Klinika z Albertem Voornem w Sentio Equestrian

Data publikacji: 2020-09-03
Albert Voorn, fot. Claudia Zyzylewska/Artemis Photography


Najczęściej uczy w Szwajcarii czy USA, ale jego metody i podejście są znane w całym jeździeckim świecie, co przekłada się na to, że po ogłoszeniu daty i miejsca kolejnego szkolenia wolne miejsca kończą się w ekspresowym tempie. Teraz mistrz pojawi się w Polsce, a jedno ze szkoleń odbędzie się w dniach 28-30 września br. w ośrodku Sentio Equestrian w pobliżu Krakowa


Trener zawsze maksymalnie angażuje się w prowadzenie szkoleńAlbert Voorn (NED)
to wręcz żywa legenda! Niegdyś sam brał udział w zmaganiach jako skoczek – ma na koncie np. srebro podczas Igrzysk Olimpijskich w Sydney (2000) czy brąz (1982), srebro (1988) i złoto (2000) na Mistrzostwach Holandii – a dziś chętnie jeździ po świecie i uczy. Holender jest dość ekscentryczny, ale absolutnie nie należy obawiać się tej cechy mistrza, ponieważ jego główną zasadą jest indywidualne i pełne szacunku podejście zarówno do jeźdźca, jak i konia.


Doświadczenie, ogromna wiedza i umiejętność stworzenia dobrej atmosfery podczas zajęć – tu atuty VoornaW trakcie zajęć Voorn jest spokojny i cierpliwy, stara się często chwalić, a w razie potrzeby osobiście prezentuje prawidłowe wykonanie danego ćwiczenia – jest trenerem, który bardzo się angażuje, a nie tylko stoi z boku i wydaje polecenia. Do programu zajęć wplata zagadnienia związane z np. specyfiką pracy z trudnym koniem, ponadto zawsze udziela mnóstwo porad, dzięki którym jazda konna w wykonaniu uczestnika z pewnością zmieni się na lepsze, nabierze lekkości i stanie się bardziej przemyślana. Znakiem rozpoznawczym Alberta Voorna jest całościowe spojrzenie na daną parę – trener zwraca uwagę na błędy czy brak pewności siebie u jeźdźca i konia, a następnie stara się znaleźć rozwiązanie, by duet mógł jak najbardziej się zgrać i tym samym w pełni wykorzystać swoje umiejętności.


Spotkanie z takim mistrzem z pewnością wpłynie na poprawę umiejętności jeździeckich
Powyższy opis to jedno, ale zawsze warto bardziej zgłębić temat, np. poprzez zapoznanie się z opinią konkretnej osoby, która już miała okazję uczyć się od mistrza – o wrażeniach po spotkaniach z Albertem Voornem opowiedział nam zawodnik Szymon Najdzionek:

Jeśli istnieje sposób, by zrobić coś lepiej – znajdź go.

Thomas Edison


Kliniki z Albertem wykraczają poza standardy większości treningów skokowych. Nie chodzi w nich tylko o jazdę konną, ale także o sposób myślenia, podejście do zwierząt czy filozofię sportu. Albert pokazuje, jak małe zmiany w naszej jeździe mogą mieć duży wpływ na konia i jego funkcjonowanie. Jego treningi uświadamiają jeźdźców, jak proste można uczynić jeździectwo poprzez uszanowanie natury konia.

Poprzez swój spokój i opanowanie jest w stanie dotrzeć do najbardziej wymagającego ucznia, poczynając od tych zaczynających swoją przygodę z jeździectwem aż do tych jeżdżących najwyższe konkursy. Jego doświadczenie i zaangażowanie sprawia, że wyjdziemy z treningu pełni nowej wiedzy z wielką motywacją do jej praktykowania. Każda klinika to nowe wyzwania, odkrywanie nowych horyzontów zarówno tych jeździeckich, jak i życiowych, a samo podziwianie jazdy Alberta jest niezapomnianym przeżyciem. 

Podczas mojej pierwszej kliniki Albert zmienił moje podejście do jeździectwa. Moment ten wniósł do mojego życia mnóstwo pozytywnej energii i na pewno pozostanie długo w mojej pamięci. Albert nauczył mnie, jak jeździć prosto i lekko z jednoczesnym poszanowaniem dla konia. Już wtedy wiedziałem, że tą drogą chcę podążać. Była to nie tylko zmiana jeździecka, ale też życiowa. Pokazując mi swój sposób myślenia, nauczył mnie, jak radzić sobie z różnymi problemami. 

To właśnie dlatego klinika jest atrakcyjna również dla wolnych słuchaczy. Liczne dygresje i odpowiedzi na pytania wskażą drogę niejednej dociekliwej osobie. Albert
zmienił życie wielu jeźdźców, może zmienić i twoje. Na klinice nauczycie się wielu ważnych rzeczy, które zmienią wasze jeździectwo na lepsze.


Albert Voorn & Szymon Najdzionek
SZCZEGÓŁY KLINIKI Z ALBERTEM VOORNEM 

  • 28-30 września 2020 r.
  • Sentio Equestrian, 1a 32-090 Trątnowice
  • cennik: jeździec – 2100 zł, wolny słuchacz – 200 zł
  • kontakt w sprawie uczestnictwa: jeźdźcy – Monika Frelek, nr tel. 506 701 067; wolni słuchacze – Agnieszka Najdzionek, nr tel. 504 177 351
  • strona wydarzenia na Facebooku


Najbliższa klinika w Polsce odbędzie się już pod koniec września – tego nie można przegapić!

Jeszcze więcej informacji o Albercie Voornie można znaleźć TUTAJtekst i opracowanie: equista.pl, fot. Claudia Zyzylewska/Artemis Photography