Wałach PB Maserati uśpiony po wypadku w Mannheimie

Data publikacji: 2022-05-11
Koń, fot. pixabay.com


Poniedziałkowe (9 maja) kwalifikacje do konkursu Grand Prix w Mannheimie niespodziewanie zakończyły się wypadkiem z udziałem 10-letniego wałacha PB Maserati (Emerald van't Ruytershof – Eoos van de Bayenne/Cum Laude Z). Obrażenia dawnego konia Steve’a Guerdata (SUI) okazały się bardzo poważne, przez co musiano podjąć trudną decyzję o poddaniu konia eutanazji. 


Do zdarzenia doszło w trakcie niemieckich zawodów Maimarkt-Turnier, a konkretnie podczas kwalifikacji do Grand Prix. Zawodniczka Pia Reich (GER) & PB Maserati wyjechali na tor, jednak wykonanie jednego ze skoków spowodowało uszkodzenie jednej z kończyn konia. Wałach przewrócił się, niestety już nie był w stanie samodzielnie się podnieść. Zwierzę zostało natychmiast przewiezione do najbliższej kliniki weterynaryjnej, lecz wykonane na miejscu badania wykazały, że obrażenia są naprawdę poważne i skomplikowane. W tej sytuacji nie było wyjścia – wałach PB Maserati został uśpiony. 


Od tego roku PB Maserati tworzył duet z Pią Reich (GER), ale jego wcześniejszym partnerem sportowym był Steve Guerdat (SUI) – tylko w 2021 r. duet wziął udział w 5-gwiazdkowych zawodach w np.: Dinard, Akwizgranie, Saint-Tropez, Walencji czy Madrycietekst i opracowanie: equista.pl, fot. pixabay.com