Cavaliada Warszawa 2019: Niezbędnik kibica

Data publikacji: 2019-03-07
Jarosław Skrzyczyński (POL)  fot Dava Palej Timeless Photography
Jarosław Skrzyczyński po wygraniu GP Cavaliada Warszawa 2018Zmagania na warszawskim Torwarze będą zamknięciem Touru 2018/2019, dlatego można być pewnym, że ta impreza będzie niezapomniana! Cavaliada rozpocznie się już 7 marca, a podczas tej odsłony wreszcie poznamy nazwisko zwycięzcy Cavaliady Tour 2018/2019, choć nie zabraknie też wielu innych konkursów i atrakcji. Poniżej prezentujemy „Niezbędnik kibica”, który będzie pomocny w m.in. zaplanowaniu przyjazdu czy poruszaniu się po hali. Zapraszamy do lektury!


Wojciech Wojcianiec (POL) & Naccord Melloni
PODSTAWOWE INFORMACJE

Nazwa: Cavaliada Warszawa 2019
Termin: od 7 do 10 marca 2019 r.
Miejsce: COS Torwar (ul. Łazienkowska 6a)


CZYM JEST CAVALIADA?

To wielkie święto jeździectwa, obejmujące 4 dyscypliny i 4 miasta! Miłośnicy jeździectwa mieli już okazję kibicować w Poznaniu (od 29 listopada do 2 grudnia 2018 r.), Lublinie (od 31 stycznia do 3 lutego 2019 r.) i debiutującym w roli gospodarza Krakowie (od 28 lutego do 3 marca 2019 r.), a teraz przyszedł czas na wielki finał Cavaliady Tour 2018/2019. W programie każdego spotkania uwzględnione są konkursy w powożeniu, ujeżdżeniu, skokach oraz WKKW, ale nie brak także atrakcji dodatkowych – m.in. pokazów jeździeckich, targów sprzętu czy spotkań z gwiazdami skoków i innych konkurencji.

Ukoronowanie tego sezonu Cavaliady odbędzie się na terenie Torwaru, który jest sprawdzonym organizatorem nawet największych imprez, a  zmagania i ogłoszenie nazwiska zwycięzcy Cavaliady 2018/2019 będzie mogło obserwować niemal 5 tys. widzów (liczba miejsc siedzących – 4824). Skąd wzięła się nazwa obiektu? Wyjaśnienie jest bardzo proste: TOR – od „toru” i WAR od „Warszawy”. :)


DOJAZD I PARKING

Torwar jest położony w bardzo dobrym miejscu, ponieważ znajduje się blisko centrum miasta (dla ułatwienia – ok. 2,6 km w linii prostej od Pałacu Kultury i Nauki). W przypadku korzystania z komunikacji miejskiej warto zapisać sobie stronę internetową z rozkładami jazdy, czyli ZTM, a kierowcom z pewnością pomoże poniższa mapka.W trakcie Cavaliady będzie można zaparkować pod Stadionem Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego (ul. Łazienkowska 3), opłata wyniesie 20 zł za 1 dzień. WAŻNE – parking pod Torwarem będzie nieczynny!

Plan sytuacyjny (powiększenie TUTAJ)INFORMACJE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Wejście główne jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a poruszanie się po obiekcie ułatwią windy. Odpowiednio przygotowane łazienki znajdują się na poziomach 0 i 1. W razie pytań lub wątpliwości zawsze można zwrócić się o pomoc do wolontariuszy Cavaliady – z pewnością chętnie pomogą!


PROGRAM I PLAN TRANSMISJI

Szczegółowa rozpiska jest dostępna TUTAJ.


LISTY ZAWODNIKÓW I WYNIKI

Na Torwarze zobaczymy gwiazdy powożenia, ujeżdżenia i skoków. Chęć udziału w zawodach na poziomie CSI1* zgłosiło aż 77 zawodników z 12 krajów, a w przypadku CSI3*-W 70 skoczków z aż 15 krajów, w tym nawet z odległego Bahrajnu! Wyniki będzie można śledzić na żywo na platformie zawodykonne.com, a podsumowania części konkursów będą publikowane na stronie equista.pl w TEJ zakładce.


TARGI

W przerwach między kolejnymi konkursami nie będzie można narzekać na nudę, ponieważ Cavaliada to także targi sprzętu jeździeckiego i innych akcesoriów. Na terenie Torwaru będzie można zapoznać się z ofertami 47 wystawców z Polski i Czech, a pełny katalog jest dostępny TUTAJ. Każdy znajdzie coś dla siebie!CAVALIADOWE GADŻETY

Kibicowanie z cavaliadowymi tatuażami na rękach? Czemu nie! Sklep Cavaliady oferuje zmywalne tatuaże, ale można też zdecydować się na inne gadżety – m.in.: worki na plecy, nerki, koszulki, kominy, czapki, skarpetki, a nawet… czapraki. Jest z czego wybierać, a pełna oferta jest dostępna TUTAJ.


BILETY

Bilety można zamówić na stronach
ticketmaster.pl oraz tixer.pl, a jeśli ktoś woli sklepy stacjonarne, możliwość zakupu istnieje w salonach Empik (lista jest dostępna TUTAJ) lub kioskach RUCHu (wyszukiwarka jest dostępna TUTAJ).


PUNKTY GASTRONOMICZNE

Na terenie Torwaru znajduje się kilka sklepików z przekąskami i napojami: 2 są w pobliżu wejścia głównego, 4 w kuluarach, 2 na poziomie 0 i 4 na poziomie 1.


SZATNIE

Szatnie są ogólnodostępne i mieszczą się na poziomie 0 – wystarczy tylko przekroczyć wejście główne, by łatwo je dostrzec.


BANKOMAT

Chyba nie ma bardziej komfortowej opcji – najbliższy bankomat znajduje się na terenie Torwaru (od strony ul. Łazienkowskiej).
PRZYDATNE LINKI

Bądź na bieżąco!

Media społecznościowe

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography