Kalendarze 2017: Hengste die die Welt bewegen - Kiki Beelitz

Data publikacji: 2016-10-26
Hengste die die Welt bewegen fot. Kiki Beelitz
 Tegoroczną edycję kalendarza zdobi zdjęcie ogiera Bordeaux (United x Gribaldi)

 

Kiki Beelitz to jedna z najbardziej popularnych fotografek koni w Niemczech. Jej zdjęcia są regularnie publikowane w mediach jeździeckich oraz rozmaitych katalogach czy broszurach hodowlanych. Fotografowanie koni podczas zawodów czy czempionatów to jednak nie jedyne jej zajęcie. W 2013 roku Kiki Beelitz postanowiła stworzyć kalendarz ścienny, w którym - każdy z miesiący zdobiłoby zdjęcie uznanego ogiera. Tak zrodził się projekt Hengste die die Welt bewegen czyli dosłownie Ogiery, które podbiły świat Ten pomysł nie jest może pionierski (podobne kalendarze wydaje choćby Związek Holsztyński), ale jego realizacja już tak! Ogiery pozują do zdjęć w studio i są fotografowane w ciekawych, nie zawsze typowo jeździeckich stylizacjach. I tak już po raz czwarty!

Z roku na rok zmieniają się pomysły i scenografie, ale nie zmienia się jedno - modelami w każdej z edycji są najlepsze ogiery stacjonujące w Niemczech. W tym roku na kartach tego niezwykłego kalendarza można podziwiać takie sławy jak Dancier, Vitalis, Lordanos, Stakkato Gold, Imperio, Diarado, Damsey FRH, Callaho's Benicio, Bonard de Charry, Bordeaux (okładka), DSP Cashmoaker oraz Balou du Rouet.

Okładkę Hengste die die Welt bewegen 2017 zdobi piękne zootechniczne zdjęcie wyhodowanego w Holandii, a stanowiącego własność Paula Schockemohle, og. Bordeaux (United x Gribaldi). Autorka sfotografowała go na purpurowym tle, przypominającym barwę tak charakterystyczną dla tego znanego na całym świecie czerwonego wina.   

 

Balou du Rouet (Baloubet du Rouet x Continue) 

 

 

Cashmoaker (Calido I x Lafitte)

 

 

Kalendarz jest wydany w postaci 13-kartkowej, a jego wymiary to 59 x 42 cm. Nad odpowiednią szatą graficzną czuwała Nadia Rathjen. Osoby zainteresowane nabyciem kalendarza zapraszamy na oficjalną stronę internetową publikacji - photoart.kiki-beelitz.de Cena jednego egzemplarza to 29,90 euro + koszty wysyłki. Warto się pośpieszyć, gdyż nakład nie przekracza 1000 sztuk. Kalendarz jest wydany w postaci 13-kartkowej, a jego wymiary to 59 x 42 cm. 

 

 fot. Kiki Beelitz/materiały prasowe