Sentio Equestrian Academy 2023: Cały rok szkoleń, klinik i spotkań z ekspertami

Data publikacji: 2023-03-10
Daria Kobiernik i logo Sentio Equestrian Academy, fot Dava Palej Timeless Photography
Daria Kobiernik (POL) będzie jedną z prowadzącychPodkrakowski ośrodek Sentio Equestrian (32-090 Trątnowice 1A) przygotował bogatą ofertę szkoleń, klinik i spotkań, które składają się na projekt Sentio Equestrian Academy. Zakres tematyczny jest tu naprawdę szeroki –  od treningów skokowych i ujeżdżeniowych poprzez behawior aż do szkoleń interpersonalnych czy poświęconych pielęgnacji koni – a wszyscy prowadzący są cenionymi ekspertami w swoich dziedzinach. Cała koncepcja Sentio Equestrian Academy powstała z myślą o osobach, które stawiają na ciągły rozwój i są ciekawe świata, a ponadto są świadome konieczności stałego poszerzania swojej wiedzy, by jak najlepiej dbać o konie i ich dobrostan. Poniżej można znaleźć harmonogram zaplanowanych szkoleń oraz plik PDF ze szczegółami poszczególnych punktów programu.Prezentacja ośrodka Sentio Equestrian
SENTIO EQUESTRIAN ACADEMY 2023 – PROGRAM PROJEKTU


LUTY

Konsultacje skokowe,  3-5 lutego | szczegóły
Radosław Zalewski
cena: jeździec z koniem – 580 zł + boks 60zł/doba, konsultacje bez wolnych słuchaczy

Sam trenował pod okiem najlepszych – szkolili go m.in. olimpijczyk Rüdiger Wassibauer czy Henk Nooren, trener reprezentacji Francji – a dziś z chęcią dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Radosław Zalewski to członek kadry narodowej i uczestnik m.in. Mistrzostw Europy w Herning (2013) czy Mistrzostw Świata w Caen (2014).

Ujeżdżenie dla skoczków, 10-12 lutego | szczegóły
Sally Amsterdamer
cena: jeździec z koniem – 1050 zł, konsultacje bez wolnych słuchaczy

Jako trenerka dzieli swój czas między Stany Zjednoczone a różne europejskie kraje, by pokazywać skoczkom piękno ujeżdżenia, a poza tym chętnie sędziuje zmagania dresażystów na poziomie Grand Prix. W trakcie szkoleń kładzie nacisk na prawidłowe podstawy pracy z koniem, ponadto dużo uwagi poświęca również rozwojowi psycho-fizycznemu zarówno konia, jak i jeźdźca.

Wytrenuj mentalność zwycięzcy, 25-26 lutego | szczegóły 

Paweł Drużek
cena: 2 dni warsztatów – 380 zł, cena dla klubowiczów Sentio Equestrian – 320 zł

Absolwent studiów psychologicznych i pedagogicznych (Uniwersytet Łódzki) oraz studiów podyplomowych z psychologii sportu (AWF w Warszawie), jak również specjalistycznego szkolenia I i II stopnia EEG BIOFEEDBACK w diagnostyce i treningu sportowym. Z jego porad czerpią managerowie, sportowcy czy pracownicy dużych firm, którzy poszerzają swoją wiedzę dzięki przyjemnym w odbiorze treningom interpersonalnym i intrapsychicznym.


MARZEC

Konsultacje skokowe, 10-12 marca | szczegóły
Radosław Zalewski
cena: jeździec z koniem – 580 zł + boks 60zł/doba, konsultacje bez wolnych słuchaczy

Drugie spotkanie z członkiem kadry narodowej, doświadczonym trenerem i uczestnikiem Mistrzostw Europy w Herning (2013) czy Mistrzostw Świata w Caen (2014).

Klinika skokowa, 24-26 marca | szczegóły

Albert Voorn
cena: jeździec z koniem – 1790 zł + boks 60zł/doba (udział w 3-dniowej klinice z koniem), wolny słuchacz – 250 zł/3 dni, 100 zł/1 dzień; cena dla klubowiczów Sentio Equestrian – 180 zł/3 dni, 80 zł/1 dzień

Albert Voorn bardzo chętnie pracuje z jeźdźcami i końmi, u których trudno o porozumienie, lecz tak naprawdę jest w stanie poprawić relację w przypadku każdego duetu, na co pozwala mu imponujące doświadczenie. Sam jest nie tylko wybitnym jeźdźcem (Voorn to m.in. wicemistrz olimpijski oraz uczestnik Pucharu Narodów czy 5-gwiazdkowych konkursów Grand Prix), ale i hodowcą koni, czego dopełnieniem są jego wrodzone umiejętności trenerskie. 


KWIECIEŃ

Przyjazne lonżowanie, 1-2 kwietnia | szczegóły
Adam Susłowski
cena: jeździec z koniem – 900 zł + boks 60zł/doba, wolny słuchacz – 250 zł/2 dni, 150 zł/1 dzień; cena wolnego słuchacza dla klubowiczów Sentio Equestrian – 200 zł/2 dni 

Lonżowanie to nuda? Adam Susłowski udowadnia, że to wyłącznie stereotyp! Program tych warsztatów zawiera nieco teorii, lecz najistotniejsza jest tu nauka w praktyce, w tym z np. użyciem głosu czy wykorzystaniem mowy ciała. Prowadzący to najlepszy polski zawodnik woltyżerki, a do tego zwolennik naturalnego podejścia do koni. 

Dopasowanie siodeł od A do Z, 15 kwietnia | szczegóły 

Bogdan Dąbrowski
cena: 550 zł 

Kurs przeznaczony dla właścicieli koni, jeźdźców, hodowców i miłośników jeździectwa, którzy po jego ukończeniu będą w stanie samodzielnie ocenić stopień dopasowania siodła do końskiego grzbietu, co będzie pomocne nie tylko na co dzień, ale też podczas np. zakupu nowego sprzętu. W programie znajduje się m.in. wykonanie pomiaru rymarskiego konia czy prawidłowe siodłanie konia, a nad całością będzie czuwał Bogdan Dąbrowski – rymarz siodlarz drugiego pokolenia oraz były zawodnik klubów Lewada z Pleszewa i Hubertus z Kalisza.


MAJ

Masaż koni z elementami metody Mastersona, 20-21 maja | szczegóły
Beata Fiłonowicz
cena: 750 zł, cena dla klubowiczów Sentio Equestrian – 650 zł

Uczestnicy poznają tu podstawowe zasady biomechaniki jeździeckiej, elementy masażu klasycznego oraz niektóre techniki Mastersona, a w części praktycznej np. nauczą się rozpoznawać napięcia w ciele konia i jego reakcje na dotyk, by na tej podstawie móc dobrać odpowiedni sposób masażu. Przez tajniki tego zabiegu przeprowadzi Beata Fiłonowicz, fizjoterapeutka koni, masażystka oraz akupunkturzystka, a także jedyna w kraju dyplomowana terapeutka i instruktorka metody Mastersona. 

Szkolenie groomerskie, pielęgnacja i golenie koni, 27-28 maja | szczegóły 

Zadbanekonie.pl (Scandia Cosmetics)
cena: 300 zł, cena dla klubowiczów Sentio Equestrian – 250 z

Specjaliści ze Scandia Cosmetics, polskiego producenta kosmetyków naturalnych z 31-letnim doświadczeniem, zaprezentują wszystkie aspekty pielęgnacji koni, w tym np. golenie, zaplatanie grzywy, samodzielne piłowanie i struganie kopyta, masowanie nóg czy rozpoznawanie chorób skórnych. 


CZERWIEC

Klinika skokowa, 2-4 czerwca | szczegóły
Albert Voorn
cena: jeździec z koniem – 1790 zł + boks 60zł/doba (udział w 3-dniowej klinice z koniem), wolny słuchacz – 250 zł/3 dni, 100 zł/1 dzień; cena dla klubowiczów Sentio Equestrian – 180 zł/3 dni, 80 zł/1 dzień

Ponowne spotkanie z Albertem Voornem, jednym z najpopularniejszych trenerów i wybitnym jeźdźcem, któremu przyznano zaszczytny tytuł Honorowego Jeźdźca Francuskiej Narodowej Akademii Jeździeckiej Cadre Noir. Kliniki z jego udziałem zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem, dlatego nie warto zwlekać z decyzją o zapisie! 

Jak rozmawiać z trudnym koniem?, 10-11 czerwca | szczegóły
Adam Szpilka 

cena: jeździec z koniem – 450 zł, wolny słuchacz – 200 zł, cena dla klubowiczów Sentio Equestrian – 350 zł/własny koń, 150 zł/wolny słuchacz 

Kiedyś policjant, potem szkoleniowiec m.in. uchatek patagońskich (zoo w Krakowie), tygrysów (zoo Safari w Borysewie) i psów (Szkoła Psów K9 w Krakowie), a dziś znany behawiorysta. Z końmi pracuje już od 40 lat, co pozwoliło mu stworzyć autorskie metody pracy, które sprawdzają się nawet w najtrudniejszych przypadkach. W trakcie zajęć Adam Szpilka poruszy takie tematy jak np. postępowanie w sytuacjach niebezpiecznych dla zwierzęcia i człowieka, zajeżdżanie surowego konia oraz naukę wchodzenia do przyczepy. Albert Voorn podczas szkolenia w ośrodku Sentio Equestrian
LIPIEC 

Właściciel – pierwsze ogniwo w rozpoznawaniu nieprawidłowości ruchu konia, 1 lipca | szczegóły
dr Rafał Pędziwiatr
cena: jeździec z koniem – 500 zł (część teoretyczna i praktyczna + badanie konia systemem EQUINOSIS Q z analizą), wolny słuchacz – 250 zł, cena dla klubowiczów Sentio Equestrian – 200 zł (część teoretyczna + praktyczna bez konia)

Wykład teoretyczny i część praktyczna zaznajomią uczestników z podstawami ortopedii i oceną ruchu koni systemem Equinosis Q, wykorzystującym sensory inercyjne do wykonania precyzyjnego pomiaru kulawizny. Dr Rafał Pędziwiatr jest współwłaścicielem podkrakowskiej kliniki EQUI-VET,  specjalistą chorób koni i rozrodu zwierząt, członkiem BEVA i ISELP, jak również wykładowcą na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Krakowie. 


WRZESIEŃ

Żywienie koni, 2 września | szczegóły
Anna Lerka
cena: wolny słuchacz – 250 zł, cena dla klubowiczów Sentio Equestrian – 200 zł

Anna Lerka – założycielka i właścicielka firmy ForHorses, doradczyni żywieniowa, hodowczyni i dresażystka – opowie o prawidłowym żywieniu koni, uwzględniając np. ustalanie odpowiednich dawek pokarmowych czy tajniki oceny kondycji koni. 

Wpływ jeźdźca na konia, 9-10 września | szczegóły
dr Olga Kulesza
cena: wolny słuchacz – 800 zł, cena dla klubowiczów Sentio Equestrian – 750 zł

Koń cierpi z powodu kulawizny lub nawracającej bolesności grzbietu, niekiedy przejawia niechęć do pracy albo bywa złośliwy? Przyczyny problemów tego typu wyjaśni dr Olga Kulesza, chiropraktyk z wieloletnim doświadczeniem, właścicielka firmy Oliwet oraz aktywna działaczka w środowisku jeździeckim. Przyswajanie wiedzy będzie ułatwione dzięki zastosowaniu prezentacji i ćwiczeń z udziałem wszystkich uczestników kursu.

Klinika skokowa, 22-24 września | szczegóły 

Albert Voorn
cena: jeździec z koniem – 1790 zł + boks 60zł/doba (udział w 3-dniowej klinice z koniem), wolny słuchacz – 250 zł/3 dni, 100 zł/1 dzień; cena dla klubowiczów Sentio Equestrian – 180 zł/3 dni, 80 zł/1 dzień

Przedostatnia szansa na wzięcie udziału w szkoleniu pod okiem Alberta Voorna! W programie kliniki jak zwykle nie zabraknie możliwości konsultacji problemów, licznych treningów oraz uroczystej kolacji w towarzystwie prowadzącego. 

Trening sportowy w harmonii z koniem, 30 września-1 października | szczegóły
Daria Kobiernik
cena: jeździec z koniem – 990 zł, wolny słuchacz – 280 zł, cena wolnego słuchacza dla klubowiczów Sentio Equestrian – 230 zł

Daria Kobiernik z powodzeniem startuje w konkursach dla WKKW-istów i skoczków, co jest rzadkością na skalę światową. Członkini kadry narodowej, wielokrotna uczestniczka Mistrzostw Europy i medalistka Mistrzostw Polski Młodych Koni, ponadto świeżo upieczona srebrna medalistka cavaliadowego cyklu TRAF Eventing Tour. Lista sukcesów wydaje się nie mieć końca, a przecież amazonka nie skupia się wyłącznie na startach w zawodach – zawodniczka jest również hodowczynią koni i trenerką. W swojej pracy trenerskiej stosuje piramidę wyszkolenia, której celem jest zapewnienie koniom szczęśliwego życia. 


PAŹDZIERNIK

Sprawność psychofizyczna jeźdźców, 7-8 października | szczegóły 

Natalia Jasicka-Krugiołka 
cena: część praktyczna oraz teoretyczna – 600 zł/1 dzień, konsultacje indywidualne (treningi dosiadowe, terapia manualna, masaż) – 300 zł, wolni słuchacze podczas treningów indywidualnych – 150 zł; cena dla klubowiczów Sentio Equestrian – 550 zł/ część praktyczna oraz teoretyczna (1 dzień), 280 zł/konsultacje indywidualne, 100 zł/wolni słuchacze

Szkolenie jest odpowiednie dla jeźdźców na każdym poziomie zaawansowania i uprawiających dowolną konkurencję. Natalia Jasicka-Krugiołka posiada 25-letnie doświadczenie w prowadzeniu takich warsztatów, warto też dodać, że jest magistrem fizjoterapii i instruktorem jazdy konnej, a także autorką książek poświęconych dosiadowi (np. „Kształtowanie dosiadu przy użyciu pomocy zewnętrznych”, „Koń i trener jako zespół rozwijający sprawność psychoruchową dzieci”). Uczestnicy otrzymają pomoc w zrozumieniu własnego ciała, ponadto zdobyta wiedza będzie im służyć w przyszłości – zarówno tej niedalekiej (mowa o dobraniu ćwiczeń do wykonywania w domu), jak i odległej (jazda konna bez bólu aż do późnej starości). 


LISTOPAD

Klinika skokowa, 3-5 listopada | szczegóły
Albert Voorn
cena: jeździec z koniem – 1790 zł + boks 60zł/doba (udział w 3-dniowej klinice z koniem), wolny słuchacz – 250 zł/3 dni, 100 zł/1 dzień; cena dla klubowiczów Sentio Equestrian – 180 zł/3 dni, 80 zł/1 dzień

Tegoroczną odsłonę Sentio Equestrian Academy zakończy listopadowe szkolenie pod okiem Alberta Voorna.


CYKLICZNIE PRZEZ CAŁY ROK 

Podwieczorki z końmi

Bezpłatne spotkania z ekspertami. Planowane tematy: profesjonalna fotografia sportowa, prawo w jeździectwie, produkcja suplementów i kosmetyków dla koni, marketing w jeździectwie, zawody jeździeckie okiem organizatora, budowanie swojej marki w jeździectwie, pośrednictwo w sprzedaży koni, hodowla koni od podszewki. Wywiad z Adamem Susłowskim
Opisy prowadzących i zarysy programów poszczególnych spotkań można znaleźć TUTAJ (PDF). Niektórzy z zaproszonych szkoleniowców są częstymi gośćmi Sentio Equestrian – do tej pory opisywaliśmy tamtejsze spotkania z np.
Sally Amsterdamer, dr Olgą Kuleszą czy Albertem Voornem. W sprawie tegorocznych szkoleń należy kontaktować się z Agnieszką Najdzionek (biuro@sentioequestrian.com, nr tel. 504 177 351). 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography, mat. prasowe