Bentley Mulliner przedstawia Continental GT Convertible Equestrian Edition

Data publikacji: 2020-04-07
Bentley Continental GT Convertible – Equestrian Edition, fot. BentleyBentley wyprodukował model inspirowany wyścigami konnymi - Bentley Continental GT Convertible Equestrian Edition, który zachwyci każdego miłośnika koni! To ekskluzywny kabriolet, który został wyprodukowany w słynnej fabryce w Crewe, a inspirację stanowiły konie. Jest to pierwszy taki przypadek w 100-letniej historii Bentleya! 22-calowe koła Mulliner Driving Specification ze specyfikacją Continental Blackline
Firma istnieje od 1919 r., ale dopiero teraz zdecydowała się wyprodukować model inspirowany końmi. Bentley Continental GT Convertible został zamówiony przez Bentley Bristol i wykonany w fabryce Bentleya w Crewe, znanej z produkcji nawet najbardziej ekscentrycznych modeli w edycjach limitowanych lub dla klientów indywidualnych. Tym razem punktem wyjścia był prestiżowy Cheltenham Festival, organizowany w brytyjskiej miejscowości Cheltenham w hrabstwie Gloucestershire i będący wielkim świętem wyścigów konnych.


Niektóre elementy obito tweedem, czyli tkaniną niezmiennie kojarzoną z brytyjską elegancjąTapicerkę wykonano ze skóry, a w przypadku deski rozdzielczej wykorzystano orzechowy fornir i złote detaleNa zagłówkach wszystkich foteli wyszyto postać dżokeja na koniuTen ekskluzywny samochód wpisuje się w elegancje jeździectwa

Bentley Continental GT Convertible Equestrian Edition
doskonale się prezentuje, co współgra również z bogatym wyposażeniem – model posiada m.in. kamerę 360°, noktowizor, tempomat czy system rozpoznawania znaków drogowych. Wszystkie fotografie na potrzeby sesji zdjęciowej wykonano na terenie zamku Jackdaws, położonym niedaleko toru w Cheltenham.

Nie jest jeszcze znana oficjalna cena tego modelu, wnioskując po cenie „standardowego” modelu Continental GT, która wynosi 200 tys. dolarów, cena Equestrian Editon będzie jej wielokrotnością (wersja Bacalar sięga ceny 1,9 mln dolarów).


tekst i opracowanie: equista.pl, fot. materiały prasowe Bentley