„Świat zwariował!”, czyli kucyki w drodze na Śnieżkę

Data publikacji: 2018-05-10
fot. Malá Úpa/Facebook
 

„Świat zwariował. Dziś po południu na szlaku na Czarną Kopę. Grupa rodziców zabrała dzieci na kucykach na Śnieżkę. Czy to normalne?” – napisali administratorzy fanpage’a  czeskiej miejscowości Malá Úpa, a do wpisu dodali powyższe zdjęcie.

 

Karkonoski Park Narodowy zapytano, czy wydali zgodę na taką formę wycieczki. Oto odpowiedź: „Od nas nie. Szlak biegnie raz po polskiej raz po czeskiej stronie. I nie jest na liście szlaków dopuszczonych do turystyki konnej”. Polska strona ma niestety związane ręce. Oto dalsze wyjaśnienia KPK: „Wyjście było od strony czeskiej, a odcinek szlaku na zdjęciu też jest po stronie naszych sąsiadów. Za granicą nasze kompetencje nie sięgają, a póki co nie ma dowodów, że przeszli na stronę KPN”.

 

Na fotografii doskonale widać, że koniki poruszają się po trudnym terenie. Dzieci są wyposażone w kaski, jednak czy byłoby to wystarczającą ochroną w razie upadku na ostre kamienie? Wśród komentujących całe zdarzenie dominuje przekonanie, że zabranie dzieci na taką wycieczkę było niebezpieczne i nieodpowiedzialne. Nie brak też głosów, że organizatorzy powinni odpowiedzieć za znęcanie się nad zwierzętami.

 

 

  

 

fot. i źródło cytatów: Malá ÚpaKarkonoski Park Narodowy  tekst i opracowanie: equista.pl