Klinika z Sally Amsterdamer w Sentio Equestrian

Data publikacji: 2021-10-20
Klinika z Sally Amsterdamer w Sentio Equestrian


Sally Amsterdamer – międzynarodowa sędzia i uznana trenerka dresażu z 20-letnim doświadczeniem, która wyspecjalizowała się w przeprowadzaniu treningów ujeżdżeniowych dla zawodników skoków przez przeszkody – będzie gościem podkrakowskiego ośrodka Sentio Equestrian (32-090 Trątnowice 1A)! Do tej pory Brytyjka m.in. współpracowała z Henkiem Noorenem (to znany trener skoczków) czy prowadziła szkolenia w USA i różnych zakątkach Europy, a najważniejszym elementem jej pracy zawodowej jest szczególne zwracanie uwagi na prawidłowe podstawy pracy z końmi. Klinika odbędzie się w dniach 10-12 grudnia, natomiast program można zobaczyć poniżej. 


Ośrodek Sentio EquestrianPROGRAM KONSULTACJI Z SALLY AMSTERDAMER 


PIĄTEK (10 grudnia)

Trening ujeżdżeniowy – Solidne Podstawy 

Dopasowanie sprzętu, korekta dosiadu, przepuszczalność i elastyczność, porozumienie z koniem, ćwiczenie koncentracji u młodych koni, symetria i regularność w obu kierunkach, prawidłowy rozwój psycho-fizyczny konia. 

SOBOTA (11 grudnia)

Trening ujeżdżeniowy dla koni skokowych (indywidualnie dopasowany do poziomu pary jeździec/koń)

Zachowanie rytmu i regularności, ćwiczenia poprawiające kontrolę, przepuszczalność podczas zmian tempa, szybkość reakcji. Praca w zebraniu/podstawieniu zadu w 3 chodach przy zachowaniu odpowiedniej równowagi konia.

NIEDZIELA (12 grudnia)

Trening z cavaletti – przygotowanie do jazdy w parkurze 

Praca w zakrętach, kontrola, regulacja długości foule, zachowanie płynności i rytmu. Jak szybko i płynnie pokonać parkur – ćwiczenie skrótów, zwrotności konia po skoku, utrzymania odpowiedniego balansu i równowagi, poczucie pełnej kontroli, zawodnik w ruchu z koniem, praca nad idealnym balansem ciała.


Cennik wygląda następująco: jeździec z koniem – 900 zł, wolny słuchacz – 200 zł (wszystkie dni) lub 100 zł (jeden dzień), a zgłoszenia chęci udziału przyjmuje biuro ośrodka (biuro@sentioequestrian.com). W przypadku pytań lub innych wątpliwości skontaktować się z Agnieszką Najdzionek (nr tel. 504 177 351). 
Przydatne linki:

Strona internetowa ośrodka Sentio Equestrian  

Facebookowy profil Sentio Equestrian 

Strona wydarzenia na Facebooku 
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Monika Paśko z Monapphoto