By Your Side - reklama Lloyds Bank z jeździeckim akcentem

Data publikacji: 2018-01-14
Lloyds Bank By Your Side

 

Twórcy reklam i teledysków bardzo chętnie wykorzystują motywy jeździeckie. Doskonałym tego przykładem jest piękny spot reklamowy Lloyds Bank, zatytułowany "By Your Side" (dosłownie "Po Twojej Stronie") przygotowany z okazji 250-lecia istnienia tej instytucji. 

 

 Lloyds Bank - "By Your Side"

 

W reklamie, której data premiery przypadła na 8 kwietnia 2017 roku motywem przewodnim jest kary koń rasy fryzyjskiej. Dobór konia nie był przypadkowy, ponieważ Lloyds Bank w swoim logo ma sylwetkę właśnie karego wierzchowca. W rzeczywistości na planie pracowały aż cztery konie - wszystko to z troski o zdrowie i odpowiednią formę zwierząt. 

W kolejnych scenach widzimy majestatecznego, karego wierzchowca, galopującego w odmiennych sceneriach - na zapierających dech w piersiach wzgórzach Brecon Beacons (Walia), wśród morskich fal (na plaży Rhossili Bay w walijskim Swansea), w porcie, obok HMS Victoria, a nawet w nowoczesnej fabryce samochodów (!). Wszystko po to aby podkreślić rolę wspomnianego banku w życiu Brytyjczyków i pokazać, że niezależnie kiedy i gdzie jest obecne jego wsparcie. 

 

Scena finałowa powstała na jednej z najpiękniejszych, brytyjskich plaż Rhossili Bay 

 

W trakcie pracy nad reklamą plan zdjęciowy zaaranżowano m.in. w fabryce samochodów 

 

Nakręconemu z rozmachem klipowi towarzyszy cover pięknej piosenki "Praise You", oryginalnie wykonywanej przez Camille Yarborough, a w reklamie zaśpiewana przez Hannę Grace. Kulisy pracy na planie zdjęciowym można zobaczyć poniżej. 

 

Hannah Grace - "Praise You"

 

 

 

"Making of" - kulisy pracy na planie

 

 

 

 

 

 

Tekst: Equista.pl, fot. Lloyds Bank