Cavaliada Tour 2018/2019: Nowe zasady Cavaliada Dressage Cup

Data publikacji: 2018-11-09
Emilia Jach & Aqsel Cavaliada Poznań 2017 fot Dava Palej Timeless Photography

 

W tym roku organizatorzy co krok zaskakują, dzięki czemu edycja 2018/2019 ma szansę zostać najciekawszą ze wszystkich dotychczasowych! Do wcześniej opisywanych nowości dołącza kolejna – tegoroczny konkurs Cavaliada Dressage Cup będzie odbywał się według nowych zasad. Co tak konkretnie zmieniono?

 

Pierwsza odsłona Cavaliady 2018/2019 odbędzie się już za 3 tygodnie (29 listopada-2 grudnia), a gospodarzem będzie Poznań – warto też dodać, że te zawody będą organizowane w randze 4 gwiazdek (więcej TUTAJ), co będzie wydarzeniem historycznym. W tym roku Cavaliada po raz pierwszy zawita także do Krakowa (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ). Oczywiście to jeszcze nie wszystko!

 

Z niedawno opublikowanego regulaminu wynika, że zawody Cavaliada Dressage Cup będą jeszcze bardziej ekscytujące. W każdym z miast rywalizacja będzie odbywała się w ciągu tylko 2 dni – wszystko po to, by zapewnić koniom zawodników odpowiednią dawkę odpoczynku przed finałem. Organizatorzy zmienili także zasady rankingowe – od tej edycji pod uwagę nie będą brane wszystkie uzyskane wyniki, a tylko 5 najlepszych.

 

 

Przydatne linki:

Cavaliada Tour – oficjalna strona internetowa

Cavaliada Poznań CSI4* 2018 – propozycje

Cavaliada Dressage Tour – regulamin

 

 

 

 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography