Niesamowita akcja ratunkowa pięściarek z Kadry Narodowej!

Data publikacji: 2015-11-13
akcja ratunkowa

 

Pięściarki z bokserskiej Kadry Narodowej oraz trenerzy będący na zgrupowaniu w Suwałkach 11 listopada podczas spaceru treningowego w Wigierskim Parku Narodowym dokonali strasznego odkrycia. Na brzegu jednego z leśnych jezior, w bardzo podmokłym i bagiennym terenie dostrzegli uwięzione zwierzęta. Po bliższych oględzinach okazało się, że nie są nimi dzikie łosie albo dziki lecz konie.

 

akcja ratunkowa, pięściarki ratują konie, polska kadra narodowa

 

Zwierzęta były uwięzione w bagnie, zziębnięte i nie były w stanie się wydostać. Cała akcja ratunkowa była bardzo ciężka. Wezwana Straż Pożarna nie była w stanie dojechać bliżej niż kilka kilometrów w pobliże miejsca zdarzenia. To nie zraziło nikogo, dziewczyny z pięściarskiej Kadry Narodowej pobiegły na spotkanie strażakom kilka kilometrów (na najbliższy parking). Tam aby nie tracić czasu, razem z jednym ze strażaków wróciły cały ten dystans biegnąc wraz z aluminiowymi drabinami. Bez tych narzędzi pomoc koniom nie byłabym możliwa! Reszta kadrowiczek pozostała na miejscu i podkładając koniom gałęzie pod głowy starała się ułatwiać im oddychanie. Do akcji ratunkowej włączyła się też Straż Wigierskiego Parku Narodowego.

 

akcja ratunkowa

 

Strażacy z pomocą kadrowiczek i ich trenerów (m.in. Pawła Pasiaka) wyciągnęli z bagna najpierw źrebaka, a później kobyłę. Konie choć wycienczone i zziębnięte były całe i zdrowe. Szybko odnalazł się też ich właściciel. Zwierzęta zrywając ogrodzenie uciekły z pastwiska i w taki sposób znalazły się w lesie. Po takim dniu pełnym wrażeń wróciły bezpiecznie do domu!

 

 

Bardzo serdecznie gratulujemy całej akcji ratunkowej! Oby jak najwięcej takich szczęśliwych zakończeń.

Dziękujemy portalowi Polskiboks.pl za udostępnienie materiałów.

 

fot. Paweł Pasiak/trener kadry, materiały prasowe Polskiboks.pl