Cavaliadowy quiz z udziałem polskich zawodników!

Data publikacji: 2020-04-15
Mateusz Kiempa & Jak Chef fot Dava Palej Timeless Photography
Mateusz Kiempa & Jak ChefChoć jakiś czas temu musiano
odwołać finałową Cavaliadę w Warszawie, organizator nie zapomniał o swoich fanach – specjalnie dla nich rusza wielki quiz „Wszechstronny Konkurs Końskiej Wiedzy”, do którego zaproszono 12 najlepszych polskich zawodników różnych konkurencji. Turniej będzie nie tylko sprawdzeniem wiedzy, ale i dobrą rozrywką! 


Schemat poszczególnych etapów quizu 
ZASADY

I etap

Na tym etapie udział weźmie 12 zawodników dobranych w pary, a łącznie przewidziano 12 eliminacji. Każde spotkanie będzie polegało na naprzemiennym wybieraniu numeru pytania (1-20) dla przeciwnika – czas na odpowiedź to zaledwie 10 sekund, przewidziana punktacja to 0 pkt za błędną odpowiedź lub jej brak, 1 pkt za prawidłową. W przypadku remisu będzie obowiązywała dogrywka jak w rzutach karnych. 

II etap 

Zawodnicy ponownie będą rywalizować w parach i odpowiadać na łącznie 20 pytań. Osoba z większą liczbą punktów trafi do finału. 

Finał

Starcie każdego z każdym (1 z 2, 2 z 3 oraz 3 z 1) – zawodnicy znów będą odpowiadać na przygotowane pytania, lecz teraz będzie się liczyła punktacja z całej rywalizacji. Zwycięzcą zostanie osoba z największą liczbą punktów na koncie. 


Plakat zapowiadający I etap quizuUdział w zabawie potwierdzili m.in.: Mateusz Tyszko, Mściwoj Kiecoń, Aleksandra Szulc, Daria Kobiernik, Maksymilian Wechta, Bartłomiej Kwiatek, Joanna Pawlak czy Ilona Janas, a przebieg quizu będzie można śledzić na facebookowym profilu Cavaliady. Oto rozpiska pierwszych spotkań:


– 15 kwietnia (środa) o 19:30, gracze: Mateusz Kiempa i Paweł Warszawski

– 17 kwietnia (piątek) o 20:00, gracze: Aleksandra Szulc i Bartłomiej Kwiatek. 


tekst i opracowanie: equista.pl, fot. mat. prasowe/ Dava Palej Timeless Photography