Wielki Konkurs Fotograficzny 2016 - znana fotografka koni zwycięża w jednej z kategorii!

Data publikacji: 2016-09-24
WKF 2016

 

Ponad 35 000 fotografii walczyło o nagrody w Wielkim Konkursie Fotograficznym organizowanym już po raz 12 przez National Geographic. Jury, w składzie: Tomasz Tomaszewski – przewodniczący, Martyna Wojciechowska, Iwona El Tanbouli-Jabłońska, Paweł Młodkowski oraz Marek Arcimowicz wybierało zwycięskie prace w pięciu kategoriach: Krajobraz, Ludzie, Zwierzęta, Fotoreportaż oraz Złap Ten Moment w Polsce i niezwykle miło nam donieść, że w gronie zwycięzców znalazła się Katarzyna Okrzesik-Mikołajek, która na co dzień zajmuje się fotografowaniem koni!

Komisja uznała, że jej zdjęcie zatytułowane "Taniec we mgle" zasługuje na zwycięstwo w kategorii "Zwierzęta". Na czarno-białej fotografii są widoczne dwa młode ogiery wielkopolskie, uchwycone w niezwykłych pozach w trakcie pewnego mglistego poranka. Gratulujemy autorce i cieszymy się, że fotografia koni zyskała uznanie komisji tak prestiżowego konkursu!

 

I miejsce w kategorii Zwierzęta 
Taniec we mgle fot. Katarzyna Okrzesik-Mikolajek

 

Warto dodać, że to nie jedyny jeździecki akcent WKF 2016. Za najlepsze zdjęcie w kategorii "Złap Ten Moment w Polsce" jury uznało fotografię przedstawiającą naukę jazdy konnej. Wszystkie fotografie zgłoszone i nagrodzone w konkursie można obejrzeć TUTAJ

 

 

grafika: equista.pl, fot. Oliwia Chmielewska