonic de Muze/Vigo d'Arsouilles), do niedawna tworzącego duet z Frankiem Schuttertem (NED). Nazwy miesięcy i poszczególnych dni tygodnia są podane w trzech językach: angielskim, niemieckim i włoskim.

Możliwość zakupu: TUTAJ.2. Łukasz Kowalski 
Kalendarz ścienny autorstwa Łukasza Kowalskiego – jednego polskiego artysty, który cieszy się mianem oficjalnego fotografa FEI – to przegląd najciekawszych zdjęć z tegorocznych zawodów jeździeckich. Na okładce widnieje Andrzej Opłatek (POL), którego sfotografowano podczas zmagań CSIO Sopot, za to w środku można znaleźć fotografie z np. Mistrzostw Świata w Herning, Toru Wyścigów Konnych Służewiec, finału EEF Nation czy zawodów CDI Troisdorf.

Możliwość zakupu: TUTAJ.3. National Geographic | Horses 2023 Wall Calendar
Magazyn „National Geographic” nie istniałby bez niezapomnianych fotografii, dzięki którym ich autorzy docierają do milionów czytelników, tym samym zapewniając sobie prestiż i popularność. Staranna selekcja zdjęć pozwoliła wyłonić tylko te najlepsze, aby kalendarz był naprawdę wyjątkowy i stanowił swego rodzaju hołd złożony koniom, odwiecznym towarzyszom ludzi.

Możliwość zakupu: TUTAJ.4. Emily Cole
Stale rosnąca popularność zabawnych ilustracji autorstwa Emily Cole sprawiła, że tym razem artystka postanowiła rozszerzyć swoją ofertę kalendarzy, by każdy znalazł taką formę, którą najbardziej mu odpowiada. Wśród propozycji można znaleźć np. duży planer ścienny, tradycyjne kalendarze do postawienia na biurko czy też kalendarze w formie pamiętników.

Możliwość zakupu: TUTAJ.5. Katarzyna Okrzesik-Mikołajek | Horses. 2023 Calendar 
Minimalizm, gra świateł i… przydatność nawet po dotarciu do ostatniej kartki kalendarza! Aż 13 zdjęć inspirujących koni to wybór najlepszych fotografii z podróży Katarzyny Okrzesik-Mikołajek, która w tym celu odwiedziła najróżniejsze zakątki świata. Wysoka jakość zarówno papieru, jak i samego wydruku pozwoli na zachowanie zdjęć na dłużej – dobrym pomysłem może być np. oprawienie fotografii i ozdobienie nimi ścian domu.

Możliwość zakupu: TUTAJ.6. The Arabian Magazine | 2023 Calendar 
Takiego zaproszenia do świata koni arabskich wręcz nie wypada zignorować, zwłaszcza że wśród zdjęć różnych autorów nie brak polskich akcentów – w środku zamieszczono fotografie michałowskiego ogiera Emigrant (Ararat – Emigrantka/Eukaliptus) i klaczy Excalibria (Excalibur EA – Etnida/FS Bengali), którą wyhodowała Katarzyna Dolińska-Witkowska, ponadto piękno drugiego wymienionego konia uchwyciła fotografka Patrycja Makowska. Kalendarz jest sygnowany przez „The Arabian Magazine”, a w jego wnętrzu znajdzie się też miejsce na zapisanie sobie ważnych spotkań i innych wydarzeń.

Możliwość zakupu: TUTAJ.7. Wiebke Haas | Pferdeglück. Die schönsten Motive 2023
Dorastanie wśród koni przerodziło się w odnalezienie swojego kierunku zawodowego – dziś Wiebke Haas jest już uznaną fotografką koni, której prace można znaleźć w różnych czasopismach czy galeriach, a ponadto artystka jest też autorką kilku książek dla fotografów, w tym zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Dzięki kalendarzowi można mieć całoroczną możliwość podziwiania prac Wiebke Haas, pośród których nie brak zdjęć w plenerze czy w stajni, w galopie lub bezruchu.

Możliwość zakupu: TUTAJ.8. Tony Stromberg | Spirit Horses 
Wydany w języku angielskim, z miejscem na notatki i uzupełniony o cytaty, które zachwycą każdego miłośnika koni. Choć Tony Stromberg zbudował swoją pozycję jako fotograf reklamowy z 20-letnim doświadczeniem, w końcu doszedł on do wniosku, że ta posada nie daje mu ani radości, ani poczucia spełnienia. Wszystko zmieniło się w latach 90., gdy Stromberg po raz pierwszy zetknął się z końmi – te niezwykłe zwierzęta nawiązały z nim więź, a także stały się jego nauczycielami, dzięki którym Stromberg wreszcie poznał siłę przyjaźni, uczciwości i życia we wspólnocie. Zdjęcia zawarte w tym kalendarzu świetnie to obrazują.

Możliwość zakupu: TUTAJ.9. Edyta Trojańska-Koch | Horses. 16-Month Calendar 2023 
Edyta Trojańska-Koch to nie tylko artystka z szeregiem
nagród i wyróżnień na koncie, ale też doświadczona amazonka i instruktorka jeździectwa. Kalendarz na przyszły rok otwiera zjawiskowa fotografia andaluzyjskiego ogiera Americano XXIII, którego fotografka uchwyciła podczas swojej wizyty w Yeguada El Romerito w Andaluzji (Hiszpania), ale kolejne zdjęcia również cieszą oko i zapadają w pamięć.

Możliwość zakupu: TUTAJ.10. Rachel Flynn | Horses 2023
Subtelny kalendarz do powieszenia na ścianie, gdzie będzie mógł pozostać aż do końca stycznia 2024 r. (kalendarz Rachel Flynn obejmuje 13 miesięcy). Na każdej ze stron artystka umieściła jedną fotografię, którą wykonała podczas swoich licznych podróży po całym świecie.

Możliwość zakupu: TUTAJ.11. Tony O'Connor | 2023 Tony O'Connor Equine Art Calendar
Dzięki temu kalendarzowi przejście przez cały nowy rok będzie samą przyjemnością! Tony O'Connor wybrał 12 swoich ulubionych fotografii koni, a pod każdą z nich przewidział trochę miejsca na notatki, dzięki czemu rozplanowanie ważnych wydarzeń będzie bułką z masłem. To jeszcze nie wszystko, ponieważ artysta zachęca do wykorzystania jego kalendarza już po dotarciu do końca roku – zamieszczone fotografie można z powodzeniem oprawić i następnie zawiesić na ścianie.

Możliwość zakupu: TUTAJ.12. Horse and Hunk Calendar 2023
Pierwszą odsłonę tego kalendarza wydali studenci szkoły jeździeckiej Christelijke Agrarische Hogeschool w Dronten, których zadaniem było wymyślenie sposobu na rozwinięcie ich umiejętności biznesowych. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, dzięki czemu obecnie w sprzedaży jest już 14. edycja tego tytułu. Wnętrze wciąż wypełniają zdjęcia wysportowanych mężczyzn i zjawiskowych koni, ponadto część zysku ze sprzedaży tradycyjnie zostanie przekazana organizacji charytatywnej Brooke Hospital for Animals.

Możliwość zakupu: TUTAJ.tekst i opracowanie: equista.pl, fot. mat. prasowe