Bezpłatna pomoc weterynaryjna dla zwierząt z Ukrainy

Data publikacji: 2022-02-28
Flaga Ukrainy, fot. pixabay.com

Polski Związek Hodowców Koni przygotował listę polskich lekarzy weterynarii, którzy są gotowi pomóc zwierzętom, należącym do osób prywatnych z Ukrainy. Uwzględnieni specjaliści nie będą pobierali za to żadnych opłat lub jedynie te związane z pokryciem kosztów leków. Tabela z nazwiskami jest dostępna poniżej – bardzo prosimy o jej udostępnianie. 
Bardzo dziękujemy wszystkim wymienionym lekarzom weterynarii za chęć pomocy!
Przypomnijmy, że polscy miłośnicy jeździectwa nie są obojętni na los ukraińskich koni – przykładem może być facebookowa grupa Pomoc dla koni w Ukrainie, która umożliwia zaoferowanie np. wolnego boksu w stajni, udostępnienie przyczepy lub organizacji transportu. 


WAŻNE! Powiatowy Inspektorat Weterynarii potwierdza, że transport koni i zwierząt gospodarskich odbywa się jedynie przez przejście Korczowa-Krakowiec. Wymagane dokumenty to paszport, świadectwo zdrowia z listą przeprowadzonych badań (krew, szczepienia), a także chip lub znakowania hodowlane. Brak świadectwa zdrowia będzie wiązał się ze skierowaniem zwierzęcia na 21-dniową kwarantannę w ośrodku gminnym. 
tekst i opracowanie: equista.pl, źródło i fot. PZHK