Lifestyle: 5 najbardziej kultowych filmów o koniach

Data publikacji: 2015-10-15
Lifestyle: 5 najbardziej kultowych filmów o koniach

 

Wśród nas są miłośnicy kina i tacy, którzy oglądają filmy tylko okazjonalnie. Jednak każdy miłośnik koni ma swoje ulubione filmy z tymi zwierzętami w roli głównej. Można do nich wracać co jakiś czas. Zawsze wzruszają i ściskają za serce. Te historie pokazują, jak wielką rolę w kulturze masowej odgrywają konie. Podczas tych długich jesiennych i zimowych wieczorów sięgnijmy po ulubione tytuły i zachwyćmy się raz jeszcze. Zobaczcie jakie kultowe tytuły wybraliśmy my!

 

The Horse Whisperer, Zaklinacz Koni, plakat

 

1. ZAKLINACZ KONI

reż. Robert Redford, data premiery 1998 rok

Niesamowita opowieść z równie niesamowitą obsadą aktorską. Podczas zimowej przejażdżki po lesie 14-letnia Grace ulega poważnemu wypadkowi. Jej koleżanka i jej koń giną na miejscu, ona sama zmaga się z poważnym kalectwem. Ukochany koń Pielgrzym został okaleczony i przerażony. Ani dziewczyna ani zwierzę nie mogą poradzić sobie z zaistniałą sytuacją. Matka dziewczynki stara się pomóc i znajduje Toma Bookera, zaklinacza koni. Najbardziej kultowy film o koniach, wraz z love-story w tle.

Obsada: Robert Redford (zaklinacz koni), Scarlett Johansson (Grace), Kristin Scott Thomas (matka Grace), Sam Neill (Robert)

 

War Horse, Czas Wojny, film, plakat

 

2. WAR HORSE

reż. Steven Spielberg, data premiery 2011 rok

Najnowszy film z niesamowitymi efektami specjalnymi. W roku 1914 koń rodzinny, trudny, pracujący w polu Joe zostaje sprzedany armii i wyrusza na wojnę. Albert, chłopiec, który go wychował nie może się z tym pogodzić. Cały film jest wzruszającą opowieścią o przyjaźni, wojnie, miłości i o tym, że powroty zawsze są możliwe. Wielki wyciskacz łez z happy endem!

Obsada: Jeremy Irvine (Albert), Tom Hiddleston (Kapitan), Benedict Cumberbatch (Major), Sam Neill (Robert)

 

 

3. NIEZWYCIĘŻONY SEKRETARIAT

 reż. Randall Wallace, data premiery 2010 rok

Oparta na faktach opowieść o jednym z najsłynniejszych koni wyścigowych na świecie. Perypetie Sekretariata i wszystkich osób żyjących wokół niego opowiedziane zostały w niezwykły sposób. Pierwsze skrzypce gra oczywiście walcząca o wszystko Penny (córka hodowcy folblutów), dzięki której tej niesamowity koń został zapamiętany na zawsze.

Obsada: Diane Lane (Penny), John Malkovich (Lucien), Dylan Walsh (Jack Tweedy), Kevin Connolly (Bill Nack)

 

 

4. JAPPELOUP

reż. Christian Duguay, data premiery 2013 rok

Kolejny oparty na faktach film. Opowiada historię Pierre Durand wziętego prawnika, który postanawia zostawić karierę i poświęcić się koniom. Na farmie ojca jeździ i trenuje na przeciętnym mogłoby się wydawać koniu Jappeloup. Po wielu perypetiach para ląduję na Igrzyskach Olimpijskich. Wielka opowieść o nadziei i walce, dająca nadzieję.

Obsada: Guillaume Canet (Pierre Durand), Marina Hands (Nadia), Daniel Auteuil (Serge Durand), Lou de Laâge (Raphaëlle Dalio)

 

 

5. HIDALGO

reż. Joe Johnston, data premiery 2004 rok

Coś dla fanów 'starych' filmów. Przenosząca w niesamowite plenery opowieść o Frank T. Hopkins, legendarnym jeźdźców z USA, który na zaproszenie szejka bierze udział w wyścigu zwanym Oceanem Ognia. Wydawałoby się kompletnie nienadający się do tego koń Hidalgo zaskakuje wszystkich i przemierza 3 tysiące mil po piaskach pustyń w Syrii, Arabii Saudyjskiej i Iraku.

Obsada: Viggo Mortensen (Frank T. Hopkins), Zuleikha Robinson (Jazira), Peter Mensah (Jaffa), J.K. Simmons (Buffalo Bill Cody)

 

 

fot. materiały prasowe, grafika equista.pl

 

 

Inspiracje

Facebook

Instagram