Ważna informacja w sprawie przewozu koni z Ukrainy

Data publikacji: 2022-03-01
Przewóz koni, fot. pixabay.com


Polski Związek Hodowców Koni wydał ważny komunikat w sprawie przewozu koniowatych z Ukrainy do Polski lub innych krajów UE – oto jego pełna treść: 


„W związku ze stanem wojny na terenie Ukrainy i ewakuacją ludności wraz ze zwierzętami, w tym końmi, na teren Rzeczypospolitej Polskiej oraz innych krajów UE, przypominamy, że obowiązujące wymagania dotyczące przywozu zwierząt i granicznej kontroli weterynaryjnej znajdą Państwo na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Weterynaryjnego.

Główny Inspektorat Weterynarii pracuje nad uproszczeniem przepisów, tak aby zwierzęta mogły być wwożone na teren państwa polskiego bez zbędnej zwłoki i przy skróconych procedurach kontroli granicznej, niezbędnej do zachowania bezpieczeństwa epizootycznego. Po oficjalnym opublikowaniu rozporządzenia w ww. sprawie poinformujemy Państwa.

Zapraszamy do śledzenia mediów społecznościowych Polskiego Związku Hodowców Koni, gdzie udostępniamy wiele cennych informacji i kontaktów dla osób potrzebujących oraz oferujących pomoc”.


źródło: PZHK, fot. pixabay.com