Cavaliada Warszawa 2019: Czym zaskoczy nas finał sezonu?

Data publikacji: 2019-02-21
Andrzej Opłatek & Copperfield 40 fot Dava Palej Timeless Photography
Andrzej Opłatek & Copperfield 40Finał Cavaliady Tour 2018/2019 zbliża się wielkimi krokami! Przed nami jeszcze etap w debiutującym w roli gospodarza Krakowie (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ), jednak już trwają przygotowania do warszawskiego finału, podczas którego poznamy zwycięzcę całego sezonu. Poniżej prezentujemy krótkie podsumowanie konkursów i obowiązujących zasad rozgrywania oraz nagradzania.  

Marcelina Jackowiak & Barkarola
Spotkania w ramach Cavaliady 2018/2019 obejmują następujące miasta:

  • Cavaliada Kraków (Tauron Arena) | 28 lutego-3 marca 2019
  • Cavaliada Warszawa (Torwar) | 7-10 marca 2019


Każda Cavaliada jest wyzwaniem nie tylko dla zawodników – jak widać, etapy w Krakowie i Warszawie dzieli zaledwie kilka dni, dlatego nic dziwnego, że organizatorzy mają ręce pełne roboty! Istnieje też możliwość zobaczenia przygotowań od kuchni, a także osobistego zaangażowania się w pracę nad jakością krakowskiego spotkania – do 20 lutego można zgłaszać chęć wzięcia udziału w wolontariacie (więcej o programie Wolontariat STEWARDING pisaliśmy
TUTAJ).

 

Dajana Pawlicka (POL) & Campari


Wróćmy jednak do wielkiego finału! Na co mogą liczyć kibice, którzy zgromadzą się w hali Torwar? W Warszawie zobaczymy konkursy podzielone na dwie rangi:

 

CSI1* – na tym poziomie zostanie rozegrana mała runda (125-130 cm), co będzie nowością podczas Cavaliady. Na liście startowej mogą znaleźć się nieco mniej doświadczeni zawodnicy (konie nie muszą mieć paszportów FEI), a to świetna okazja do zobaczenia nowych twarzy i talentów.

 

CSI3*-W – ta ranga obejmie finały Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata (wszystkie konkursy dużej rundy) i Cavaliady.

 

Zmagania w ramach Pucharu Świata dostarczą mnóstwo emocji. Wszystko rozpocznie czwartkowy konkurs szybkości, na piątek zaplanowano konkurs 150 cm z rozgrywką, a w niedzielę odbędzie się Grand Prix na poziomie 155 cm. Wywalczone miejsca z piątku i niedzieli wpłyną na ostateczne wyniki Cavaliady Tour, czyli ranking ogólny. Najlepsi zawodnicy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody i premie finansowe: zdobywca 1. miejsca – 20 tys. zł, najlepszy polski zawodnik – 20 tys. zł, najlepszy młody jeździec – 5 tys. zł.

Ales Opatrny (CZE) & VDL Fakir

 

Cavaliada Warszawa pozwoli też zawodnikom zawalczyć o poprawę swoich pozycji w Rankingach Longines – cenne punkty będzie można zdobyć w 2 konkursach Pucharu Świata, Cavaliady Tour i Speed&Music. Zwycięzca Grand Prix otrzyma aż 80 punktów!


Warto być na bieżąco, dlatego już wkrótce przedstawimy więcej szczegółów etapów w Krakowie i Warszawie!

tekst i opracowanie: equista.pl; fot. Dava Palej Timeless Photography