In memoriam: Don Frederico

Data publikacji: 2022-11-01
In memoriam: Don Frederico, fot. Laura Herale @lovelymoments_tierfotografie


„Będziesz żył dzięki swoim wspaniałym córkom i synom. Dziękuję, Don Frederico!” – tymi słowami niemiecka
Stadnina Celle pożegnała hanowerskiego Don Frederico (Donnerhall – Cleopatra/Consul), który musiał zostać uśpiony z powodu gwałtownego pogorszenia się stanu zdrowia. Ten wspaniały kary ogier osiągał dobre wyniki na czworoboku, a jego potomstwo było doceniane przez m.in. czołowe niemieckie dresażystki, w tym np. Isabell Werth (GER).Wir werden Dich niemals vergessen, Don Frederico! Gestern mussten wir eine ganz schwere Entscheidung treffen und...

Opublikowany przez Niedersächsisches Landgestüt Celle Wtorek, 1 listopada 2022
Stadnina Celle o odejściu ogiera Don Frederico (Donnerhall x Consul)
Don Frederico
przyszedł na świat w 1997 r., nad czym czuwała hodowczyni Angelika Westerhoff. Wspomniana Stadnina Celle przez lata była domem dla tego ogiera, który stacjonował tu również z takimi gwiazdami hodowli jak Londonderry (Lauries Crusador – Windsor Queen/Warkant) czy Dancier (De Niro – Lacarna TS/Lancier). Jeśli chodzi o sport, Don Frederico zajął np. 4. miejsce podczas Bundeschampionatu (2002), a po raz ostatni zaprezentował się na czworoboku na lokalnych zmaganiach w miejscowości Alvern (2010). Jego potomstwo wielokrotnie błyszczało na zawodach, tworząc wówczas duety z np. Isabell Werth (GER) czy Dorothee Schneider (GER). Mowa tu o odpowiednio ogierze Don Johnson (Don Frederico – Werona/Warkant), z którym Werth zdobyła drużynowe złoto (2013) i brąz (2015) Mistrzostw Europy, i klaczy Diva Royal (Don Frederico – Weronika/Warkant), srebrnej medalistce olimpijskiej w klasyfikacji drużynowej (2012). Potomstwo tego konia zarobiło w sporcie ok. 1,8 mln euro!


Kary Don Frederico nie jest jedynym synem Donnerhalla, którego pożegnano w ostatnim czasie – pod koniec października uśpiono także 24-letniego ogiera Dressage Royal (Donnerhall – Rosalie/Rubinstein I). 


tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Laura HeraleKonie - zobacz rodowody

Don Frederico