Cavaliada Warszawa 2019: Wojciech Wojcianiec bezkonkurencyjny w Grand Prix!

Data publikacji: 2019-03-10
Wojciech Wojcianiec (POL) & Nacord Melloni fot Dava Palej Timeless Photography
Wojciech Wojcianiec (POL) & Naccord Melloni


Cavaliada Tour 2018/2019
przeszła już do historii! 10 marca rozegrano ostatni i najważniejszy konkurs, czyli Grand Prix, a chwilę później poznaliśmy też zwycięzcę tej edycji Cavaliady (podsumowania poprzednich etapów:
PoznańLublin i Kraków). Zwycięstwo w GP nie było równoznaczne z wygraniem Cavaliady Tour – o tym decydowała końcowa klasyfikacja Cavaliada Tour 2018/2019. Przebieg GP zaskoczył wszystkich zgromadzonych (i chyba samych zawodników!), a najlepszy był Wojciech Wojcianiec (POL), natomiast triumfatorem tej edycji Cavaliady Tour został Jarosław Skrzyczyński (POL)!


Jarosław Skrzyczyński (POL) & ChacclanaZmagania na Torwarze w Warszawie przyciągnęły 28 zawodników z 10 państw – przypomnijmy, że skoczkowie walczyli nie tylko o tytuły, ale i dodatkowe punkty do FEI Longines Ranking, Final FEI World Cup i Rankingu Cavaliada Tour. Za przygotowanie toru przystosowanego do wymagań (CSI3*-W, wys. przeszkód do 155 cm) odpowiadał Peter Lundstroem (SWE), a składowi sędziowskiemu przewodniczył Dariusz Orzoł (POL). Jako pierwszy ruszył Tomasz Olszewski (POL) & 11-letni wałach Camako S Boy JW (Bamako De Muze – Flying Girl/Querlybet Hero), co było debiutem tego jeźdźca w konkursie na poziomie CSI3*-W. Niestety nie udało mu się się dostać do II rundy, ale więcej szczęścia miał kolejny startujący Polak, czyli Radosław Zalewski (POL) & 11-letnia klacz Ilatina (Nabab de Reve – Cita Vc B Bos Z/Carthago) – bezbłędny przejazd z zachowaniem normy czasu był przepustką do II nawrotu. Zrzutki nie uniknął nawet nasz najlepszy skoczek wg FEI i lider rankingu Cavaliady Tour, Jarosławowi Skrzyczyńskiemu (POL) & 10-letniej klaczy Chacclana (Chacco Blue – Ramilana/Capilano) naliczono 4 punkty karne. I rundę zakończył Andrius Petrovas (LTU) & 12-letni wałach Linkolns (Louis J – Konga/Calando IV), który uzyskał 8 punktów karnych. Część uczestników już w trakcie swoich startów podjęło decyzję o rezygnacji, należeli do nich: Hubert Kierznowski (POL) & 9-letni wałach Lanoso (Lancer III – Falkenhof's Lucia/Landstreicher), Maksymilian Wechta (POL) & 11-letnia klacz Quinchella (Quintero – Up To Date IX/Chello I) oraz Kriton Zafiropoulos (GRE) & 11-letni ogier Dicaprio (Berlin – Timeless/Cruising). Oczywiście wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami w podzięce za podjęcie trudu wystąpienia na tak trudnym parkurze. Po I rundzie podano też informację, że zawodnicy Jarosław Skrzyczyński (POL), Kullo Kender (EST) oraz Wojciech Wojcianiec (POL) mogą wziać udział w finale Longines FEI World Cup™ Jumping w Göteborgu, który odbędzie się w dniach od 3 do 7 kwietnia 2019 r.!


Wojciech Wojcianiec (POL) & Naccord MelloniPrzed rozpoczęciem II rundy pewne było to, że na 100% zwycięży Polak! Kibice byli trzymani w niepewności tylko przez chwilę, ponieważ na starcie zobaczyliśmy tylko 2 zawodników. W obu przypadkach naliczono po 4 punkty karne, dlatego o wyniku zadecydował czas – 1. miejsce zajął Wojciech Wojcianiec (POL) & 10-letni ogier Naccord Melloni (Nabab de Reve – Oberlina/Acord II), a 2. pozycję wywalczył Radosław Zalewski (POL) & 11-letnia klacz Ilatina (Nabab de Reve – Cita Vc B Bos Z/Carthago). Na 3. miejscu uplasował się Kullo Kender (EST) & 14-letni wałach Artas (Aromāts – Fiba/Limožas). Gratulujemy!

Radosław Zalewski (POL) & Ilatina
Grand Prix, LR, Cavaliada Tour, CEL Final FEI World Cup, 10 marca

1. Wojciech Wojcianiec (POL) & Naccord Melloni – 0/4; 41,72

2. Radosław Zalewski (POL) & Ilatina – 0/4; 48,81

3. Kullo Kender (EST) & Artas – 1/-

4. Jarosław Skrzyczyński (POL) & Chacclana – 4/-

5. Jan Bobik (POL) & Chacco Amicor – 4/-

6. Grzegorz Nowak (POL) & Always Forever – 4/-

7. Eugenio Grimaldi (ITA) & Minerva G.I.H. Z – 4/-

8. Rein Pill (EST) & Alfons Ra – 4/-

9. Andrea Herck (ROU) & Idarquithago – 4/-

10. Adam Grzegorzewski (POL) & Just an Hero – 4/-

Wyniki szczegółowe 

Lista startowa 

*czas II nawrotuPodium

 

Jarosław Skrzyczyński (POL) nie dostał się dziś do II nawrotu, ale i tak nikt nie odebrał mu prowadzenia w rankingu Cavaliada Tour 2018/2019! 2. miejsce wywalczył Wojciech Wojcianiec (POL), a na 3. pozycji uplasował się Krzysztof Ludwiczak (POL) – zawodnicy zapewnili zwycięzcy tradycyjne polewanie się szampanem, co wywołało ogólny entuzjazm oraz… chwilową ucieczkę Skrzyczyńskiego. Wszystkim skoczkom dziękujemy za starty, mnóstwo energii i sporą porcję sportowych emocji na najwyższym poziomie – oczywiście już teraz czekamy na więcej!


Końcowa klasyfikacja Cavaliada Tour 2018/2019

1. Jarosław Skrzyczyński (POL) – 103 pkt

2. Wojciech Wojcianiec (POL) – 80 pkt 

3. Krzysztof Ludwiczak (POL) – 74 pkt

4. Rein Pill (EST) – 59 pkt

5. Kullo Kender (EST) – 52 pkt 

6. Jan Bobik (POL) – 40 pkt

7. Grzegorz Nowak (POL) – 37 pkt

8. Dawid Kubiak (POL) – 37 pkt

9. Radosław Zalewski (POL) – 34 pkt

10. Filip Lewicki (POL) – 30 pkt (J. 2001)

10. Michał Ziębicki (POL) – 30 pkt 

Ranking szczegółowy

 PRZYDATNE LINKI

Bądź na bieżąco!

Media społecznościowe

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography