Konie z wizytą u seniorów poddanych izolacji

Data publikacji: 2020-05-06
Konie z wizytą u seniorów poddanych izolacji, fot. The Middletown Home/Facebook


W czasie panującej epidemii seniorzy są objęci szczególną troską, co w przypadku różnych ośrodków opieki często wiąże się z wprowadzeniem pełnej izolacji od otoczenia. Właśnie w takiej sytuacji są mieszkańcy z The Middletown Home, jednak personel znalazł świetny sposób na umilenie seniorom tych trudnych chwil – niezapowiedziana wizyta koni i psów okazała się strzałem w dziesiątkę! 


Wizyta odbyła się pod koniec kwietniaOśrodek dla seniorów The Middletown Home jest położony w Middletown w stanie Pensylwania, a cały zespół robi teraz wszystko, by pomóc jego mieszkańcom w tym trudnym czasie. Ze względu na zakaz odwiedzin tęsknota za rodziną i przyjaciółmi jest ogromna, dlatego jednym z pomysłów było wprowadzenie możliwości kontaktowania się z bliskimi przez wideokonferencje, poza tym personel organizuje różne gry i zabawy (nie jest to proste ze względu na zakaz prowadzenia zajęć w grupach), a pod koniec kwietnia także wizytę nietypowych gości, czyli koni i psów. 


Konie Lenny & Rosie Odwiedziny musiały być całkowicie bezpieczne zarówno dla seniorów, jak i opiekunów zwierząt, dlatego obie strony mogły się zobaczyć jedynie przez szybę. Nawet taka forma wizyty koni z Justamere Farm i psów z Susquehanna Service Dogs uradowała mieszkańców! Nie pominięto żadnego okna, by każdy mógł „spotkać” się z odwiedzającym ośrodek zwierzęciem, a zrobione tego dnia zdjęcia najlepiej pokazują zachwyt seniorów. Widoczne na fotografiach konie to Lenny (inaczej Lenox) oraz Rosie – pierwszy z nich należy do Samanthy Horn i niegdyś został uratowany, właścicielką drugiego jest Olivia Bort, która jakiś czas temu zdecydowała się na adopcję tego zwierzęcia. tekst i opracowanie: equista.pl, fot. The Middletown Home/Facebook