Kraków nową lokalizacją Cavaliady!

Data publikacji: 2018-10-12
Podpisywanie, fot. Foter

 

Mamy potwierdzenie, że w Krakowie odbędzie się jeden z etapów Cavaliady! To cudowna wiadomość dla wszystkich miłośników jeździectwa ze stolicy województwa małopolskiego i okolic.

 

4 października w Urzędzie Miasta Krakowa odbyła się konferencja prasowa, podczas której doszło do podpisania umowy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. To oznacza, że Kraków oficjalnie jest już gospodarzem Cavaliady, dzięki czemu w mieście w końcu rozegrają się tak prestiżowe i międzynarodowe zawody.

 

Po złożeniu podpisów wypowiedział się Tomasz Kobierski, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego: „Nasze wspólne starania, Międzynarodowych Targów Poznańskich i Miasta Kraków, dotyczące organizacji Cavaliady toczyły się od 3 lat. Z determinacją przystępujemy do realizacji zadania. Cieszymy się, że będziemy mieli możliwość podjęcia wyzwania organizacji CAVALIADY Kraków. Wierzymy, że obecność na CAVALIADZIE to doskonała okazja dla mieszkańców Krakowa i okolic do obcowania ze sportem jeździeckim na najwyższym poziomie. W trakcie CAVALIADY, zaprosimy do bezpłatnego udziału w programie edukacyjnym wszystkie dzieci
 z krakowskich szkół i przedszkoli. Najmłodszym uczestnikom przybliżana będzie historia Polski oraz rola jeździectwa w dziejach naszego narodu. Zadbamy także o kształtowanie postaw proekologicznych oraz promowanie jazdy konnej i aktywności sportowej. Ponadto odbywająca się w Krakowie CAVALIADA przyniesie miastu prestiż na arenie międzynarodowej. Stolicę Małopolski odwiedzą gwiazdy jeździectwa światowego formatu”.

 

Krakowskie zmagania w ramach Cavaliady będą miały rangę CSI2*, a na konkretną lokalizację wyznaczono Tauron Arenę, największy w Polsce obiekt widowiskowo-sportowy. To bardzo dobry wybór, ponieważ hala TA bez problemu spełni wszystkie wymogi, a także zapewni odpowiednie warunki dla jeźdźców i zawodników. Tak prezentuje się kalendarz Cavaliady: 

 

CAVALIADA 2018/2019

  • Cavaliada Poznań (MTP)  29 listopada-2 grudnia 2018
  • Cavaliada Lublin (MTP)  31 stycznia-3 lutego 2019
  • Cavaliada Kraków (Tauron Arena)  28 lutego-3 marca 2019
  • Cavaliada Warszawa (Torwar) 7-10 marca 2019

 

 

 

 

 

 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. foter