Kalendarze dla miłośników koni na 2019

Data publikacji: 2019-01-02
Kalendarze dla miłośników koni na 2019 fot Katarzyna Okrzesik Mikołajek
fot. Katarzyna Okrzesik-Mikołajek

 

Koniec 2018 nadszedł wielkimi krokami i już zaczynamy nowy rok, a to oznacza, że trzeba będzie wybrać sobie kalendarz na 2019 r.! W erze smartfonów i elektronicznych terminarzy dalej jest miejsce na taki tradycyjny, papierowy. Poniżej przedstawiamy propozycje, które z pewnością zadowolą każdego miłośnika koni. Wszystkie kalendarze łączy jedno – są ucztą dla oka!

 

 

1. Emily Cole | 2019 Calendar. Emily Cole Illustrations 

 

Miała być architektem, ale na szczęście zmieniła plany! Mowa o rysowniczce Emily Cole, która wydała kolejny kalendarz ścienny (o edycji na rok 2017 pisaliśmy w tym artykule KLIK) – oczywiście pełny charakterystycznych ilustracji. Rysunki Emily w zabawny sposób przedstawiają sytuacje znane każdemu miłośnikowi jeździectwa, dlatego już teraz warto „zarezerwować” sobie kawałek ściany, złożyć zamówienie, a następnie czekać na kalendarz.

Możliwość zakupu: TUTAJ

 

 

2. Kiki Beelitz | Hengste, die die Welt bewegen 2019

 

To już piąta edycja kalendarza z fotografiami koni autorstwa Kiki Beelitz. Okładkę zdobi wspaniały i charyzmatyczny Foundation (Fidertanz x De Vito), a w środku są także inne gwiazdy: m.in. Sir Donnerhall (Sandro x Donnerhall), Totilas (Gribaldi x Gribaldi) czy Taloubet Z (Galoubet A x Polydor). Zdjęcia Beelitz charakteryzują się tym, że to gwiazdorskie konie są w centrum uwagi, więcej o pracach autorki i edycji na rok 2017 pisaliśmy w artykule KLIK.

Możliwość zakupu: TUTAJ

 

 

3. Łukasz Kowalski

 

Pierwszy polski akcent tego zestawienia – kalendarze przygotowane przez Łukasza Kowalskiego, oficjalnego fotografa FEI (nasz wywiad z Łukaszem – TUTAJ). Do wyboru są dwie wersje: kalendarz z kolorowymi lub czarno-białymi zdjęciami. W środku znajdziemy fotograficzną opowieść o miłości do koni, zaangażowaniu sportowców oraz wspaniałej rywalizacji. Na te zdjęcia nie można przestać patrzeć!

Możliwość zakupu: TUTAJ.

 

 

4. Katarzyna Okrzesik-Mikołajek | 2019 Horses Calendar

  

Mało kto jest w stanie uchwycić piękno koni w tak niezwykły sposób! Autorką kolejnego kalendarza jest zwyciężczyni Wielkiego Konkursu Fotograficznego 2016 w kategorii Zwierzęta i jedna z najbardziej znanych polskich fotografek na świecie, Katarzyna Okrzesik-Mikołajek (więcej TUTAJ). Dzięki jej pracy każdy z nas może „spędzić” cały 2019 r. w Ameryce Północnej i różnych zakątkach Europy – to właśnie tam powstały inspirujące fotografie koni różnych ras, które znalazły się w kalendarzu.

Możliwość zakupu: TUTAJ

 

 

5. Anwen Keeling, Jane Robinson i Alex Townsend | Wallaby Hill 2019 Equestrian Calendar

 

Kalendarz jeździecki z logo australijskiej farmy Wallaby Hill. Zabawne ilustracje wykonała Anwen Keeling, a za projekt odpowiadała Jane Robinson, choć autorkom pomogły też liczne pomysły Alex Townsend, właścicielki WH. Dodatkowo kalendarz porządkuje kolejny sezon zawodów w aż 3 dyscyplinach (niestety rozpiska obejmuje jedynie Australię). Plusem tej propozycji jest to, że użyto wodoodpornego papieru i zdecydowano się na format A3.

Możliwość zakupu: TUTAJ

 

  

6. Horse and Hunk Calendar 2019

 

Pierwszy kalendarz Horse and Hunk był… efektem ćwiczenia poleconego studentom z uczelni CAH Dronten (NED) – ich zadaniem było stworzenie własnego biznesu, a następnie rozwinięcie go. Kalendarz z fotografiami wysportowanych mężczyzn i wspaniałych koni okazał się genialnym pomysłem! To już dziesiąta edycja Horse and Hunk, dlatego w tym roku będzie jeszcze więcej przyjemności z oglądania zdjęć – w środku znajdziemy 24 fotografie, choć dotąd było ich 12. Część zysku ze sprzedaży kalendarzy zostanie przekazana Brooke Hospital for Animals.

Możliwość zakupu: KLIK

 

 

7. Elise Genest | Barocke Pferde

 

Elise Genest to kanadyjska malarka, która podbiła serca mieszkańców Ameryki Północnej. Jest tam bardzo popularna, co wcale nie dziwi – jej akwarele i obrazy olejne zachwycają i na długo pozostają w pamięci. Tematem tego kalendarza są konie andaluzyjskie, luzytańskie i fryzyjskie, a każdy kupujący dostanie też gratis, czyli duży plakat z kalendarzem na cały rok.

Możliwość zakupu: KLIK

 

 

8. National Geographic Horses 2019 Wall Calendar

 

Konie towarzyszą ludziom od zawsze, a ten kalendarz jest w pewnym sensie hołdem dla tych pięknych zwierząt. W środku znajdziemy fotografie koni różnych ras (m.in. luzytańskich, berberyjskich, camargue, ardeńskich czy arabskich) – każde zdjęcie ukazuje elegancję i siłę. W kalendarzu zaznaczono wszystkie najważniejsze międzynarodowe święta, a całość wykonano z materiałów przyjaznych dla środowiska.

Możliwość zakupu: KLIK

 

 

 

 

  

tekst i opracowanie: equista.pl; fot. materiały prasowe