Kalendarze dla miłośników koni na 2020

Data publikacji: 2020-01-01
koń, fot. Katarzyna Okrzesik-Mikołajek
fot. Katarzyna Okrzesik-Mikołajek

 

Mamy nadzieję, że zaczynacie Nowy Rok 2020 z przytupem! W tamtym roku publikując TEN artykuł nie wiedzieliśmy czego się spodziewać, czy w erze smartfonów znajdzie się też miejsce na tradycyjne, papierowe wydania kalendarzy? Wasze zainteresowanie tym tematem pokazało, że jak najbardziej! Przedstawiamy zestawienie najciekawszych według nas kalendarzy na rok 2020, mamy nadzieję, że wszystkim kochającym konie przypadną do gustu. 

 

1. Łukasz Kowalski

 
Pierwszy polski akcent zestawienia, czyli kalendarz z fotografiami Łukasza Kowalskiego, który jest jednym z najbardziej cenionych fotografów w Polsce i jako jedyny wykonuje zdjęcia dla FEI! Edycja na 2020 r. zawiera ciekawe czarno-białe ujęcia, które wykonał podczas zeszłorocznych zawodów jeździeckich. 

Możliwość zakupu: TUTAJ2. Emily Cole | 2020 Calendar. Emily Cole Illustrations 


Kalendarz z zabawnymi rysunkami Emily Cole to idealna propozycja dla osób, które podchodzą do życia z humorem! Artystka ponownie zainspirowała się codziennością każdego jeźdźca, dlatego przeglądanie kolejnych prac z pewnością będzie wesołym przeżyciem, w trakcie którego nie zabraknie okrzyków w stylu „no zupełnie jak mój koń”!

Możliwość zakupu: TUTAJ3. Katarzyna Okrzesik-Mikołajek | Horses 2020

  

Niedawno fotografie Katarzyny Okrzesik-Mikołajek doceniono w Paryżu, co jest chyba najlepszą rekomendacją jej prac. Podróżująca po całym świecie fotografka pokazuje nam piękno koni. Kalendarz na 2020 r. zachwyca do tego stopnia, że aż trudno oderwać wzrok!

Możliwość zakupu: TUTAJ4. Tony O'Connor | 2020 Equine Art Calendar Limited Edition


12 zapierających dech w piersiach prac, dzięki którym kolejny rok będzie znacznie piękniejszy. W przypadku O’Connora można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z fotografiami… Otóż nic bardziej mylnego! Wnętrze kalendarza kryje same rysunki.

Możliwość zakupu: TUTAJ5. Shelley Paulson


Oglądanie prac tej niezwykle wrażliwej artystki z Minnesoty to czysta przyjemność! Wszystkie fotografie zachwycają bogatą kolorystyką, przemyślanymi kompozycjami i niezwykłą grą świateł.

Możliwość zakupu: TUTAJ6.  Wallaby Hill 2020 Equestrian Calendar


Kolejna edycja kalendarza z logo australijskiej farmy Wallaby Hill. W środku zamieszczono zabawne rysunki oraz rozpiskę zawodów w 3 dyscyplinach jeździeckich, ale jedynie na terenie Australii. Atuty tej propozycji to wykorzystanie wodoodpornego papieru i duży format (A3).

Możliwość zakupu: TUTAJ7. Rachel Flynn | 2020 Limited Edition Calendar


Na co dzień Rachel Flynn łączy dwie pasje – fotografię i miłość do koni, szczególnie tych rasy gybsy cob. Australijka bardzo chętnie podróżuje po świecie, by jej sesje były zróżnicowane. We wrześniu tego roku była też w Polsce, a jedna z wykonanych u nas fotografii znalazła się w kalendarzu na 2020 r.

Możliwość zakupu: TUTAJ8. Gabrielle Benot 

Każdy miesiąc to przepiękna praca! Urodzona na Łotwie artystka zdecydowała się przekazać cały dochód ze sprzedaży tego kalendarza na konto PDJF (Permanently Disabled Jockeys Fund), instytucji, która w razie potrzeby pomaga dżokejom oraz ich rodzinom.

Możliwość zakupu: TUTAJ9. Horse & Hunk Calendar 2020


Przystojni mężczyźni w otoczeniu wspaniałych koni – czy można wyobrazić sobie lepsze połączenie? :) To już 11. edycja kalendarza Horse and Hunk, a część zysku ze sprzedaży zostanie przekazana Brooke Hospital for Animals, dlatego tym bardziej warto rozważyć zakup tej propozycji.

Możliwość zakupu: KLIKtekst i opracowanie: equista.pl; fot. materiały prasowe