In memoriam: Loretta

Data publikacji: 2017-03-17
In memoriam Loretta

 

W wieku 30 lat odeszła elitarna, oldenburska Loretta (Ramino x Welt As) - jedna z najbardziej zasłużonych klaczy w nowoczesnej hodowli koni ujeżdżeniowych, matka takich legend jak Diamond Hit czy Sandro Hit. 

 

Rodowód 

Loretta urodziła się w Niemczech, a jej ojcem był ogier skokowy, syn epokowego Ramiro Z - Ramino, natomiast matka - Lassie pochodziła po hanowerskim Welt As (Weltmeister x Furioso II). Hodowcą Loretty był Reinold Harder. 

Co ciekawe w rodowodzie Loretty odnajdziemy sporo polskich akcentów. Pierwszym z nich jest fakt, że pochodzi ona w prostej linii od wyhodowanego w Polsce angloaraba Ramzes (Rittersporn xx - Jordi/532 Shagya X-3). Dodatkowo jej czwarta matka to klacz wyhodowana w Polsce, pochodząca po racockim ogierze Barabasz (Brankard - Balala/Artus).

 

 

 

Kariera hodowlana 

Tak jak wspomniano Loretta świetnie sprawdziła się w hodowli koni ujeżdżeniowych, wywierając potężny wpływ na jej dzisiejszy kształt. W trakcie swojej kariery urodziła nie tylko trzy licencjonowane ogiery, kolejno Sandro Hit (Sandro Song), Diamond Hit (Don Schufro) i Royal Hit (Royal Dance), ale również doskonałe klacze, które same również dały potomstwo wcielone do dalszej hodowli (m.in. licencjonowane ogiery Likoto Hit po Likoto xx czy Royal Schufro po Royal Hit). Co ciekawe w rankingu reproduktorów ujeżdżeniowych za sezon 2016 w czołowej "10" uplasował się zarówno Sandro Hit (4. miejsce) jak i Diamond Hit (10.).

 

Sandro Hit (Sandro Hit - Loretta), fot. Deckstation Schockemohle

 

 

Diamond Hit (Don Schufro - Loretta), fot. Gestuet Sprehe

 

  

 

 

 

Konie - zobacz rodowody

Diamond Hit

Loretta

Royal Hit

Sandro Hit