Mocne otwarcie pokazu Chanel z udziałem znanej amazonki

Data publikacji: 2022-01-26
Charlotte Casiraghi, fot. Chanel
Charlotte Casiraghi na planie nagrania otwierającego pokaz ChanelCharlotte Casiraghi – potomkini monakijskiej rodziny książęcej i uczestniczka szeregu zawodów w skokach przez przeszkody, w tym np. w ramach cyklu Global Champions Tour – otworzyła pokaz Chanel haute couture (wiosna-lato 2022) w taki sposób, że wydarzenie odbiło się szerokim echem nie tylko w świecie mody, ale i w branży jeździeckiej. Amazonka wjechała na wybieg konno, a następnie urządziła sobie krótką przejażdżkę! 


Charlotte Casiraghi w marynarce z pokazu ChanelChoć Charlotte Casiraghi (ur. 1986) wywodzi się z monakijskiej rodziny książęcej (jest wnuczką Grace Kelly, księżnej Monako i ikony stylu), sama nie posiada żadnych tytułów szlacheckich. Jeździectwem interesowała się już od najmłodszych lat, ostatecznie decydując się na uprawianie skoków przez przeszkody. Jako nastolatka (2001-2004) brała udział w np. juniorskich zmaganiach ekip, a jednym z jej trenerów był np. Thierry Rozier (FRA), niezwykle utytułowany francuski skoczek. Przed lata Charlotte Casiraghi rywalizowała podczas m.in. wielu odsłon prestiżowych zmagań Global Champions Tour, ale dziś startuje już tylko okazjonalnie, w tym najchętniej w trakcie krajowych zawodów pokazowych, ponadto jest też patronką konkursu Longines ProAm Cup czy honorowym prezydentem International Jumping de Monte-Carlo. Często udaje jej się łączyć obie swoje pasje – jeździectwo i modę – czego przykładem może być np. ogłoszenie Casiraghi oficjalną ambasadorką jeździeckiej kolekcji domu mody Gucci (2010), a dziś również udział we wspomnianym pokazie Chanel


Charlotte Casiraghi, Xavier Veilhan, Sébastien Tellier i Virginie Viard podczas pokazu Chanel Pokaz odbył się na terenie hali Grand Palais w Paryżu, a wiosenno-letnia kolekcja haute couture projektu Virginie Viard – następczyni Karla Lagerfelda – przyciągnęła mnóstwo gwiazd, w tym np. Pharrella Williamsa czy Annę Wintour. Samo wydarzenie rozpoczęło się odtworzeniem filmu autorstwa Xaviera Veilhana, który był również odpowiedzialny za przygotowanie scenografii. Francuski artysta wyraźnie zainspirował się tu wyglądem parkurów i torów jeździeckich, umieszczając też publiczność na „trybunach”. Po prezentacji nagrania na wybiegu pojawiła się Charlotte Casiraghi na koniu, co zrobiło ogromne wrażenie na wszystkich zgromadzonych. Amazonka miała na sobie pełny strój jeździecki, jednak na szczególną uwagę zasługuje tu czarna marynarka z cekinami, która pięknie błyszczała podczas każdego ruchu.  


Nagranie pokazu ChanelCałą kolekcję Chanel haute couture (wiosna-lato 2022) można zobaczyć TUTAJ
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Chanel