Mateusz Kiempa zwycięzcą drugiego etapu Lotto Eventing Tour 2018/2019!

Data publikacji: 2019-02-01
Mateusz Kiempa (POL) & Jak Chef fot Anna Przybył
Mateusz Kiempa (POL) & Jak Chef

 

Dziś (1 lutego) rozegrano już 2. etap cyklu LOTTO Eventing Tour (relacja z 1. etapu jest dostępna TUTAJ)! Halowy Puchar Polski we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego odbył się w ramach Cavaliady Lublin, a zawodnicy rywalizowali na parkuro-krosie. Emocje sięgały zenitu, a przebieg zawodów jak zwykle był nie do przewidzenia – zapraszamy do zapoznania się z naszą relacją!

 

Mateusz Kiempa & Jak Chef (Chef Supreme – Juka/Bonaparte)

 

Choć nie było możliwości przeprowadzenia pełnego konkursu WKKW, zmagania w Lublinie i tak na długo zostaną w pamięci widzów! Parkuro-kros to trasa z przeszkodami skokowymi, w której najbardziej liczy się tempo, ale niezbędnym elementem jest także precyzja. Gospodarzem toru w Lublinie był Bogdan Jarecki, sędzią głównym był Sławomir Pietrzak.

 

Joanna Pawlak (POL) & Fantastic Frieda

 

Lista zawodników i koni obejmowała 8 par, a jako pierwsza wystartowała Daria Kobiernik & 10-letnia klacz Ideal Girl (Contendor – Iluzja/Cisoń) – ich bezbłędny i lekki przejazd zachwycił publiczność, ale mógł też sugerować, że tor jest prosty. Nic bardziej mylnego! Kolejni zawodnicy niestety nie uniknęli błędów, a następny perfekcyjny przejazd zaprezentowały dopiero Joanna Pawlak & 10-letnia klacz Fantastic Frieda (For Edition – Pirola/Pinkus), które w I nawrocie wystąpiły jako przedostatnie. I rundę zamknął Paweł Warszawski & 6-letni wałach Lord Vulkan (Vulkan L – Lili/Lennon) – zwycięzca 1. etapu LOTTO Eventing Tour niestety też nie pokonał toru na czysto, ale pomimo tego awansował do II nawrotu.

 

Paweł Warszawski (POL) & Lord Vulkan

 

W II rundzie najważniejszy był czas, tylko to mogło zadecydować o zwycięstwie lub porażce (każda zrzutka była przeliczana na karne sekundy). Do tej części konkursu awansowało 5 par, a ostatecznie zwycięzcą został Mateusz Kiempa, który wczoraj świętował też swoją wygraną w Potędze Skoku (pokonał mur o wysokości 195 cm!). Zawodnik i 14-letni wałach Jak Chef (Chef Supreme – Juka/Bonaparte) uniknęli błędów, a ich przejazd był błyskawiczny i gorąco oklaskiwany przez publiczność. Ten dzień był też szczęśliwy dla Joanny Pawlak – amazonka i klacz Fantastic Frieda (For Edition – Pirola/Pinkus) znów były bezbłędne, lecz nieco wolniejsze od Kiempy, co oznaczało zajęcie 2. miejsca. 3. pozycję wywalczył Paweł Warszawski & wałach Lord Vulkan (Vulkan L – Lili/Lennon).

 

Daria Kobiernik (POL) & Ideal Girl

 

 

II etap Halowego Pucharu Polski WKKW, 1 lutego

1. Mateusz Kiempa & Jak Chef – 1/86,12; 0/44,06

2. Joanna Pawlak & Fantastic Frieda – 0/81,80; 0/45,90

3. Paweł Warszawski & Lord Vulkan – 2/90,36; 4/49,32

4. Daria Kobiernik & Ideal Girl – 0/85,33; 4/49,54

5. Łukasz Kaźmierczak & Bora – 1/89,67; 0/49,69

6. Małgorzata Korycka & Canvalencia – 2/93,13

7. Artur Społowicz & Bankier – 7/94,55

8. Jan Kamiński & Jarema – 17/118,38

Lista startowa

Wyniki szczegółowe

 

Łukasz Kaźmierczak (POL) & Bora

 

Na kolejną porcję WKKW nie trzeba będzie długo czekać – 3. etap Halowego Pucharu Polski we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego odbędzie się w dniach od 28 lutego do 3 marca 2019 r., a gospodarzem zmagań będzie debiutujący w tej roli Kraków (o nowej lokalizacji Cavaliady pisaliśmy TUTAJ).

 

Małgorzata Korycka (POL) & Canvalencia

 

Artur Społowicz (POL) & Bankier

 

Jan Kamiński (POL) & Jarema

 

 

 

PRZYDATNE LINKI

Bądź na bieżąco!

Media społecznościowe

 

 

Runda honorowa

 

 

 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Anna Przybył Fotografia

 

 

 

 

Konie - zobacz rodowody

Fantastic Frieda

Jak Chef

Lord Vulkan