Wypadek Ingrid Klimke!

Data publikacji: 2020-06-06
Ingrid Klimke (GER) & Horseware Hale Bob, fot Dava Palej Timeless Photography
Ingrid Klimke (GER) & Horseware Hale BobNiemiecki portal buschreiter.de poinformował o niedawnym wypadku Ingrid Klimke (GER), utytułowanej zawodniczki ujeżdżenia i WKKW. Teraz amazonkę będzie czekała przymusowa przerwa od treningów, choć sama Klimke nie ujawniła na jak długo wycofa się ze sportu. 


Niemiecka zawodniczka podczas Mistrzostrz Europy Seniorów, które odbyły się w Strzegomiu w 2017 roku
Do wypadku doszło w trakcie treningu, amazonka spadła z konia, przez co doznała złamania kręgów piersiowych. Klimke nie podała ani szczegółów zdarzenia, ani planowanej daty powrotu do sportu, powiedziała jedynie, że teraz końmi zaopiekuje się jej zespół, a sama będzie wszystkiego doglądać stojąc nieco z boku. 


Ingrid Klimke (GER) ma na koncie srebro (2016) i podwójne złoto olimpijskie klasyfikacji drużynowej (2008, 2012), a także dwa złote medale zdobyte podczas Mistrzostw Europy w WKKW (2019). Amazonka startuje w zawodach w ujeżdżeniu i WKKW, przy czym w obu tych konkurencjach prezentuje wyrównany poziom – obecnie zajmuje 32. miejsce zarówno w FEI Dressage World Ranking, jak i FEI Eventing World Athlete RankingsŻyczymy szybkiego powrótu do zdrowia! 


tekst i opracowanie: equista.pl, źródło: buschreiter.de, fot.