Kalendarze 2017: Kalendarz WKKW by Karolina Wapińska

Data publikacji: 2016-11-15
Kalendarz 2017 Karolina Wapińska
 Michał Knap & Bob The Builder

 

Kontynuujemy nasz subiektywny przegląd kalendarzy jeździeckich na 2017 rok. Dziś chcielibyśmy przybliżyć publikację, która od początku do końca powstawała w Polsce - Kalendarz WKKW 2017. Na dwunastu kartach A3 jego autorka, współpracująca z Equistą od dwóch sezonów Karolina Wapińska, umieściła wizerunki polskich zawodników tej konkurencji. Okładkę zdobi zdjęcie złotych medalistów Mistrzostw Polski Seniorów 2016 - Michała Knapa i konia Bob The Builder, natomiast w środku znajdziemy też fotografie przedstawiające m.in. Pawła Spisaka, Pawła Warszawskiego, Małgorzatę Cybulską, Martę Dziak-Gierlicz czy Ksawerego Śnieguckiego. 

 

 

Ponieważ idea wydania takiego kalendarza na rok 2017 - tak szczególnie wyjątkowy ze względu na zaplanowane sierpniowe Mistrzostwa Europy w Strzegomiu, wydała nam się bardzo ciekawa, postanowiliśmy objąć go patronatem medialnym. Jak narodził się pomysł stworzenia tego niesamowitego projektu? Zapytaliśmy o to jego autorkę - krótki wywiad poniżej. 

 

Equista.pl: Jak to się stało, że zajęłaś się fotografią. Skąd wybór tej niełatwej konkurencji jaką jest WKKW?

Karolina Wapińska: Fotografią zajęłam się z przypadku. Zupełnie też przypadkiem padło na WKKW, bo mieszkam niecałe 30 km od Jaroszówki i kiedy usłyszałam pomysł „jedziemy zobaczyć cross!”, od razu się zgodziłam. Dla 15-letniej wtedy mnie było to niezapomniane przeżycie, coś zaczęło mnie ciągnąć tam z powrotem jak magnes. To chyba adrenalina na crossie, którą czuje nawet fotograf, ale też i atmosfera zawodów WKKW, która za każdym razem jest fantastyczna. Poza sezonem bardzo mi tego brakuje. To wszystko za sprawą zawodników, którzy są naprawdę serdecznymi i pozytywnymi osobami, co więcej, zarażają swoją energią i nastawieniem każdego! Zawsze bardzo ich wspieram i mocno angażuję się podczas zawodów, uważny obserwator dostrzeże, że czasami fotografuję z zaciśniętymi kciukami ;)

 

Małgorzata Cybulska & Sir Scotty

  

Equista.pl: Co było inspiracją do stworzenia kalendarza? Jak na ten pomysł zareagowali zawodnicy?

Karolina Wapińska: Od kilku lat planowałam wydać taki kalendarz, jednak nie miałam wystarczającej ilości materiału. Dopiero ten rok obfitował w tak dobre ujęcia, że aż miałam problem z wyborem 12 najlepszych. Chciałam to też zrobić dlatego, że jeszcze nie słyszałam, aby był w Polsce kalendarz z naszymi WKKWistami, to była taka niewykorzystana dotąd nisza. Reakcje zawodników były i są bardzo pozytywne! Z początku... bałam się, że ten pomysł zostanie negatywnie odebrany i się nie uda. Ale po pierwszych rozmowach, pierwszych uzyskanych zgodach zawodników, uwierzyłam, że to ma szansę wypalić. Jestem niesamowicie zaskoczona, jak wszyscy zaangażowali się w stworzenie, a teraz też promocję kalendarza. To bardzo miłe i motywujące otrzymywać tyle spontanicznego wsparcia! A płynie ono nie tylko od zawodników – również ich sponsorzy udostępniają posty z mojego fanpage’a nawiązujące do kalendarza.

 

Mariusz Kleniuk & Loretta

  

Equista.pl: Czy zdradzisz nam swoje plany na nadchodzący 2017 rok?

Karolina Wapińska: Na pewno nie może zabraknąć mnie na Mistrzostwach Europy w Strzegomiu – to jest coś, co każdy fan WKKW w Polsce powinien zapisać w swoim kalendarzu, planuję też wyjazd na Mistrzostwa Polski i Strzegom Horse Trials oraz parę innych wydarzeń. Czuję, że to będzie jeszcze bardziej intensywny sezon, niż tegoroczny. I być może powstanie kalendarz na rok 2018?

Equista.pl: Dziękujemy za odpowiedź na kilka krótkich pytań, gratulujemy stworzenia ciekawego projektu i życzymy sukcesów w kolejnym sezonie!

 

Kalendarz można zamawiać bezpośrednio u autorki - Karoliny Wapińskiej TUTAJ

 

 

 

 

Tekst: Equista.pl, fot. Karolina Wapińska, grafika. equista.pl