Zbiórka na rzecz koni zmarłej Magdy

Data publikacji: 2020-08-20
Magda ze swoimi końmi, fot. pomagam.pl/koniemagdy
Magda i Jej konie


Los nigdy Jej nie rozpieszczał, jednak pomimo wszystko w końcu spełniła swoje marzenia o posiadaniu koni i rozwijaniu swojej pasji. Magnus i Ivory (Iwonka) trafili w najlepsze ręce, a Magda robiła wszystko, by samodzielnie zadbać o te konie, które wkrótce okazały się być dość chorowite. Niestety 2 sierpnia br. doszło do tragicznego w skutkach wypadku… Magdzie nie udało się pomóc. Opiekę nad Magnusem i Iwonką przejęli najbliżsi zmarłej właścicielki, jednak utrzymanie koni przewyższa ich możliwości finansowe – z tego powodu powstała zbiórka pieniędzy, której nadano tytuł „Otul konie zmarłej Magdy”


Gdy inni beztrosko się bawili, Ona ciężko pracowała w stajni. Gdy Jej rówieśnicy zmagali się z typowymi problemami nastolatków, Ona skupiała się na leczeniu kostniaka czaszki, który uciskał mózg. Nigdy nie miała łatwo w życiu, jednak mimo wszystko walczyła o siebie i swoje marzenia. W końcu zamieszkała w stajni czołowej dresażystki, ale potem znów zmieniła miejsce zamieszkania, by tym samym móc rozpocząć wybrane z rozsądku studia informatyczne. W tej wędrówce towarzyszyły Jej dwa konie, Magnus i Ivory. Szybko okazało się, że pierwszy z nich ma poważne problemy z układem pokarmowym, dlatego Magda robiła wszystko, aby zapewnić Magnusowi najlepsze leczenie. Jeśli chodzi o wspomnianą klacz, Magda natrafiła na nią jeszcze jako nastolatka, a później tak się szczęśliwie złożyło, że mogła ją odkupić. Niestety stan zdrowia Iwonki również nie był idealny. Utrzymanie i zapewnienie leczenia koniom nie należało do najtańszych, ale na szczęście Magda odkryła w sobie pewien talent – z łatwością potrafiła przekazywać innym wiedzę i dzielić się swoimi umiejętnościami, dlatego rozpoczęła pracę jako trenerka. 


Harmonogram tego dnia był napięty, Magda miała poprowadzić dużo treningów. Ten w okolicach Łodzi miał być miły i przyjemny, bo trenerka znała zarówno właścicielkę konia, jak i samo zwierzę. Niestety w pewnym momencie Magda spadła z konia w taki sposób, że dostała się prosto pod końskie kopyta. Obrażenia klatki piersiowej okazały się śmiertelne. 


W tej chwili opiekę nad Magnusem i Iwonką sprawuje rodzina Magdy, jak również Jej przyjaciele. Konie są finansowo zabezpieczone do końca sierpnia, jednak w przypadku kolejnych miesięcy jest już potrzebna pomoc. Celem zbiórki jest zapewnienie Magnusowi i Iwonce utrzymania i leczenia (potrzebują m.in. specjalistycznych diet), a uzupełnieniem akcji jest także bazarek z aukcjami na rzecz koni Magdy. 


„Otul konie zmarłej Magdy” – ZBIÓRKA, BAZAREK
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. pomagam.pl/koniemagdy