Cavaliada Lublin 2019: Ilona Janas królową drugiego etapu Dressage Cup

Data publikacji: 2019-02-03
Ilona Janas (POL) & Arriba Z fot Anna Przybył

 

Miłośnicy ujeżdżenia z pewnością nie mieli na co narzekać – zakończył się 2. etap Dressage Cup (relację z 1. etapu można znaleźć TUTAJ)! Podczas Cavaliady Lublin 2019 rozegrano 2 konkursy w tej konkurencji: w piątek odbył się konkurs CC-5, natomiast w niedzielę CC-7 . W tej edycji Cavaliady nieco zmieniono zasady zmagań w ramach Dressage Cup – więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ. Wszyscy czekaliśmy na wyłonienie najlepszego zawodnika, a teraz jest już jasne, że zwyciężczynią lubelskiej odsłony konkursu została Ilona Janas! Poniżej prezentujemy wyniki, galerię i podsumowanie zawodów. 

 

Ilona Janas (POL) & Arriba Z podczas dekoracji

 

Niedzielny konkurs rozpoczął się o 8:00, a na starcie łącznie zobaczyliśmy 8 par. Zawodnicy rywalizowali na poziomie CC-7, ich przejazdy oceniała komisja sędziowska w składzie: Sławomir Pietrzak (sędzia główny), Wojciech Dąbrowski oraz Katarzyna Ziemińska-Milanowska. Najwyższe noty otrzymała Ilona Janas (POL) & 10-letni ogier Arriba Z (Alex – Vivianne van Vlasvinkel/Roman Nature)! 2. miejsce wywalczyła Dominika Kraśko-Białek (POL) & 8-letni wałach Ares (Cohiba – Pandora/Chirlon), a na 3. pozycji uplasowała się Sandra Sysojeva (LTU) & 12-letni wałach Boss Diamant (Sandros Diamant – Biruza/Areal).

 

Dominika Kraśko-Białek (POL) & Ares

 

 

CDN – CC-7 | Program międzynarodowy dowolny z muzyką na poziomie Intermediate I, 3 lutego

1. Ilona Janas (POL) & Arriba Z – 71,083

2. Dominika Kraśko-Białek (POL) & Ares – 70,417

3. Sandra Sysojeva (LTU) & Boss Diamant – 69,167

Wyniki szczegółowe

Lista startowa

 

Sandra Sysojeva (LTU) & Boss Diamant

 

W piątek również mogliśmy podziwiać występy 8 par, a skład sędziowski pod przewodnictwem Sławomira Pietrzaka uznał, że najlepsza była Viktorija Kundrotaitė (LTU), która wystartowała z 12-letnim wałachem Hefaistas (Forsaitas – Herarchija/Chvalionij). 2. miejsce zajęła nasza rodaczka Dominika Kraśko-Białek (POL) i 8-letni wałach Ares (Cohiba – Pandora/Chirlon), natomiast 3. pozycję wywalczyła Sandra Sysojeva (LTU), którą mogliśmy podziwiać w duecie z 12-letnim wałachem Boss Diamant (Sandros Diamant – Biruza/Areal).

 

Viktorija Kundrotaitė (LTU) & Hefaistas

 

 

CDN – CC-5 | Program międzynarodowy Intermediate I, 1 lutego

1. Viktorija Kundrotaitė (LTU) & Hefaistas – 67,456

2. Dominika Kraśko-Białek (POL) & Ares – 67,105

3. Sandra Sysojeva (LTU) & Boss Diamant – 66,404

Wyniki szczegółowe

Lista startowa

 

Danuta Kosecka (POL) & Leyla

 

Katarzyna Konarska (POL) & Largo

 

Julia Naumovich- Shabovskaya (POL) & Hades

 

Piotr Wierzchowski (POL) & Coriander

 

 

3. etap Dressage Cup odbędzie się podczas Cavaliady w Krakowie (to nowa lokalizacja, o czym więcej pisaliśmy TUTAJ) w dniach od 28 lutego do 3 marca br. Już teraz zachęcamy do śledzenia kolejnych zmagań zawodników i ich koni! 

 

Ilona Janas (POL) & Arriba Z

 

 

PRZYDATNE LINKI

Bądź na bieżąco!

Media społecznościowe

 

 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Anna Przybył Fotografia

 

 

 

 

 

Konie - zobacz rodowody

Hefaistas