Sentio Equestrian zaprasza na klinikę z Elaine Butler

Data publikacji: 2020-10-08
Klinika z Elaine Butler (Rider Ability) w Sentio EquestrianKilkanaście lat doświadczenia w prowadzeniu warsztatów, kilkadziesiąt publikacji naukowych i artykułów na koncie, szkolenia organizowane na terenie całej Europy, umiejętność przekazywania ogromnej wiedzy w przystępny sposób, indywidualne podejście i troska o każdego uczestnika kliniki… Ten opis może dotyczyć tylko jednej osoby! Oczywiście chodzi o Elaine Butler, która już w listopadzie zawita do podkrakowskiej stajni Sentio Equestrian (1a 32-090 Trątnowice), by przeprowadzić treningi dla jeźdźców oraz wolnych słuchaczy. Jakie terminy wchodzą w grę, jak można się zapisać i jak wygląda program? 


Elaine Butler podczas omawiania zagadnień teoretycznych, fot. M. BobulaElaine Butler
jest wybitną ekspertką w zakresie biomechaniki, która chętnie dzieli się swoją wiedzą z jeźdźcami w każdym wieku, na dowolnym poziomie zaawansowania i niezależnie od uprawianej na co dzień dyscypliny jeździeckiej. Jak to możliwe? Podstawą programu jest system Rider Ability, polegający na rozłożeniu dosiadu na czynniki pierwsze i skupieniu się na tym, jak ten element wpływa na świadomość jeźdźca czy jakość ćwiczeń wykonywanych przez konia. Podczas zajęć na pewno nie zabraknie m.in. ćwiczeń poprawiających równowagę czy pracę mięśni i ścięgien, jak również wizualizacji oraz omówienia indywidualnych błędów. Stajnia Sentio Equestrian oferuje kilka możliwych terminów – 14-15 listopada (brak wolnych miejsc dla jeźdźców!), 17-18 listopada (brak wolnych miejsc dla jeźdźców!), 19-20 listopada (brak wolnych miejsc dla jeźdźców!) oraz 21-22 listopada (wolne miejsca dla jeźdźców!), przy czym w każdym przypadku obowiązuje limit miejsc (6 jeźdźców z końmi, 20 słuchaczy). 


Elaine Butler podczas prowadzenia zajęć – doskonale widać jej skupienie i zaangażowaniePLAN SZKOLENIA Z ELAINE BUTLER

I DZIEŃ

rano – filmowane treningi indywidualne wszystkich par (45 min)

po obiedzie – omówienie porannych jazd, odrobina teorii oraz ćwiczenia usprawniające dla jeźdźców i słuchaczy

wieczorem – jazdy w parach (45 min)

II DZIEŃ

jazda indywidualna (60 min) wraz z omówieniem i teorią


JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W KLINICE?

  • wolni słuchacze

Opłata wynosi 450 zł (Oliwet, nr konta 63249000050000453054434863, tytuł: Elaine, data szkolenia oraz imię i nazwisko uczestnika szkolenia).

  • jeźdźcy 

Należy wypełnić specjalną ankietę, potem wejść na facebookowy profil Oliwet i wysłać wiadomość z informacją o wypełnieniu dokumentu, a następnie wpłacić 1500 zł. 

Nocleg należy załatwić we własnym zakresie, natomiast w przypadku chęci załatwienia zakwaterowania dla konia można skontaktować się z Agnieszką Najdzionek (najdzionek@poczta.onet.pl), nr tel. 504 177 351

Przydatne linki:

Strona wydarzenia na Facebooku

Sentio Equestrian

Oliwet na Facebooku tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Oliwet/Facebook, M. Bobula, Paulina Brodziak/Stajnia Pod Wiatrakami