Juan Matute Guimon (ESP) wybudzany ze śpiączki

Data publikacji: 2020-05-26
Juan Matute Guimon (ESP) & Quantico (Fighting Fit x Constant) podczas FEI Dressage World Cup™ w Mechelen (BEL), fot. FEI/Dirk Caremans


Na początku maja trafił do szpitala, a jego stan określano jako krytyczny – teraz dresażysta Juan Matute Guimon (ESP) jest już powoli wybudzany ze śpiączki farmakologicznej, a jego reakcje na bodźce z otoczenia dają nadzieję i ogromnie radują rodzinę młodego zawodnika. 


Po zakończeniu treningu 22-letni zawodnik powiedział, że źle się czuje, a następnie stracił przytomność. Guimon trafił do Szpitala Uniwersyteckiego Fundación Jiménez Díaz w Madrycie, w którym lekarze stwierdzili krwotok śródmózgowy. Stan zawodnika był krytyczny, jego rodzina prosiła wszystkich o modlitwę. Dresażysta przeszedł dwie operacje, a niedawno zdecydowano o rozpoczęciu wybudzania go ze śpiączki farmakologicznej. 23 maja poproszono go o otwarcie oczu i zaciśnięcie dłoni, co zostało przez niego wykonane! Dodatkowo Guimon rozpoznał głosy swoich rodziców, którzy przyszli go odwiedzić – gdy zaczęli przy nim rozmawiać, otworzył oczy i rozpłakał się. 


Rodzice Juan Matute Azpitarte i Maria oraz siostra Paula są szczęśliwi i wzruszeni, a sami lekarze są wręcz zdziwieni tak szybkimi postępami. Miejmy nadzieję, że Juan Matute Guimon szybko wróci do zdrowia, czego szczerze życzymy! 
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. FEI/Dirk Caremans